Różne

10 najlepszych łowców nagród

Oficjalny blogOficjalny blog, w ramach cyklu "Starwars.com 10", tym razem spojrzał na najlepszych łowców nagród w całej galaktyce.

"Łowcy nagród. Nie potrzebujemy tych szumowin" - tak powiedział admirał Piett w "Imperium kontratakuje", choć nie mógł bardziej się mylić. Łowcy odgrywają ogromną rolę we wszechświecie "Gwiezdnych Wojen", często wykonując brudną robotę dla głównych szwarccharakterów - czy to podejmując się zadania zabicia pani senator, czy pochwycenia zbiegłego przemytnika. Wielu z nich stało się ikonami samymi w sobie - czasem wyłącznie na podstawie wyglądu, a ich umiejętności pozostawiono dla wyobraźni widzów. Na potrzeby tej listy popatrzyliśmy na łowców nagród ze wszystkich filmów oraz "The Clone Wars" i stworzyliśmy ranking na podstawie kilku czynników, w tym powodzenia ich pracy, zdolności bojowych oraz tego, który z nich jest najbardziej nieustraszony i pomysłowy. Uwaga: nie brano tu pod uwagę postaci czy wydarzeń z Expanded Universe.

10. Zam Wesell, „Atak klonów”Zmiennokształtna łowczyni, Zam Wesell, jest podwójnie niebezpieczna oraz świetny z niej strzelec. Wynajęta przez Janga Fetta, aby zabić senator Padmé Amidalę, Wesell niemalże udał się zamach na jej życie, najpierw poprzez wysadzenie w powietrze jej statku, a potem wpuszczenie do sypialni dwóch trujących stawonogów - ten atak udaremnili rycerze Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Podczas pościgu okazuje się niezłym wyzwaniem dla Jedi, wciągając ich w szaloną gonitwę przez Coruscant, lecz ostatecznie nie może od nich ani uciec, ani ich przechytrzyć.

9. Dengar, „Imperium kontratakuje” i "The Clone Wars"Jeden z łowców nagród wynajętych przez Lorda Vadera do odnalezienia "Sokoła Millennium" w "Imperium kontratakuje", Dengar nosi szczególną zbroję, ma unikalny turban i ciężką broń. Jak widać w "The Clone Wars", jest również adeptem sztuki walki wręcz, co udowadnia, gdy stawia czoła wojownikom Kage.

8. IG-88, „Imperium kontratakuje”Górująca, imponująca postać - IG-88 to kolejny z ulubionych łowców Dartha Vadera, jest też jedynym droidem na liście. Choć widać go krótko w "Imperium kontratakuje", to jest nadal popularny wśród fanów i pojawiał się w komiksach, grach oraz filmach animowanych. Może tym, co przemawia do jego miłośników jest fakt, że IG-88 to wolny strzelec; w przeciwieństwie do innych droidów ani nie odpowiada przed żadnym panem, ani nie ma właściciela, co reprezentuje coś naprawdę przerażającego - łowcę nagród bez człowieczeństwa.

7. Asajj Ventess, „The Clone Wars”Asajj Ventress, okrutna zabójczyni i była sithańska uczennica hrabiego Dooku, stała się łowczynią nagród niekoniecznie z wyboru, lecz raczej z przypadku i ciekawości. Zdradzona przez Dooku, zmuszona do udania się na wygnanie i nie mająca celu, zgodziła się dołączyć do drużyny Boby Fetta, przed którą postawiono z pozoru proste zadanie: eskortę pudła w pociągu. Jej wrażliwość na Moc i umiejętności bojowe uczyniły z niej cenny zasób w chwili, gdy grupa została zaatakowana, lecz jej serce było (nieco) za duże. Odkrywszy, że w pudle znajduje się porwana dziewczyna, Ventress uwalniła ją... za okup. Później dowiodła, że sama jest uzdolnioną łowczynią, gdy udało jej się namierzyć i pochwycić Jedi - Ahsokę Tano - gdy inni nie mogli. Ale znowu, w Asajj jest więcej dobra, niż myślała, bo niegdysiejsza wyznawczyni ciemnej strony zdecydowała się pomóc padawance, a nie natychmiast odebrać za nią nagrodę.

