TWÓJ KOKPIT
0

Różne

10 najlepszych wydarzeń z 2013 roku

2014-01-09 10:52:38 Oficjalny blogRok 2013 skończył się parę dni temu, dlatego ekipa Oficjalnej ułożyła swój ranking dziesięciu najlepszych wydarzeń dotyczących świata "Gwiezdnych Wojen" z ostatnich dwunastu miesięcy.

2013 był bardzo, bardzo dużym rokiem dla "Gwiezdnych Wojen". Od filmów do gier, mieliśmy całą galerię kamieni milowych, zapowiedzi i rewelacji, z których wszystkie mówiły jedno: przyszłość odległej galaktyki maluje się w jasnych barwach. Ekipa Starwars.com zgromadziła się razem i wybrała najlepsze chwile z mijającego roku - zobaczcie poniższą listę!

10. Setny odcinek "The Clone Wars"Bardzo rzadki kamień milowy w animacji - "The Clone Wars" doszło do stu odcinków razem z "Missing in Action" w dniu 5 stycznia 2013. Liczba ta jest znacząca, bo reprezentuje żywotność serii, oddanie jej fanów i znaczenie dla całej sagi "Gwiezdnych Wojen". W chwili wyświetlania odcinka reżyser Dave Filoni powiedział: "Od samego początku pomysł był taki, aby pokazać, że jest jeszcze wiele historii poza sześcioma filmami. Wszyscy kochamy świat GW i chcieliśmy utrzymać go przy życiu na ekranie w sposób, jak jeszcze nigdy przedtem. Patrzyliśmy na wszystko, co zostało stworzone wcześniej, wracaliśmy do oryginalnego filmu z 1977, przekopaliśmy się przez prace koncepcyjne, materiały zza kulis, komiksy, gry oraz powieści, wzięliśmy to wszystko i pod przewodnictwem George'a [Lucasa] stworzyliśmy serial, który skacze do każdego zakątka galaktyki. Jestem bardzo dumny z mojej ekipy i z całego Lucasfilmu za to, że byli częścią serii."

9. Otworzenie kont Star Wars na Instagramie i TumbrlrzeTo właśnie ta słitka zasiała strach w sercach Rebeliantów na całym świecie. Lucasfilm oficjalnie otworzył konto na Instagramie ze słitfocią Vadera w dniu 2 grudnia 2013, czym zwrócił uwagę państwowych mediów. Wkrótce potem, bo 19 grudnia, założono konto na Tumbrlrze, zaczynając od nowych prac koncepcyjnych z "Rebels". Obie strony są codziennie aktualizowane rzadkimi obrazkami praktycznie wszystkiego: od starych zabawek, po, naturalnie, niemieckie słoiki na masło orzechowe.

8. Fani "Gwiezdnych Wojen" dołączają do ekipy Epizodu VIIChoć umieszczenie pierwszego zdjęcia zza kulis na Twitterze samo w sobie było wielkim wydarzeniem, to Starwars.com wkrótce ujawniła ekstra, bardzo fajną informację na temat obrazka: dwaj mężczyźni sfotografowani razem z reżyserem J.J. Abramsem, Kathleen Kennedy i R2-D2 to tak naprawdę fani: Lee Towersey i Oliver Steeples, członkowie R2 Builders Club. Zostali wybrani do pracy nad Epizodem VII przez samą Kennedy, krótko po spotkaniu na Celebration Europe. Są w tej chwili częścią ekipy zajmującej się stworzeniami i budują astromechy na potrzeby filmu.

7. "The Clone Wars" zdobywa dwie statuetki Emmy"The Clone Wars" stało się ważną częścią gobelinu, jakimi są "Gwiezdne Wojny" oraz klasyczną animacją. Uhonorowano je 16 czerwca dwoma statuetkami Emmy - pierwszymi, jakie serial zdobył - za piąty i ostatni sezon; ekipa zabrała do domu nagrody za najlepszy program animowany i najlepszego aktora (za rolę Davida Tennanta jako starożytnego droida Huyanga). Statuetkę za najlepszy program zaprezentowała Carrie Fisher, a odebrał George Lucas, który powiedział: "To dla mnie szczególnie ważne... To moja pierwsza Emmy i druga nagroda, jaką kiedykolwiek wygrałem".

6. Ogłoszenie spin-offówKinowa galaktyka "Gwiezdnych Wojen" będzie jeszcze większa. Bob Iger, w rozmowie telefonicznej przeprowadzonej 5 lutego, a skierowanej do inwestorów, ogłosił, że spin-offy są w produkcji - samodzielne historie, które istnieją poza główną sagą. Dalsze detale dotyczące tych filmów czekają jeszcze na ogłoszenie.

5. John Williams skomponuje muzykę do Epizodu VIIMuzyka z "Gwiezdnych Wojen" jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych w historii filmu, od klasycznego "Main Title", po ikoniczny "The Imperial March". 27 lipca szefowa Lucasfilmu Kathleen Kennedy ogłosiła na scenie Celebration Europe, że John Williams, legendarny kompozytor całej Sagi, w istocie powróci, aby napisać muzykę do Epizodu VII. Fani byli zachwyceni, a Williams wyraził swój entuzjazm w ekskluzywnym wywiadzie dla Starwars.com.

4. "Battlefront" powracaPo ogłoszeniu, że Electronic Arts weszło w posiadanie praw na tworzenie konsolowych gier spod znaku "Star Wars", fani zastanawiali się jakie tytuły ukażą się w wyniku tego porozumienia. W zorganizowanej przed E3 konferencji prasowej EA potwierdziło powstawanie nowej części ukochanej przez fanów sagi "Battlefront", produkowanej przez DICE. Wiadomość spotkała się z ogromnym entuzjazmem, a towarzyszący jej trailer wkrótce obejrzano ponad milion razy.

