Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #39

Różne

Jak pamiętamy, "The Clone Wars" miało powrócić na początku 2014 roku. Początek 2014 już za nami, a żadnej oficjalnej informacji o premierze nowych odcinków jeszcze nie ma, ale powoli zaczyna się coś dziać. Ostatnio dostaliśmy zapowiedź nowego komiksu, który będzie adaptacją jednego z anulowanych aktów: "Darth Maul: Son of Dathomir". W oryginalnej zapowiedzi znalazła się informacja, że będzie on finałem serialu, lecz Dave Filoni wyjaśnił tę sprawę na swoim Facebooku i powiedział o kilku innych sprawach. Najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi możecie przeczytać poniżej.

Zanim przejdziemy do detali na temat komiksu o Maulu, to chciałbym wyjaśnić, że ta historia nie jest finałem "The Clone Wars". Widziałem, że w internecie powstało zamieszanie i chcę postawić sprawę jasno. Dodatkowe odcinki serialu są w drodze i jeden akt moim zdaniem szczególnie wyznacza koniec serii. Będziemy dobrze się bawić dyskutując na ten temat w niezbyt odległej przyszłości. (...)

Jak wspominałem w poprzednich wywiadach, stworzenie bogatych i niezwykle złożonych historii dziejących się w okresie wojen klonów wymagało od nas pracy nad około pięćdziesięcioma odcinkami naraz. To jest od ogólnego zarysu, a skończywszy na ostatecznym udźwiękowieniu i animacji. Było kilka historii, które przeszły całkiem sporą część procesu produkcji gdy serial zakończono. Zdaliśmy sobie sprawę, że oznaczać to będzie nieskończenie opowieści o pewnych postaciach, ale ekipy od historii i publikacji z Lucasfilmu zaproponowały mi unikalny sposób na zakończenie historii Maula dla wszystkich, którzy byli wierni serialowi. (...)Komiksy będą bazowały na czterech skończonych scenariuszach napisanych na potrzeby sezonu szóstego. Owe skrypty powstały po konferencjach z George'em Lucasem. Gdy stopniowo przechodziły dalej w taśmociągu produkcyjnym, to stały się scenariuszami skończonymi, ukończono też wiele projektów. Projekty, które tam zobaczycie, wątki, rozwój postaci - wszystko pochodzi wprost z produkcji telewizyjnej. (...)

Czy to ostatnia historia z Darthem Maulem? Będziecie musieli przeczytać komiksy, aby się dowiedzieć.


W międzyczasie pojawiło się również kilka drobnych plotek, znów za sprawą scenarzysty Brenta Friedmana. W swoich licznych wypowiedziach na Twitterze (tu, tu, tu i tutaj) poruszył między innymi sprawę Asajj Ventress, która miała pojawić się w sezonie szóstym lub siódmym, w dramatycznej historii, jak zresztą powiedziano na Celebration. Brent nie może niestety powiedzieć o czym był otwierający sezon siódmy akt jego autorstwa, bo zbyt wiele by to zdradziło. W materiałach bonusowych powróci (Spoiler):Shaak Ti(Koniec Spoilera), o czym też już informowaliśmy, a Aayla Secura miała małą wspierającą rolę w jedynym z jego epizodów, których już nie zobaczymy.

Scenarzysta odniósł się również do ostatniego wywiadu z Filonim, w którym reżyser wspominał o "ładnym ukazaniu jednego z bohaterów prequeli". Friedman powiedział, że wie o kogo chodzi, a akt z tą postacią rzeczywiście będzie krótki, liczył będzie bowiem tylko dwa odcinki. W grudniu z kolei Brent zapytał kto jedzie na specjalny pokaz nowych epizodów w San Francisco, lecz za późno zdał sobie sprawę, że był on przeznaczony wyłącznie dla twórców i aktorów, a do tego prawdopodobnie tajny. Zresztą, prawdopodobnie właśnie z owego pokazu pochodzi to zdjęcie Sama Witwera, który pisał wcześniej o wylocie do wyżej wymienionego miasta. Na razie zostaje nam więc czekać na oficjalne wieści.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Brent Friedman (14) Darth Maul: Son of Dathomir (2014) (22) Dave Filoni (411) Facebook (47) George Lucas (950) Plotki (1049) Sam Witwer (57) The Clone Wars (1257) Twitter (59)

Komentarze (11)

Mataczą z tym TCW. No ale i tak jestem dość cierpliwy, więc kolejne miesiące poczekam na finał serialu.

Szkoda, że sezon szósty będzie taki krótki :(. I że nie będzie potem siódmego :(. Nic nie zastąpi TCW. Rebels też. Mam nadzieję, że ten ostatni sezon będzie udany. Niech Moc będzie z Wami.

KWMB->
Nikt nic nie wie, na DVD raczej szanse marne.

Sourpuss->
Piąty sezon był niepełny, bo liczył 20 odcinków. Potem miały być kolejne trzy, ale Disney podjął decyzję o skasowaniu serialu. Ponieważ jednak część odcinków była już na zaawansowanym etapie produkcji, a wątki nieukończone, to zdecydowali, że pokażą coś zwanego "materiałem bonusowym", w skład których będzie wchodziło kilkanaście epizodów, a o których nie wiemy prawie nic od bardzo długiego czasu.

Mariobaryla->
Święta racja, puściliby te odcinki i byłby spokój, naprawdę nie wiem co ich powstrzymuje.

Ale się cackają z tymi odcinkami, jakby mieli wyemitować jakieś prawdy objawione. Parę odcinków, które chciało im się dokończyć po zakończeniu serialu, bo były prawie na wykończeniu, a oni dalej snują bajki o jakichś pięciu sezonach w przód, jednocześnie bojąc się jakichkolwiek konkretów. C`mon, kogo obchodzą spoilery do TCW. Shaak Ti pisze o 10 miesiącach od zakończenia, a przecież już ponad pół roku minęło od wyemitowania tych dwóch fragmentów z niewyemitowanych odcinków, a teraz nawet głupiego obrazka nie wstawią... Nie żeby mi na tym zależało, ale obecna polityka marki to jakieś nieporozumienie, od roku dostajemy jakieś ochłapy informacji i tony plotek, już nawet o książkach i komiksach nie ma prawie żadnych konkretów a same domysły. O Rebels w sumie też wiadomo stosunkowo mało jak na serial, który zadebiutuje za kilka miesięcy.

ok dzięki

Sezon 5 już się skończył. Te odcinki bonusowe to ma niby być coś w stylu 6 sezonu.

sorki nie jestem na bieżąco, oni mają zamiar skończyć tylko 5 sezon, czy jeszcze dokręcić 6?

A co z wydaniem serialu w Polsce?

No proszę, Filoni zachęca ludzi do czytania komiksów. Życie bywa ironiczne.

Dobrze, że ubili to dziadostwo

Dziś mija 10 miesięcy od ogłoszenia końca serialu. Kiedy dokładnie będzie ta "nieodległa przyszłość"? Odcinki zostały skończone w październiku i myślałam, że naprawdę chodzi o to, że Warner ma licencję do końca roku - może ma ją jednak do końca pierwszego kwartału, ale kłóci się to z obietnicą Filoniego. Nie rozumiem ich milczenia, a tak na dobrą sprawę, jeśli by lecieli starym trybem, czyli jeden odcinek na tydzień, to nawet przy pesymistycznym założeniu 13 odcinków potrzebowaliby na to 3 miesięcy - a raczej będą chcieli je pokazać przed "Rebels".

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.