TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Zapowiedzi RPG

2013-10-17 19:50:31 FFG

Minęło trochę czasu, od premiery pierwszego podręcznika do nowej edycji RPG. "Edge of the Empre" zostało przyjęte z różnymi emocjami, ale mimo wszystko zbiera całkiem dobre recenzje.
To jednak nie koniec. Z początku wydawało się, że Fantasy Flight Games będzie wydawało tylko trzy podręczniki. Imperialny ("Edge of the Empire"), Rebeliancki (o nim poniżej), oraz poświęcony Mocy. Jednak z tego co widać, możemy się spodziewać całej masy podręczników, poświęconych poszczególnym klasom postaci, ale też całym sektorom galaktyki. Oto te które obecnie zapowiedziano. Warto tutaj przypomnieć, że przynajmniej część ilustracji które znajdą się w książkach zostały narysowane przez polskiego artystę Mariusza Gandzela.DANGEROUS COVENANTS
Na krawędziach Imperium, możesz natrafić na wachlarz wrogów, których celem jest eliminacja twojej postaci. Kiedy już negocjacje zawiodą, mniej pewność że strzelisz pierwszy, a wszystko dzięki tej książce.

Ten zbliżający się suplement dla Edge of the Empire, rozwija klasę Hired Gun, nowymi specjalizacjami, talentami i innymi elementami. Dla innych klas przygotowano nowe postaci, pojazdy, oraz ekwipunek, wspomagające przygody na Rubieżach. Mistrzowie Gry z kolei odnajdą nowe narzędzia, pomagające w tworzeniu ekscytujących pojedynków.
Według twórców, ten suplement skup się na walce w grze, udostępniając nowe specjalizacje, talenty, bronie, pancerze i pojazdy. Mistrz Gry otrzyma porady, jak uczynić pojedynki bardziej filmowe.
Podręcznik skupia się na klasie Hired Gun, dodając nowe Motywacje, Obligacje i tła postaci. Twórcy podkreślają, że nie każdy żołnierz musi być szarym szeregowym. Nowe elementy, ubarwią postaci.
Nowością dla wszystkich klas są trzy nowe specjalizacje. Są to Enforcer, Demolitionists i Heavies. Oprócz nich, ekskluzywnie dla Hired Gun, udostępniono dwie nowe wysoko poziomowe specjalizacje, z wyjątkowymi umiejętnościami, które mogą wpłynąć na daną bitwę.
Podręcznik to też masa nowego ekwipunku, oczywiście specjalnie wybranego dla żołnierza. Wymienia się między innymi pociski plazmowe, wibrokastety, oraz wyrzutnie strzałek. Oprócz tego również nowe statki dla postaci. Od myśliwców po krążowniki. Mistrzowi Gry zostanie udostępniona tabela z cennikiem za usługi najemników, takie jak ochrona, sabotaż, czy po prostu walka dla jakiegoś szefa.

Podręcznik będzie można zakupić pierwszym kwartale 2014 r.


AGE OF REBELLION
Walcz o wolność galaktyki, jako bohater Sojuszu Rebeliantów. Już wkrótce będziesz miał swoją szansę, by dołączyć do beta testów gry Star WarsŸ: Age of Rebellion™ Roleplaying Game.

Drug z trzech epickich, kompatybilnych systemów RPG, Age of Rebellion wkrótce zostanie udostępniony do beta testów, przez stronę producenta i wyznaczone sklepy.
Gdzie pierwszy podręcznik skupiał się na przygodach przemytników i osób z pod ciemnej gwiazdy na Odległych Rubieżach, ten nowy skupi się na walce przeciwko Imperium.
Podręcznik umożliwi zarówno wcielić się pilota gwiezdnego myśliwca, jak i dyplomatę, którego celem jest szukanie poparcia na okupowanych planetach. Graczom przyjdzie brać udział w wielkich bitwach, ale też w działaniach partyzanckich, ramię w ramię z postaciami z Sagi i Expanded Universe.
To co odróżnia Edge of the Empire z Age of Rebellion to zmiana systemu Obligacji. Od teraz zamiast tego, gracze muszę stanąć przed Obowiązkami. Obowiązek definiuje dlaczego postać przyłączyła się do Rebelii i co chce w niej osiągnąć.

