TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Ogólny zarys fabuły pierwszego odcinka "Rebels"

2013-09-30 19:53:35 Różne

Okres przedkonwentowy to zawsze czas wysypu sporej ilości plotek. Mieliśmy już pogłoskę o możliwych aktorach w "Rebels", a teraz przychodzi czas na rewelacje dotyczące fabuły. Najpierw jednak skupmy się na oficjalnej wieści: jak donosi Knights Archive, DisneyPress wydał informację prasową na temat marketingu w swoim nowym serialu. Z opisu wynika, że będziemy tam świadkami tego, jak formował się Sojusz Rebeliantów. W przyszłe lato zostaną wypuszczone cztery krótkie tak zwane interstitiale - jest to rodzaj okna, które otwiera się przed pełnym załadowaniem strony internetowej (zazwyczaj zawiera reklamy lub informację o konieczności zalogowania się). Mają one przybliżyć nam bohaterów "Rebels", możliwe jest zatem, że protagonistów będzie właśnie czterech, a nie pięciu, jak podejrzewaliśmy w newsie z aktorami. Godzinny odcinek pilotowy, którego premiera jest przewidziana na jesień, zadebiutuje nie tylko na Disney Channel, lecz także Disney XD. Wcześniej jednak, na przełomie lata i jesieni, czeka nas spora kampania marketingowa, dzięki której będziemy mogli kupić całą masę produktów z serialu - od zabawek i materiałów papierniczych, poprzez ubrania, a na meblach kończąc.Teraz przechodzimy do sfery plotek, a konkretnie do jednej sporej, którą puścili w świat gospodarze podcastu Bleeding Cool. Twierdzą oni, że dotarli do informacji, które mają być pokazane za niecałe dwa tygodnie na Comic Conie i choć na konwencie dostaniemy o wiele więcej, to teraz mogą podzielić się z nami tym: wedle nich "Rebels" ma się dziać około siedem, osiem lat po "Zemście Sithów". Luke i Leia, jak łatwo policzyć, byli jeszcze wtedy dziećmi, a więc nie będą bohaterami serii, bo ich czas nadejdzie później. Gospodarze twierdzą też, że znają zarys pilota, w którym - choć jest dość ogólny - znajduje się kilka spoilerów:(Spoiler):Będziemy świadkami rosnącej potęgi Imperium, a w tym konkretnym odcinku przybędzie ono na pewną planetę i założy tam bazę. Dorośli zostają zaciągnięci w szeregi najeźdźcy i stają się wzorowymi obywatelami, lecz grupa nastolatków nie chce na to przystać, więc ucieka na statku "Ghost". Później zobaczymy jak stają się ważną częścią Rebelii. Przez ich okręt ma się przewinąć wielu członków Sojuszu.

Zapytany na Twitterze o tę sprawę Hidalgo powiedział, że należy poczekać do końca Comic Conu. Warto jednak zauważyć, że podana wyżej fabuła zgadza się z opisem panelu "The Might of the Empire", w którym mówi się o Imperium zakładającym bazę na planecie.
(Koniec Spoilera) Na razie czekamy na oficjalne wieści.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Comic Con (191) Disney (506) Disney Channel (27) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (108) Disney XD (73) Epizod III: Zemsta Sithów (962) Pablo Hidalgo (329) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (623)

KOMENTARZE (14)

 • sasza2013-10-02 07:38:26

  Luke i Leia też byli nastolatkami w ANH, tak tylko mówię. No i szturmowcy się za nimi uganiali jakoś też.

 • Piett2013-10-01 22:25:48

  WOLVERINES !!!

 • Piett2013-10-01 22:25:08

  Banda nastolatków staje przeciw Imperium i to zapewne skutecznie. Fabularna potęga polegająca na przerobieniu zupełnej szmiry zwącej się "Czerwony Świt" na modłę Star Wars i już ludki robiące z podniety na widok X-wingów i innych symboli Rebelii będą czuły się spełnione ;).

