TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Tydzień KotORa: Gadżety i kolekcjonerski vintage

2013-12-20 13:25:16Żadna popularna marka rozrywkowa nie obędzie się bez gadżetów i kolekcjonerskiego stuffu.
Jedną z pierwszy zabawek nawiązujących do gry, była figurka 3¾ z serii The 30th Anniversary Collection wydana w 2007 roku przez Hasbro. Figurka przedstawiała postać Lorda Sithów Dartha Revana, która wygrała w głosowaniu Fan's Choice Poll przeprowadzonym w 2006 roku. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że maska figurki nie pokrywa się z kanonicznym wyglądem maski z gry, co była prawdopodobnie niedopatrzeniem producenta zabawek. W ramach tej samej serii wydano również inną figurkę przedstawiająca ucznia Revana, Dartha Malaka. Obie zabawki posiadają w opakowaniu kolekcjonerską monetę przedstawiającą daną postać, które zostały dodane do wszystkich zestawów tej serii z okazji 30-lecia premiery filmu ''Star Wars''.Ta sama firma wydała też zabawkę z serii Mighty Muggs która trafiła do sprzedaży w 2008 roku i przedstawiającą ponownie Revana. W tym samym roku ukazał się też zestaw figurek 3¾ , Star Wars Evolutions - The Sith Legacy, która zawierała zabawki ukazujące trzech Lordów Sithów z różnych okresów Expend Universe. Po za Darth Banem i Darh Maulem, jako trzecia dodana była postać Dartha Nihilusa, jednego z głównych antagonistów występujących w sequelu KotORa. Również w tym roku w siódmej fali serii The Legacy Collection związanej z filmem Atak klonów można było dzięki dodatkowi Build-A-Droid uzbierać figurkę postaci droida HK-47, którego poszczególne elementy znajdowały się w poszczególnych blisterach tej fali.Firma Gentle Giant, specjalizująca się w tworzeniu statuetek i popiersi, wyprodukowała w 2007 roku popiersie Dartha Malaka, który został oficjalnie zaprezentowany na konwencie Celebration IV w Los Angeles. Na kolejne produkty tej firmy, przedstawiające postacie z KotORa, trzeba było czekać do 2011 roku, kiedy to wydano dwa popiersia, jedno przedstawiało Revana, który jest dzierży dwa miecze świetlne, podobnie jak w wizji Wygnanej Jedi w KotOR II. Trzecia postacią został Darth Nihilus, którego wersja jest dostępna w limitowanej ilości 1800 sztuk. Wszystkie statuetki maja wysokość okołu 15/16 centymetrów. Kolejną ciekawostką jest fakt, że postacie Revana, Malaka i Nihilusa jako jedyne doczekały się po jednym produkcie od Hasbro, jak i Gentle Giant.Gdy seria komiksowa "Rycerze Starej Republiki" odniosła sukces, Hasbro oraz wydawnictwo Dark Horse Comics (oryginalny wydawca komiksów Star Wars) połączyły siły i wyprodukowały wspólną serię specjalnie dla sklepu zabawkarskiego Entertainment Earth. W jej ramach wydano w 2010 roku zestaw figurek 3¾ przedstawiające Mandalorianina Rohlana Dyre i Arkaniankę Jareal. Do zestawu dołączony został komiks, 6 zeszyt pierwszej mini-serii "Początek".W 2011 roku, również powróciło Hasbro z nową figurką, która okazała się Bastila Shan, której kandydatura wygrała w Fans' Choice Figure poll w 2009 roku.

Również w 2011 na Comic-Conie w Nowym Jorku, w czasie promocji książki "The Old Republic: Revan" w której brał udział autor powieści Drew Karpyshyn, można była za darmo otrzymać papierową maskę ukazującą maskę Revana.

W sierpniu 2013 roku, Gentle Giant powróciło do marki KotOR i wydało tym razem statuetkę przedstawiającą postać Dartha Malaka. Figurka mierzy niecałe 18 cm i waży około 2 kg, nadal jest dostępna w sprzedaży na witrynie producenta w cenie 135 USD. Statuetka została zaprezentowana na konwencie Celebration VI w Orlando.Wszystkie powyższe gadżety poza ostatnią są kolekcjonerskimi rarytasami i osiągają niebotyczne ceny na serwisach aukcyjnych. Aktualnie przemysł zbieractwa kręci się wokół gry MMO "The Old Republic", spadkobiercy sukcesu "Knights of the old Republic".
TAGI: Knights of the Old Republic (200) Tydzień KotORa (20)

KOMENTARZE (3)

  • BJK2013-12-22 12:55:17

    największym rarytasem jest popiersie Malaka - polowałem na nie przez prawie rok, aż w końcu dorwałem w cenie poniżej $200 z przesyłką :) dumnie stoi wraz ze swoim mistrzem i Nihilusem w szafce :)

  • Lord Bart2013-12-20 16:55:17

    vintage kojarzy mi się z czymś innym :P

  • Adakus2013-12-20 14:28:31

    Brakuje kilku grafik, które dołączyłem do tekstu.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..