Okres testowy już trwa, a progres można sprawdzać zarówno na stronie Fantasy Flight Games, jak i na forum należącym do strony. Beta kończy się 15 listopada. Po tej dacie zostanie ogłoszona dokładna data premiery skończonego podręcznika.SUNS OF FORTUNE
Suns of Fortune to suplement, który odnosi się jeszcze do Edge of the Empire, ale jak już wiadomo będzie pasować również do Age of the Rebellion. Podręcznik ten skup się na opisie bogatego Sektoru Corelliańskiego. Miejsca narodzin Hana Solo i Wedge'a Antillesa.
Podręcznik wprowadza dwie nowe rasy (Drall, Selonianie), zmodyfikowaną rasę człowieka pod Corellianinia, bronie egzotyczne, górę nowych statków (produkcji corelliańskiej), dziewięć krótkich przygód, które może wykorzystać GM i wiele innych.Autorzy podkreślają, że pomimo położenia w Światach Środka, Corellia jest domem szmuglerów i innych łajdaków, co pasuje do Edge of the Empire. Poza tym planeta jest dość dziewicza, jej prawa niezbyt surowe, a statki tak szybkie, że tym bardziej sektor pasuje do zamysłu podręcznika.
Oczywiście prócz samej Corelli, na pewno pojawią się takie światy jak Selonia, Nubia i Aurea.

Podręcznik powinien pojawić się w sklepach jeszcze w 2013 r.ENTER THE UNKNOWN
Ostatnim zapowiedzianym podręcznikiem jest "Enter the Unknown", który rozwinie postaci o klasie Explorer. Dodano nowe specjalizacje, między innymi Driver, oraz Archeologist, które jednak oczywiście mogą przyjąć też inne klasy.
Dodano również trzy nowe, ciekawe rasy, które w mniejszym, bądź większym stopniu kojarzone są z podróżnikami i odkrywcami: Chissów, Toydarian i Durosian.
Tak jak przy okazji innych suplementów i tutaj znajdziemy nowy ekwipunek i pojazdy.

Podręcznik ukaże się jeszcze pod koniec tego roku.

TAGI: RPG Fantasy Flight Games (13)

KOMENTARZE (7)

 • Tremayne2013-10-19 09:15:43

  rozegrałem sobie jedną partię - całkiem daje radę, jak tylko wszyscy ogarną kostki.

  jedno co mnie odrzuca to koszty przygód - nie wiem kto w FFG stwierdził, że 96 stronicowa przygoda powinna isć w hardcoverze i ustawił cenę na 80zł. Kategorycznie za drogo. Raczej straight-to-pdf.

 • Darklighter2013-10-17 21:47:36

  Testował ktoś ten system? Na forum Poltera przebrnąłem przez opis tej mechaniki, lecz zastosowanej w najnowszym Warhammerze. Oczekiwania były duże a potem..cóż:
  http://forum.polter.pl/wfrp-3ed-vt55424.html

 • Alex Wolf2013-10-17 21:23:45

  super, tak trzymać :)

 • Lord Bart2013-10-17 20:26:18

  nie, FFG? Może to jednak siostra RPG? wtedy by jako tako uszło...

 • Bolek2013-10-17 20:07:53

  Jak RPG to ja. Widać coś przeskoczyło.

 • Lord Bart2013-10-17 20:03:34

  Money, money, money
  Always sunny
  In the rich man's world

  I w ogóle kto to jest FFG? Znowu zatrudniamy stażystów? Czemu nie stażystki?

 • ShaakTi11382013-10-17 20:02:41

  Kurczę, kupiłabym dla samej grafiki :D.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..