6. Embo, „The Clone Wars”Szybki i nieprzewidywalny, Embo to groźny mężczyzna rasy Kyuzo, który stoi w rankingu najlepszych łowców swoich czasów. Podczas swoich przygód w "The Clone Wars" zostaje wynajęty przez farmerów na Felucji, aby chronić ich od Honda Ohnaki i jego bandy piratów, a jego umiejętności są niesamowite: przechwytuje poruszający się śmigacz od pirata, strzela celnie z kuszy, skacze i wiruje oraz blokuje ostrzał swoim kapeluszem. Embo rzadko mówi, ale jego czyny przemawiają za niego. I dostaje dodatkowe punkty za podróżowanie z pupilem - anoobą.

5. Jango Fett, „Atak klonów”Niezwykle istotny dla "Gwiezdnych Wojen", Jango Fett jest tak szanowanym łowcą nagród, że staje się wzorcem armii klonów. Jango, noszący szaroniebieską mandaloriańską zbroję, dotrzymuje kroku Obi-Wanowi w "Ataku klonów", a podczas bitwy o Geonosis zestrzeliwuje Jedi z balkonu wychodzącego na arenę - cały czas zostając na miejscu - i zabija reeka precyzyjnym strzałem. Jego arsenał, oczywiście, jest niesamowity: plecak odrzutowy, miotacz płomieni, blastery i jeszcze więcej. I choć pada od ciosu Mace'a Windu, to Fett utrzymuje swoją reputację.

4. Bossk, „Imperium kontratakuje”Straszliwy i onieśmielający, Bossk stał się ulubieńcem fanów, gdy wykonał swoje warczące "słyszę-cię" w stronę imperialnego oficera w "Imperium kontratakuje". Jak widać w "The Clone Wars", jest jednym z najbardziej pożądanych łowców nagród w galaktyce, pracuje z Bobą Fettem, a jako Trandoshanin, jest naturalnym myśliwym. Jego postawa oraz oryginalny projekt - brak zbroi, gadzi wygląd, długie ręce i nogi zakończone szponami - czynią go unikalnym w galaktyce "Gwiezdnych Wojen".

3. Aurra Sing, „The Clone Wars”Bezwzględna i przebiegła, Aurra Sing to strzelec wyborowy z najwidoczniej małym sumieniem. W "The Clone Wars" widzimy w jakie głębie jest w stanie zejść, aby tylko zarobić: zabija porwanych żołnierzy, strzela w głowę siłom ochrony z dalekiej odległości i morduje byłych współpracowników twarzą w twarz. Jest również mentorką osieroconego Boby Fetta i demonstruje mu instynkt zabójcy, potrzebny w ich fachu.

2. Boba Fett, "Gwiezdne Wojny", „The Clone Wars”Kiedy ktoś myśli o "łowcy nagród z Gwiezdnych Wojen", to prawdopodobnie widzi Bobę Fetta. Pierwotnie zadebiutował w "Holiday Special", a potem odegrał ważną rolę w "Imperium kontratakuje" - Fett od razu sprawił, że publika zaniemówiła. Ze swoja szczególną, wysłużoną zbroją, lśniącym hełmem i zbrojownią - plecakiem odrzutowym, karabinem, rękawicami wyposażonymi w linkę do wspinaczki oraz blasterami - Fett był zupełną nowością w "Gwiezdnych Wojnach". Jego statek, "Slave I", zdawał się pasować do niego idealnie, od koloru po projekt. Ze wszystkich łowców wynajętych przez Imperium, to jemu udaje się namierzyć "Sokoła Millennium" w Mieście Chmur, a potem zebrać dodatkową nagrodę po dostarczeniu Hana Solo Jabbie - coś, czego żaden inny łowca nie mógł dokonać. O jego śmierci w "Powrocie Jedi" wciąż dyskutuje się wśród fanów, ale jak na postać z tak małym czasem ekranowym, jego wpływ na "Gwiezdne Wojny" jest ogromny.

