TWÓJ KOKPIT
0

Różne

P&O 50: Kiedy będzie nowy Databank?

2013-12-22 08:57:14Znów mamy pytanie stare, wydawać by się mogło, że przestarzałe, ale jednak wciąż na czasie. Dotyczy części oficjalnej strony StarWars.Com, pełniącej rolę encyklopedii online, czyli Databanku. Odpowiada zaś ulubieniec fanów, Steve Sansweet.P: Kiedy będzie nowy Databank?

O: Sansweet tym razem powołuje się na Pablo Hidalgo. Nowa wersja databanku na oficjalnej jest wdrażana i uzupełniana o nowe materiały. Widać to choćby w sekcjach o gatunkach czy stworach, których na razie nie ma, ale niebawem się to zmieni.
A databank się rozwija i niebawem będzie w nim więcej informacji o nowych postaciach, pojazdach, droidach i innych rzeczach z Epizodu II. Dodatkowo będą pojawiać się także rzeczy tylko z EU – komiksów, gier, książek. Zachęcam do regularnego sprawdzania.

K: To co prawda pytanie z 2001 roku, ale chyba po części aktualne. Databank został zaktualizowany przy „Ataku klonów”, potem przy „Zemście Stihów”, a potem zapomniany przez parę lat. Próbowano go reaktywować na różne sposoby, w tym wykorzystując fanów i Hyperspace, by ci pisali historię (więcej), nie robili wpisy, ale tworzyli nową, kanoniczną historię dla postaci tła, które jeszcze jej nie mają. Polegało to na tym, że rzucano kilka zdjęć, fani mieli przesłać swoją opowieść, a Pablo z resztą wybierali najlepsze i je „kanonizowali”. Jednak jak wiele inicjatyw, tak i ta zmarła po jakimś czasie.

Potem przyszły „Wojny klonów” i znów początkowo rozruszano databank, ale potem zdecydowano go uprościć. Ilość wpisów ograniczono, te które zostały także są o wiele krótsze. Zmieniono też nazwę z Databank na Encyclopedia. Jak będzie wyglądał Databank przy nowych epizodach i filmach, to się jeszcze okaże.
TAGI: Hyperspace (147) StarWars.com (209) Steve Sansweet (127) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (523)

KOMENTARZE (2)

  • Slavek_82013-12-22 10:35:31

    Jakoś tak nie czuję już potrzeby tego Databanku. Odkąd przy każdym wpisie w Encyclopedii na oficjalnej widnieje odsyłacz "More on Wookieepedia" wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Po co mi rozległa encyklopedia, skoro i tak nigdy nie będzie tam tyle informacji co na Wookiee? Wg mnie dodanie tego jednego przycisku było najlepszym z możliwych rozwiązań.

  • ShaakTi11382013-12-22 10:14:28

    Ech, całe szczęście mamy web.archive.org, ale i tak wszystko idzie ku uproszczeniu...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..