TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Falkon - program lubelskiego konwentu

2013-11-04 20:05:42 Falkon

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" proponuje fanom szeroko rozumianej fantastyki nadchodzący długi weekend spędzić w Lublinie. Jak donosiliśmy jakiś czas temu, w dniach 8-11 listopada pod hasłem „Fantastyczny Atak Lublina” odbędzie się 14. edycja Festiwalu Fantastyki Falkon.
Program w formie książeczki z opisami oraz tabeli znajdziecie pod poniższym linkiem:

PROGRAM FESTIWALU FANTASTYKI FALKON


W programie wśród wielu prelekcji, pokazów, konkursów, spotkań znajdą się także punkty związane z Gwiezdnymi Wojnami. Listę tych atrakcji znajdziecie poniżej:

PIĄTEK 08.11.2013 r.

19.00 - "Jak - i czy w ogóle warto - zagryźć Expanded Universe"
Srdjan ‘Jedi Nadiru Radena’ Jovanovski
Star Wars to o wiele więcej, niż tylko kilka filmów i serial „The Clone Wars”. To również setki książek i komiksów, dziesiątki gier i przewodników, słowem: ciężki orzech do zgryzienia. Podyskutujemy o tym, co jest najlepszym punktem startowym dla kogoś, kto chce rozpocząć eksplorację EU, czy w świetle nowej trylogii filmowej ma to w ogóle sens, i czy poziom gwiezdnowojennych pozafilmowych produkcji jest na tyle wysoki, że warto w nie zainwestować nieco czasu.

SOBOTA - 09.11.2013 r.

13.00 - Rycerz Jedi to też rycerz. Czyli co?
Piotr ‘Yako’ Wasiak
Rycerz Jedi to zwykły rycerz. Choć nie nosi pełnej płytowej zbroi, to jednak ma wiele cech wspólnych ze znanymi, zakutymi w żelazo postaciami ze średniowiecza. Co wspólnego rycerz Jedi ma z kulturą europejską, a co z Japońską? Podyskutujmy na ten temat!

13.00 - 501st Legion & Rebel Legion - prezentacja
Polish Garrison i Eagle Base to polskie oddziały międzynarodowych klubów kostiumowych 501st Legion oraz Rebel Legion. Tylko z nami na Falkonie poczujecie się, jakbyście byli w samym środku Gwiezdnej Sagi. Serdecznie zapraszamy na oficjalną prezentację!

20.00 - Kevin J. Anderson - spotkanie autorskie (ang.)

21.00 - Kevin J. Anderson - dyżur autorski (1h)

NIEDZIELA - 10.11.2013 r.

10.00 - Gry „Star Wars” sprzed lat
Piotr ‘Yako’ Wasiak
Zapomniane, niedocenianie, ale uwielbiane. Dlaczego? Bo dotyczyły „Star Wars”. Pamiętacie „Yoda Stories”? A gry na GameBoya? Było kilka gier „Star Wars” mniej znanych i na pewno nie tak drętwych jak TOR. Posłuchaj o starych grach.

12.00 - Kevin J. Anderson - spotkanie autorskie (z tłumaczem)

14.00 - Kevin J. Anderson - dyżur autorski (1h)

18.00 - Konkurs wiedzy o Uniwersum Star Wars
Damian ‘the hell’ Podoba
Jak dobrze znasz świat Gwiezdnych Wojen? Książki i komiksy nie mają przed Tobą tajemnic? Pytania są z różnych dziedzin, więc znajdziesz coś dla siebie, jednak lepiej być obeznanym zarówno w technice, jak i znajomości planet. Kto wie, ile włosów ma Wookiee? Skąd pochodzi Yoda? Nie unikniemy też spoilerów!

PONIEDZIAŁEK - 11.11.2013 r.

13.00 - Starwarsowy kurs przetrwania
Magda ‘Cathia’ Kozłowska
Jeśli jakimś cudem nie wiesz, o co chodzi w sadze George’a Lucasa i jej licznych apokryfach, ta prelekcja jest dla Ciebie. Jeśli „Star Wars” znasz na wyrywki, ale i tak lubisz, kiedy ktoś drze łacha z kolejnych serii książkowych i komiksowych, ta prelekcja jest również dla Ciebie. Właściwie, ta prelekcja jest dla wszystkich, pod warunkiem, że posiadają poczucie humoru!

14.00 - 50 ciekawostek na temat Star Wars
Mikołaj ‘Marik Vao’ Szymański
Stare „Gwiezdne wojny” pochodzą z czasów, gdy kino tworzyło się nie za pomocą komputerów, lecz kreatywności. Od tego czasu do świadomości fanów nie dotarło wiele z setek interesujących faktów na temat „Star Wars”. Czego jeszcze (prawdopodobnie) o nich nie wiecie? Przekonajcie się sami!

Zachęcamy do zapoznania się z całością programu. Atrakcje zostały zgrupowane w kilka bloków tematycznych: literacki, popularno-naukowy, RPG, popkulturowy, sci-fi, konkursowy, dziecięcy. Ponadto na konwencie znalazło się miejsce dla sesji RPG i LARP, wystaw, warsztatów, gier wszelkiej maści (w tym turnieje) oraz całego szeregu innych wydarzeń. Podczas festiwalu będzie można również spotkać się z wieloma zaproszonymi gośćmi. Każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego.

Najważniejsze informacje o imprezie:
Termin: 8-11.11.2013 r.
Miejsce: Targi Lublin S.A., Lublin ul. Dworcowa 11
Wstęp: 50 zł - całość; piątek, poniedziałek - 20 zł za 1 dzień; sobota, niedziela - 30 zł za 1 dzień
Noclegi: informacje na stronie
Oficjalna strona: www.falkon.co

Organizatorem Falkonu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Temat na forum.

TAGI: Falkon (35) Kevin J. Anderson (48) Konwent (438) Lublin (87)

KOMENTARZE (2)

  • Nestor2013-11-06 08:37:25

    Podpinam się pod pytanie. :P

  • Teesel2013-11-04 22:19:38

    Wybiera się ktoś i jest skłonny załatwić mi autograf Andersona? :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..