1. Cad Bane, „The Clone Wars”Śmiercionośny, konkretny i zawsze niebezpieczny - Cad Bane wygląda, jakby wyszedł wprost z "Dobrego, złego i brzydkiego" i jest najefektywniejszym łowcą nagród w "Gwiezdnych Wojnach". Jego debiut w "The Clone Wars" jest niesamowity: uwalnia Hutta Zira z pilnie strzeżonego więzienia na Coruscant, infiltruje archiwa Jedi i kradnie holokron, później ścigają go Jedi, a i tak udaje mu się uciec; ponadto stawia czoła Obi-Wanowi i Anakinowi, a także więzi Ahsokę. Jest również kreatywny - popatrzcie na jego walkę w zerowej grawitacji ze Skywalkerem i Tano. Dzięki swojemu arsenałowi i gadżetom, wśród których znajdują się bliźniacze blastery, buty odrzutowe oraz rękawice naładowane broniami, Bane jest godnym przeciwnikiem dla każdego - nikt nie jest bezpieczny, czy to Jedi, czy inny łowca. Choć jest to dość nowa postać, Cad stał się jednym z najlepszych czystych czarnych charakterów w "Gwiezdnych Wojnach" - zimnym, kalkulującym i myślącym jedynie o interesach.Tagi: Epizod II: Atak klonów (846) Epizod V: Imperium kontratakuje (491) Epizod VI: Powrót Jedi (463) Holiday Special (22) Holo z oficjalnej (151) Starwars.com 10 (33) The Clone Wars (1317)

Komentarze (33)

Embo zdecydowanie powinien być wyżej.

Matek
"ja przestaję z Tobą rozmawiać bo mam dziwne wrażenie że bawi Cię to co robisz i czerpiesz z tego dziwną podnietę "

Masz wrażenie że mnie to bawi? Przecież już pisałem że to moje hobby, które daje mi dziką radość. Aż tak trudno w to uwierzyć, że lubię być przysłowiowym wrzodem na du**e wszystkich fanów EU po ROTJ oraz Fett`ów?

No, ale sami, sobie wychowaliście mnie. Pierwsza Bastionowa kłótnia którą niechcący sprowokowałem to dyskusja po ogłoszeniu gry (na szczęście już skasowanej) SW1313. Wystarczało że dalibyście mi spokój, ale nie - od razu trzeba było dyskutować. Byłem wówczas zaskoczony tą sytuacją, ale cóż - to było po prostu piękne! Wszyscy na jednego, walka na wielu frontach! Mmm... poezja! :)

ech, ranking jest nieco do kitu. I to łagodnie mówiąc... Generalnie rzecz biorąc.
Co do Fett`ów to nie specjalnie rozumiem podniecanie się nimi. Jeśli brać pod uwagę tylko filmy (a tylko te są brane pod uwagę) to obaj Fettowie są do kitu. Jango może i daje radę w pojedynku z Obi-Wanem, ale ucieka nawet nie raniąc Jedi, a później ginie w starciu z Mace`m. Jego syn ginie jeszcze gorzej: uderzony przypadkiem kijem w plecy spada wprost do paszczy potworka. Wydaje mi się, że naprawdę dobry łowca nagród nie powinien ginąć w tak głupi sposób. Inna sprawa - przykładem inteligencji Fetta jest jedynie domyślenie się jak zniknął Solo uciekając przed niszczycielami Imperium.

Jak czytałem ten ranking, to odniosłem wrażenie, że jest on jest skierowany do bardzo młodych fanów, do dzieciaków - te opisy każdego z łowców nagród mówią same za siebie... przykład? Przedstawienie pokrótce Bosska..

Embo, Cad Bane? Pierwsze słyszę, Jango na 5., WTF? :O

Lipny trolling jest lipny ;)

Mów co chcesz, ja przestaję z Tobą rozmawiać bo mam dziwne wrażenie że bawi Cię to co robisz i czerpiesz z tego dziwną podnietę ;)

czy ten ranking tworzyło dziecko - fan Clone Wars? BOBA FETT NUMEREM 1 !! :D

Hmm... taka cudowna myśl mnie naszła... Skoro oficjalna pomija w rankingu EU, i rozpatruje tylko filmy i TCW, to jest szansa na to iż poza tą częścią EU która bezpośrednio odnosi się do serialu i epizodów, cała reszta jest anulowana lub porządnie zmieniona. Zatem moje nadzieje na zniszczenie EU po ROTJ w wyniku pojawienia się EVII rosną! Life is beautiful!!! :)

Nie za bardzo Fettów doceniliście :/

No chyba tu kogoś zdrowo pogieło, obaj panowie o nazwisku Fett, powinni być na pierwszych miejscach podium, a zaraz za nimi Aurra albo Bossk.
Matek -> jak piszesz to co pedziach napisałeś, to masz słuszność, ja bym Ci nawet przyklaskał:-P

Boba gorszy od Bane`a, Jango gorszy od Bosska???Hmmmmm...