3. Celebration EuropeOdbyło się w Messe Essen od 26 do 28 lipca - Celebration Europe było ogromną imprezą dla fanów odległej galaktyki i nie zawiodła. Były duże ogłoszenia (powrót Williamsa), tona gości (Kathleen Kennedy, Mark Hamil, Carrie Fisher, Dave Filoni i wielu innych), wydarzenia i oczywiście pawilon z tatuażami. Szykujcie się na kolejne Celebration, które odbędzie się w dniach 16-19 kwietnia 2015 w Anaheim w Kaliforni!

2. Ogłoszenie "Star Wars Rebels"Nowa era gwiezdno-wojennej animacji została ogłoszona 20 maja, gdy Starwars.com ujawniła, że Dave Filoni i jego ekipa ciężko pracują nad "Rebels", nowym serialem umieszczony pomiędzy Epizodem III a IV, ukazującym początki Sojuszu Rebeliantów. W filmowym wywiadzie z Pablem Hidalgiem, Filoni rozmawiał na temat wpływu artysty konceptualnego z OT, Ralpha McQuiarriego, na wygląd serialu oraz o innych detalach. Seria ma zadebiutować jesienią tego roku.

1. J.J. Abrams ogłoszony reżyserem Epizodu VII25 stycznia, po wielu spekulacjach i wielu, wielu plotkach, Lucasfilm potwierdził, że J.J. Abrams w istocie jest reżyserem Epizodu VII. Abrams, który z chęcią podkreśla swoją miłość do "Gwiezdnych Wojen", powiedział: "Bycie częścią kolejnego rozdziału GW, współpracować z Kathy Kennedy i tą wybitną grupą ludzi, jest niesamowitym zaszczytem. Chyba jestem wdzięczniejszy George'owi Lucasowi teraz, niż wtedy, gdy byłem dzieckiem".

Inne ważne wydarzenia:

 • Yoda wygrywa pierwszy turniej "This is Madness".

 • Ogłoszenie daty wejścia Epizodu VII do kin.

 • Ranczo Obi-Wana docenione przez Światowe Rekordy Guinessa za posiadanie największej ilości pamiątek z "Gwiezdnych Wojen".

TAGI: Battlefront (2015) (118) Bob Iger (159) Carrie Fisher (371) Celebration (451) Dave Filoni (557) David Tennant (7) Electronic Arts (134) Emmy (21) Epizod IV: Nowa nadzieja (690) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) George Lucas (1109) Han Solo (spin-off) (404) Holo z oficjalnej (151) Instagram (24) J. J. Abrams (544) John Williams (434) Kathleen Kennedy (430) Lucasfilm (685) Mark Hamill (391) Pablo Hidalgo (321) Ralph McQuarrie (114) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Starwars.com 10 (33) The Clone Wars (1374) Tumblr (7) Twitter (87)

KOMENTARZE (9)

 • Lord Bart2014-01-10 16:47:15

  jaaa tcw nadal w zestawieniu, do tego słit focie Vadera... dramat widzę trwa w najlepsze.

 • Master of the Force2014-01-09 20:30:34

  BF tak wysoko? Widać, że im zależy na tym projekcie :P

 • Adam Vader2014-01-09 20:09:17

  Jak dla mnie zeszły rok był bardzo słaby. Praktycznie żadnych wiadomości o nowych filmach, same ploty i to słabe, żadnych nowych książek, żadnych gier i ogólnie posucha...oby ten był lepszy

 • Vintress2014-01-09 14:28:00

  Battlefront powinien być na 2 ;(

 • ShaakTi11382014-01-09 11:42:48

  Zabrak->
  Może to ta 13 na końcu miała coś z tym wspólnego :(.

 • Darth Zabrak2014-01-09 11:29:48

  ShaakTi >> dobrze, niech będzie w Rebels coś się dzieje, niech dzieciarnia też ma coś od życia, ale przede wszystkim chciałem napisać że zgadzam się z tym co napisałaś niżej o wydarzeniach zeszłego roku. Słusznie prawisz.

 • ShaakTi11382014-01-09 11:14:28

  Zabrak->
  Jak by nie patrzeć, jedynie z "Rebels" coś się dzieje, bo o EVII w chwili obecnej nie można tego powiedzieć.

 • Darth Zabrak2014-01-09 11:12:20

  Williams powinien być na drugim miejscu, a Rebels daleko w tyle.

 • ShaakTi11382014-01-09 11:10:47

  Gdybym ja pisała wstęp, zrobiłabym to nieco inaczej:

  "Rok 2013 był bardzo ważny - dostawaliście od nas okruszki informacji lub informacje o tym, że będą informacje, ponieważ nasz dział PR jeszcze trochę szwankuje, ale cieszcie się, że choć to wam powiedzieliśmy. Chcemy pokazać, że dla nas wszystko jest ważne, dlatego do rangi wydarzenia urasta nawet wrzucenie foci na insta. Nie wspomnimy w poniższym rankingu o skasowaniu TCW, "1313", "Detours", opóźnieniach w "Battlefroncie", bo źle wpłynęłoby to na postrzeganie nas jako firmy."

  - Przepraszam, ale ja właśnie tak widzę zeszły rok. Nie chciałam z góry krytykować Disneya, ale jak dla mnie, to nie zaprezentował się od najlepszej strony i praktycznie tylko z "Rebels" co jakiś czas coś dostajemy. Mam nadzieję, że w tym roku w końcu się ogarną.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..