TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiera ''Razor's Edge''

2013-09-29 10:13:26 TFN

Amerykanie mogą się cieszyć wydaniem kolejnej powieści Star Wars. Tym razem wracamy do ery Rebelii z pierwszym tomem serii "Empire and Rebellion". Opowiadającej on o przygodach wielkiej trójki po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. "Razor's Edge", który traktuje o księżniczce Leii, napisała Martha Wells.Nastały ciężkie czasy dla Sojuszu Rebeliantów. Prześladowania ze strony Imperium i kurczące się zapasy żywności opóźniają budowę nowej sekretnej bazy na Hoth. Kiedy kupcy ze Środkowych Rubieży oferują na sprzedaż niezbędne materiały księżniczka Leia Organa i Han Solo wyruszają na czele delegacji Sojuszu by negocjować warunki.

Ale kiedy zdrajcy zmuszają Rebeliantów do lotu na kontrolowane przez piratów terytorium, Leia dokonuje szokującego odkrycia: bandyci pochodzą z jej rodzinnej planety, niedawno zniszczonego przez Gwiazdę Śmierci Alderaanu. Ci uchodźcy stali się piratami, którzy kradną i napadają żeby przeżyć - mają też dług wobec pirackiej armady, która chętnie sprzeda księżniczkę Imperium, jeśli oczywiście odkryje jej prawdziwą tożsamość.

Zmagając się z poczuciem winy, lojalnością i zdradą, Leia pragnie pomóc swoim krajanom, nawet kiedy wokół jej niemal zniszczonego statku zaciska się pięść Imperium. Schwytani między śmiertelnie groźnymi bandytami a brutalnymi ciemiężycielami Leia, Han, Luke, Chewbacca i gotowa na wszystko załoga muszą przechytrzyć śmierć albo przyjąć ją dla ocalenia Rebelii...

Temat na forum.TAGI: Del Rey (509) Empire and Rebellion (24) Martha Wells (13)

KOMENTARZE (2)

  • Nestor2013-09-30 10:29:53

    Dobry materiał... na rozpałkę w kominku.

  • ShaakTi11382013-09-29 20:35:53

    Z tego co słyszałam z recenzji, przypomina to wczesne powieści. I sama nie wiem co o tym myśleć.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..