TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Tydzień KotORa: Fanowskie modyfikacje gry

2013-12-22 17:25:17Gdy gra odnosi sukces, cenni ją wielu graczy, jednak z biegiem czasu pozostają tylko wierni fani, którzy urozmaicają sobie rozgrywkę tworząc modyfikacje i dodatki. Większość owych modów ma przeważnie za zadanie upiększenia niektórych elementów graficznych, dodanie nowych przedmiotów i usprawnienia rozwiązań stworzonych przez oryginalnych twórców czy też umożliwienie przejścia nowych questów. KotOR także doczekał się ogromnej bazy różnorakich modyfikacji. Przedstawię kilka tych najbardziej popularnych i wprowadzających interesujące zmiany.

Największą na świecie baza modów do gry "Knights of the Old Republic" był przez jakiś czas knightsoftheoldrepublic.filefront.com, jednak z czasem strona ta miała problemy z legalnością jak i dostępnością na cały świat. Chwilowo można jedynie sugerować się odnośnikami do innych serwisów m.in: GameFront.

Poniżej przedstawię kilka modów fabularnych:

Project Yavin 4th


Jeden z pierwszych dużych modów fabularnych. Umożliwiał on przeżycia nowego questu na księżycu Yavin 4, na który mogliśmy się dostać ze stacji należącej do znanego nam Rodianina-sprzedawcy Suvama Tana. Wszystkie lokacje występujące w grze oparte są na mapach które odwiedzaliśmy w oryginalnej grze. Moda można pobrać z stąd.


Brotherhood of Shadow: Solomon's Revenge


Mod przedstawiający nowa historie i wprowadzający nowych bohaterów. W tym dodatku odwiedzamy znane miejsca z pierwszego KotORa, jak i zmodyfikowane lokacje oparte na oryginalnych. Moda można pobrać z stąd.


The Sith Lords Restored Content Mod


Ten mod to potężna praca grupy Deadly Stream, która podjęła się zadania przywrócenia wyciętego materiału z gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Jeśli chcecie sprawdzić jak mogłaby wyglądać pełna wersja sequela, to moda można pobrać ze strony grupy deadlystream.com. Na stronie udostępniona jest długa lista zmian jakie mod wprowadza do gry.


M4-78 Enhancement Project


Kolejny projekt grupy Dealdy Stream, który skupia się na odtworzeniu usuniętej z sequela planety robotów M4-78. Modyfikacja ma być kompatybilna z modem TSLRCM i można go pobrać tutaj.


M4-78EP Release Trailer - Mod DB


Polacy też mają swój wkład z modding na rzecz serii "Knights of the Old Republic". Gdy 18 grudnia nastąpiła polska premiera gry, fani niedługo później przygotowali patch polonizujący grę. Jednak z biegiem czasu, gdy powstała oficjalna polonizacja, patch raczej odgrywa rolę ciekawostki dla fanów.

Jednak w przypadku premiery sequelu, polski dystrybutor nie zdecydował się stworzenia rodzimej lokalizacji. Z odsieczą przybyli fani, którzy w liczbie około 50 osób, przez okres roku pracowali nad tłumaczeniem tekstów i dialogów o długości 2000 stron formatu A4. Za tę tytaniczna pracę odpowiadał zespół KotOR2.pl oraz fani wolontariusze. Patch polonizujący grę można nadal pobierać, za opłata kosztu jednego sms.

Fanowscy programiści nie ograniczyli się jednak tylko do modyfikacji gier KotORowych. Także nawiązania do tej serii można znaleźć w modach do takich gier jak "Empire at War" czy "Battlefront".

Star Wars Battlefront Conversion Pack


Mod który poza poprawianiem bugów dodaje nowe skiny dla postaci i nowych bohaterów. Zamiast wojsk Imperium i klonów, mamy żołnierzy Sithów, republikańskich piechurów z okresu wojny domowej Jedi, jak i Mandaloriańskich Neo-konkwistadorów.. A bohaterami zostały takie postacie jak Darth Sion, Kreia, Atton Rand, Bao-Dur, Bastila Shan i HK-47. Moda można pobrać tutaj.


Old Republic at war


Tak samo powstał mod oparty na strategii ''Empire at War'' w którym możemy być uczestnikami kosmicznych batalii pomiędzy Mandalorianami, Sithami i Republiką. Mod jest do ściągnięcia tutaj.

TAGI: Knights of the Old Republic (200) Tydzień KotORa (20)

KOMENTARZE (9)

 • Adakus2013-12-23 19:54:30

  Przedstawiłem kilka modów, jeśli jakiś pominąłem to najzwyczajniej nie wiedziałem o nich. Jestem w większości zwolennikiem "jedynki", dlatego też mody kręcące się wokół "dwójki" mogłem pominąć.

  Tak poza tym chciałem zachęcić do poszukiwań innych modyfikacji, bo wiem że jest tego sporo.

 • Dan Ordo2013-12-23 16:42:27

  Łojejku trudno to wygooglować?

 • anomaly2013-12-23 14:55:58

  Łojejku, nie możecie powiedzieć normalnie co jest takiego specjalnego w tym modzie? Nie chce mi się go ściągać bo znając życie lipny jest, nawet nie wiem o co w nim chodzi...

 • KOTORManiaK2013-12-23 13:27:11

  Z tego co się orientuję, to Filefront jedynie zablokował dostęp osobom z części krajów. Wystarczy zmienić ip, użyć proxy i będziemy mieli dostęp do strony oraz możliwość ściągania.

  @anomaly Fabuła jest co najmniej dobra, ale mod przede wszystkim zyskuje dzięki świetnemu ukazaniu oraz możliwości udziału w pewnych wydarzeniach z historii KotORa.

 • Arasuum2013-12-23 10:28:21

  @anomaly fabułę chyba lepiej odkryć samemu ;) Powiem tylko, że fabuła z Salomon`s Revenge ma świetny klimat (mimo że to tylko mod)

 • anomaly2013-12-23 01:13:13

  Powie ktoś o co w tym Solomon`s Revenge chodzi dokładnie? Ogólnie jaki zarys fabuły jest?

 • Arasuum2013-12-23 00:01:33

  Salomon`s Revenge wymiata. To trzeba przyznać. Zresztą Revenge of Revan też zapowiada się bardzo dobrze

 • Bolek2013-12-22 18:52:14

  Solomon`s Revenge chyba teraz już się inaczej nazywa i jest rozwinięty bardziej. Ale jest to według mnie najlepsza modyfikacja do KotORa z całkowicie nowymi mapami. nie tylko tymi przerobionymi z podstawowej gry.

 • Dan Ordo2013-12-22 18:45:23

  !!Jak można zapomnieć o najważniejszym modzie Kotora! Revenge of Revan!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..