Książki

Wieści, plotki i zapowiedzi książkowe

Niestety, wciąż niewiele wiemy na temat dalszych planów Del Reya na rok 2014. Część fanów już zaczęła się niepokoić, brakiem jakichkolwiek wieści. Jennifer Heddle przyznała ostatnio, że znaleźliśmy się w jakiejś informacyjnej otchłani, ale by się nie martwić. W 2014 będzie więcej nowych książek niż dotychczas zapowiedziano, po prostu na razie nie są w stanie o nich mówić.

Zresztą Shelly Shapiro znów niedawno pojechała do San Francisco, by dyskutować o przyszłości w najbardziej istotnym dla EU gronie – Leland Chee, Jen Heddle, Pablo Hidalgo oraz wspomniana Shelly. Jak zwykle jednak nie ujawniono nad czym rozmawiano.

Póki co mamy dwa ochłapy, pierwszy to przesunięcie powieści Darth Maul: Lockdown Joe Shreibera na 28 stycznia 2014. Drugi to data wydania Crucible Troya Denninga w miękkiej okładce – 27 maja 2014.

Ucieszą się też fani „William Shakespeare’s Star Wars” Iana Doeschera. Zapowiedziano już dwa kolejne tomy tej serii. „William Shakespeare’s The Empire Striketh Back” ukaże się 25 marca 2014, a „William Shakespeare’s The Jedi Doth Return” 1 lipca. Obie ponownie napisze Doescher. Obie pozycje także zostaną wydane przez Del Rey.Ucieszą się też fani albumów Jonathana W. Rinzlera. Po fenomenalnym Star Wars Storyboards: The Prequel Trilogy autor zabrał się za drugi tom. „Star Wars Storyboards: The Original Trilogy” ukaże się 13 maja 2014. Według Amazonu cena tego albumu będzie wynosić 40 USD, będzie on miał 352 strony i zostanie wydany przez Abrams. W środku znajdzie się między innymi klika nigdzie nie prezentowanych wcześniej scenopisów Ralpha McQuarriego.Na koniec warto wspomnieć o dwóch wydarzeniach. Pierwsze to Star Wars Reads Day II, czyli druga edycja promocji książek z cyklu „Gwiezdne Wojny” w Stanach. Co prawa już się skończyła ale warto odnotować, że tym razem była zdecydowanie większa niż ostatnio. Pełną listę miejsc w których odbywały się imprezy znajdziecie tutaj. Tymczasem w tym roku wydawcy z Del Rey zaczęli też świętować jeszcze jedną rzecz, rocznicę telefonu do Timothy’ego Zahna. Otóż 6 listopada 1989 Tim dostał telefon z Lucasfilmu, w którym potwierdzono że został wynajęty by napisać książkę i tym samym zainicjował trwający aż do dziś cykl wydawniczy, który tak rozbudował nam wszechświat sagi. Jakby ktoś nie pamiętał, ta książka to oczywiście Dziedzic Imperium.Tagi: Abrams Books (46) Album (184) Del Rey (464) Ian Doescher (23) Jennifer Heddle (32) Joe Schreiber (34) Jonathan W. Rinzler (117) Leland Chee (57) Lucasfilm (515) Pablo Hidalgo (301) Ralph Brown (7) Shelly Shapiro (29) Timothy Zahn (206) Troy Denning (139)

Komentarze (10)

A kiedy zapowiedzi od Amber?

Maja duże plany, ale nic nie moga powiedzieć? Śmierdzi mi tu jakims duzym projektem w stylu NEJ`ki... Może będa chcieli pojechac z czymś hardkorowym na fali Nowych Epizodów tak jak pojechali z NEJką na fali Prequeli... Cóż, poczekamy, zobaczymy.

smajlush -> Dylogia Kempa już została jakiś czas temu zawieszona - /News/17081 Sword of the Jedi - podobnie jak książka o Luke`u Skywalkerze gdzieś tam czeka na konkretną zapowiedź (o ile nie została przesunięta, ale o tym nikt oficjalnie nie poinformował).

No padaka totalna jeżeli chodzi o info, ale jeżeli Shelly spotkała się z guru EU no to jest nadzieja. SotJ i dylogia Kempa to pozycje, na które czekałem i mocno liczyłem. Oby ich nie skasowali, a co najwyżej dopasowali fabułę to E7.

ShaakTi1138 ->
Także nurtuje mnie to pytanie. Jestem ciekawy planów Disneya związanych z wydaniem pozycji dla dorosłych. Z pewnością będą wydane pozycje związane z trylogią Disneya ale czy dotyczyć to będzie serialu Rebels nie wiadomo. Ja mam nadzieję że jednak pozycje książkowe będą, cieszyłbym się też z tego gdyby były powiązane fabularnie z akcją serialu a nie jak w tcw gdzie powiązań nie było.

Dylogia Paula S Kempa? Sword of the Jedi?

Już się nie mogę doczekać Storyboards :-)Szkoda, że na razie nie wiadomo, czy będzie wydanie PL The Prequel Trilogy. Niestety, szczerze w to wątpie :-/

Wandalek->
Mnie ciekawi czy w ogóle będą jakieś pozycje związane z Rebelami dla dorosłych. Niby z TCW były...

Czyli na razie brak jakikolwiek informacji o książkach związanych z Rebels oczywiście poza pozycjami dziecięcymi i młodzieżowymi?

"Informacyjna otchłań" - o, to dobre określenie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.