Matku, nie - gdyż przykład który podałeś jest tekstem w którym wprost atakujesz pewną grupę ludzi, w dodatku używając przy tym obraźliwego słownictwa. Delikatnie mówiąc - nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi lub świadomie próbowałeś ją dostosować do swojego punktu widzenia

Chyba kogoś zdrowo pop***doliło

Dokładnie smajlush

kompletnie się nie zgadzam :( !!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś inny niż Boba na pierwszym miejscu? I całkowita olewka postaci z EU, takich jak Calo Nord? Oj, schodzi na psy ta Oficjalna, schodzi. No ale kogo obchodzi EU. Za dużo literek w końcu.

Czyli jak powiem "Palić pedziów na stosach" to również prowokuję dyskusję zgodnie z zasadami dobrej komunikacji - atakuję poglądy i fakty poprzez wygłaszanie własnych poglądów i odczuć wobec zjawisk, bez odnoszenia się do potencjalnych oponentów w dyskusji.

Chyba nie. Pamiętaj o dobrym smaku.

Matku, a czy ja twierdzę że moje posty i komentarze nie mają na celu prowokowanie dyskusji? Nie, ja uwielbiam ostre dyskusje i chętnie je ustawiam. Aczkolwiek robię to zgodnie z zasadami dobrej komunikacji - atakuję poglądy i fakty poprzez wygłaszanie własnych poglądów i odczuć wobec zjawisk, bez odnoszenia się do potencjalnych oponentów w dyskusji. Nie ukrywam iż wiele dzikiej radości odczuwam, gdy mogę podjąć polemikę ze sporą grupą ludzi o przeciwnych mi poglądach - to takie moje małe hobby

"Uwaga: nie brano tu pod uwagę postaci czy wydarzeń z Expanded Universe."

to już sprawia, że ranking imo jest bezcelowy. star wars to star wars, albo całość albo nic.

Qel Asim "Boba nie jest na pierwszym miejscu?! CUDOWNIE!!! Gnoić tego barana!"

I ty śmiesz mówić że nie robisz świadomego prowo ?

Tak, jaraj się TCW, tak nie lub EU, mniej swoje zdanie ale do k***wy nędzy przystopuj z tym wbijaniem szpili.

Dobrze, że to jest ranking wg TCW, bo inaczej bym zawału dostał, jakby to co podawali miało być prawdą.

Ciężko się z Jorem nie zgodzić. :P

Boba Fet najbardziej przereklamowana postać gwiezdnych wojen

Boba, Jango, oraz Cad ex aequo pierwsze miejsce.

tak bo CW musi wygrać ze wszystkim innym XD szkoda tylko, że przez to co pokazują to CW jest EU i to tym najgorszym z możliwych...

Boba nie jest na pierwszym miejscu?! CUDOWNIE!!! Gnoić tego barana!

No ale jak to... Cad Bane przecie nie może być lepszy od Boby. To się kupy nie trzyma. No ale dobra, to "oficjalny" ranking, ma prawo być takim, jakim jest. Ale wybaczcie, bowiem wciąż tego pojąć nie mogę. Medytował nad tym będę ;p

Uuu ten ranking jest najgorszy, ja bym to widział tak:
1. Boba Fett
2. Jango Fett
3. Embo
4. Cad Bane
5. Aurra Sing
6. Bossk
7. IG-88
8. Dengar
9. Asajj Ventress (to żaden łowca nagród w dodatku nie umie walczyć ale i tak jest lepsza od Wessel)
10. Zam Wessel
A tak w ogóle do gdzie są Durge i Calo Nord?

Nie brali pod uwagę EU, to może trochę wyjaśniać drugie miejsce Boby... Ale i tak niewystarczająco.
A Ventress w ogóle powinna być zdyskwalifikowana, zamiast niej już lepiej wyglądałaby na tej liście Leia przebrana za Boussha. :P

Ja specjalnym fanem Fetta nie jestem, choć większym niż Bruce Willis w Die Hard 4.0...

Trzymając się "Dobrego, Złego i Brzydkiego" to postawienie Bane'a przed Bobą jest jak powiedzenie, że "Angel eye" jest lepszy od Clinta. Pomysł godny Tuco.

Uuu, Boba nie na pierwszym miejscu, będą hejty :p. Ale o ile nie jestem jego szczególną fanką, to jednak nie należy nie doceniać jego roli - sami napisali, że to prototyp starwarsowego łowcy...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.