 • Vintress2013-10-01 16:53:30

  Tak..bo szturmowcy nie mają co robić tylko uganiać się za jakąs bandą nastolatków. A tak na serio to myślę, że ten zarys fabuły to tylko plotka i,że fabuła pierwszego odcinka będzie inna.

 • JackDanielsGD2013-10-01 13:48:47

  Chyba z deczko przesadzacie w tym narzekaniu. Ogóle ramy historii Galaktyki są od dawna nakreślone więc czego rewolucyjnego czy świeżego oczekujecie? Ma powstać coś niekanonicznego czy co? Imperium rosło w silę, rebelianci również więc co tu można wymyślać? Trzeba po prostu to zobaczyć.

 • Mariobaryla2013-10-01 13:25:24

  Ta sama ekipa, te same pomysły, tak samo ambitna i odkrywcza fabuła - TCW bis, winnych realiach. Jak chcą nastolatków to niech zrobią jakieś skubi du i rozwiązywanie zagadek, a nie kolejną bandę idealistów o szlachetnych sercach, małych ciałem, wielkich duchem, którzy niestrudzenie stawią czoła potędze Imperium. Oczywiście pojawi się masa nowych bohaterów kluczowych dla historii galaktyki, o których nikt nie słyszał, nie wspominając o tym, że dostaniemy setną wersję powstania sojuszu.

  Wiem, zrzędzę, ale naprawdę, przydałaby się w końcu jakaś przeciwwaga - wiem, że trzeba trafiać do młodszych pokoleń i tak dalej, ale bez yay, od dłuższego czasu star łorsy jadą praktycznie na samym tego typu materiale - TCW, Lego TCW, padawańskie widma, angry birds - wychodzi więcej tego typu głupot niż "głównego mięsa". Nie licząc Dawn of the Jedi i Legacy 2 wszystkie książki i komiksy zawróciły w stronę okresu filmowego i kurczowo się go trzymają. Liczyłem, że Disney lepiej czy gorzej, ale jakoś rozrusza to uniwersum, a widzę, że jest jeszcze większa stagnacja i nuda niż wcześniej. W kółko te same historie, ci sami bohaterowie, te same okresy i schematy... Po zapowiedzi filmów było jakieś ożywienie, a teraz patrzę na to i ziewam. Od 3-4 lat marka i uniwersum stoją praktycznie w miejscu.

 • RadioFreeZerg2013-10-01 12:39:32

  I nagle Imperium staje się bandą nieudaczników, szturmowcy są debilami i ciągle uderzają głowami i wystające framugi i pokonuje ich banda nastolatków.
  Oh, wait...

 • Darth Zabrak2013-10-01 09:03:21

  Coś mi mówi że mam rację uważając że ,,Rebels" będzie gniotem.
  Lord Bart -> święta racja

 • Peter_D2013-10-01 08:21:42

  Kolejny raz infantylność w fabule.
  Nie ma nic łatwiejszego jak sprzedawać odgrzewany shit naiwnym małolatom już lecącym do sklepu kupować gadżety.

 • Lord Bart2013-10-01 00:08:44

  grupa nastolatków - tyle wystarczy żeby nie oglądać...

 • Nestor2013-09-30 20:56:51

  Wanienki z SW są w Smyku. :)

 • ShaakTi11382013-09-30 20:21:52

  kamild->
  Zapewne chodzi o jakieś małe meble, w stylu szafek nocnych czy lampek.

 • kamild0072013-09-30 20:16:23

  ... na meblach kończąc!? To może jeszcze umywaleczki i wanienki zaprojektują. Świat SW zmierza w złą stronę :(

  A tak poza tym, to fajne zdjątko :)

 • ShaakTi11382013-09-30 19:57:22

  Osobiście nie czuję się powalona świeżością fabuły, więc mam nadzieję, że to tylko plotka. Problem w tym, że wydaje mi się dziwnie prawdopodobna.

  Z drugiej strony, Ahsoka miałaby już... z 20-kilka lat, może więc, jeśli by się pojawiła, byłaby mniej irytująca :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..