TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Falkon - Fantastyczny atak Lublina

2013-10-09 20:25:06 Falkon

Jak co roku jesienią, fani szeroko rozumianej fantastyki będą mieć okazję do spotkania się w Lublinie. W dniach 8-11 listopada pod hasłem „Fantastyczny Atak Lublina” odbędzie się 14. edycja Festiwalu Fantastyki Falkon.

„Falkon po raz drugi odbędzie się na terenie Targów Lublin, ale będzie jeszcze większy i jeszcze ciekawszy. Po pierwsze, do dyspozycji organizatorów zostaną oddane obydwie hale o łącznej powierzchni ponad 10 000 m2, po drugie festiwal będzie trwał nie trzy a cztery dni – to daje jeszcze więcej czasu i przestrzeni na fantastyczne atrakcje. Planowanych jest około 600 punktów programu w kilkunastu blokach tematycznych.
Na stronie Falkonu pojawił się swoisty manifest, w którym czytamy, że tegorocznemu programowi przyświecają trzy główne idee: interaktywność, profesjonalizm i powrót do źródeł.”


Najważniejsze informacje:
Termin: 8-11.11.2013 r.
Miejsce: Targi Lublin S.A., Lublin ul. Dworcowa 11
Wstęp: 50 zł - całość; piątek, poniedziałek - 20 zł za 1 dzień; sobota, niedziela - 30 zł za 1 dzień
Noclegi: informacje na stronie
Oficjalna strona: www.falkon.co„Falkon to festiwal tworzony nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza cieszy się również coraz większym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i poszerzyć zainteresowania. (…)
Falkon to jeden z największych i najważniejszych w kraju festiwali poświęconych szeroko pojętej fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier z całej Polski. Program podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, a także stoiska wystawców.”


W tym roku na Falkonie będzie można spotkać trzech zagranicznych gości, autorów fantastyki: Kevina J. Andersona, Michaela Pondsmitha i Williama Kinga. O wizycie pierwszego z gości, mającego niemały wpływ na Expanded Universe Gwiezdnych Wojen donosiliśmy już w tym miejscu.

Organizatorem Falkonu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.
Będziemy Wam przekazywać informacje o kolejnych gwiezdnowojennych atrakcjach, jak tylko się ukarzą.
Temat na forum.

TAGI: Falkon (35) Konwent (438) Lublin (87)

KOMENTARZE (2)

  • Kasis2013-10-10 15:23:35

    Ja mam nadzieję, że po kilku latach przerwy znowu będę się bawić na Falkonie. Taki mam przynajmniej plan ;]
    A z niegwiezdnowjennych klimatów to godny wspomnienia jest IMO film LARP, którego pokaz odbędzie się na konwencie:
    http://www.youtube.com/watch?v=sZop2qL-srU

  • Nestor2013-10-10 09:49:14

    Falkon ma dobrą opinię, szkoda że nigdy nie miałem okazji odwiedzić Lublina i zobaczyć tą imprezę na własne oczy. Chociaż przyjazd Andersona może to zmienić. :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..