TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Czemu wywalili Arntda? Fassbender czy Weaving?

2014-01-13 19:03:31

Kiedy w październiku podano do wiadomości publicznej, że J.J. Abrams i Lawrence Kasdan zastąpią Michaela Arndta przy pisaniu scenariusza, nie podano przyczyn tej decyzji. Sugerowano raczej, że może chodzić o czas. W plotkach natomiast dochodziły nas wieści, że pojawił się konflikt między scenarzystą (Arndt) a reżyserem (Abrams). The Hollywood Reporter wraca do tego tematu, ujawniając kulisy zmiany scenarzysty. Dla przypomnienia Michael Arndt pisał scenariusz na podstawie treatmentu George’a Lucasa. Wygląda na to, że Arndt (i Lucas) postanowili tworzyć nową trylogię w całości z nowymi bohaterami (potomkami znanych herosów), a stare postaci, w tym przede wszystkim klasyczne trio, miało jedynie pojawić się w rolach drugoplanowych. J.J. Abrams natomiast chce, by Epizod VII był jeszcze ostatnią dużą przygodą klasycznych bohaterów na wielkim ekranie, nowe postaci (dzieci) mają mieć rolę drugoplanową, pomocników. Na wielką wodę wypłyną dopiero w VIII i IX Epizodzie, gdzie niejako w sposób płynny przejmą pałeczkę. Do Wizji Abramsa przychyliła się Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilmu. Konflikt był na tyle duży, że George Lucas pomagał w „mediacjach” i dyskusjach na temat kierunku, w którym powinni pójść. Ostatecznie przychylił się jednak do wersji Abramsa i Kennedy, a Michael Arndt opuścił pokład Epizodu VII. Abrams i Kasdan zabrali się za zmianę scenariusza, przede wszystkim zmieniono perspektywę i głównych bohaterów, ale też wycięto w ogóle część postaci (i scen) Arndta, wstawiając w ich miejsce inne. Te zmiany miały też inne konsekwencje, przede wszystkim utrudniają podpisanie kontraktów z nowymi aktorami, którzy mieli już prawie pewne role. Dobry przykład, według Hollywood Reportera to Tye Sheridan, który był już bliski podpisania kontraktu, ale okazuje się, że postać, którą miał grać została postarzona o 20 lat, więc potrzeba było znaleźć innego aktora.


Michael Fassbender

Hugo Weaving

Adam Driver

Jesse Pelmons


Przechodząc do tematów aktorskich. Okazuje się, że Disney chce obsadzić kogoś bardziej znanego w conajmniej jednej z ról. Dlatego jak podają niektóre media J.J. Abrams spotkał się już z ponad siedemdziesiącioma aktorami z tych bardziej znanych, rozpoznawalnych i lepiej zarabiających (w tym milionowych). Wśród nich jest między innymi Michael Fassbender („Prometeusz”, „Niebezpieczna metoda”, „Wstyd”, „Bękarty wojny”), Adam Driver („Girls”) oraz Hugo Weaving („Matrix”, „Władca Pierścieni”), czy Jesse Plemons („Paul”, „Battleship: Bitwa o Ziemię”). Wiemy tylko, że z Fassbenderem spotkał się w grudniu, natomiast Hugo Weaving miałby się wcielić w imperialnego oficera. Część nazwisk przewijała się wcześniej, w tym Saoirse Ronan, która prawdopodobnie odpadła z listy ze względu na długi język. Abrams lubi tajemniczość i wycina kablujących aktorów z obsady. Prawdopodobnie dlatego Chiwetel Ejiofor, który także znajduje się na tej liście, zapytany przy okazji gali Złotych Globów o angaż w Ep7, powiedział że jeszcze nie wie. Dodał, że jedyną odpowiedzią jakiej może udzielić to poczekać i zobaczyć co będzie.

Natomiast najbardziej poszukiwaną osobą jest teraz dwudziestoletnia aktorka (murzynka lub mulatka), która według pogłosek miałaby zagrać rolę córki/wnuczki Kenobiego. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że jest to kolejna zasłona dymna, a prawdziwego dziadka tej postaci poznamy w serialu „Rebels”. Jeśli to byłaby prawda, to dziadka najprawdopodobniej zagra David Oyelowo (o którym już pisaliśmy). To nie koniec „fantastycznych” plotek. Podobno w filmie ma się pojawić scena z hologramami/duchami starego Yody, Obi-Wana (wykorzystają archiwalne zdjęcia Aleca Guinnessa), Qui-Gon Jinna (Liam Neeson) oraz Mace’a Windu (Samuel L. Jackson). Mieliby oni w jakiś sposób przestrzegać Luke’a przebywającego w nowej świątyni Jedi przed zaburzeniami mocy.

Na razie jednak pozostaje nam poczekać na oficjalne informacje. Film pojawi się w kinach za trochę ponad 23 miesiące.
TAGI: Adam Driver (144) Alec Guinness (72) David Oyelowo (24) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (431) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Epizod VIII: Ostatni Jedi (524) George Lucas (1109) J. J. Abrams (544) Kathleen Kennedy (430) Lawrence Kasdan (168) Liam Neeson (226) Matrix (48) Michael Arndt (58) Plotki (1204) Samuel L. Jackson (295) Władca Pierścieni (132)

KOMENTARZE (34)

 • Darth GROM2014-01-17 00:53:49

  Darth Zabrak, to chyba ty czegoś nie rozumiesz, nie potrzebujesz jakiegoś konkretnego filmu by się jarać jakimś ulubionym aktorem, bo to możesz robić bez okazji, co dzień, wystarczy fotka i jedziesz z koksem, w tym przypadku mówimy o konkretnym filmie, gdzie Vergesso ostentacyjnie i z pełnym przekonaniem z hejtował go i pojechał, jak po burej kobyle, dobitnie negując jakikolwiek sens dalszego kontynuowania filmowego SW, teraz i na wieki, nie ważne z jaką obsadą aktorską, czy reżyserem, więc teraz po kiego grzyba jara się aktorami, którzy być może w nim wystąpią, skoro i tak z góry skreślił ten projekt bez względu na co będzie sobą reprezentował w przyszłości, ot czysty hejt lub permanentny brak konsekwencji, choć w tym przypadku widać zachodzą oba.

  Vergesso obawiam się, że ty sam siebie nie rozumiesz, skoro taki paradoks zachodzi w twoim myśleniu odnośnie E VII, oraz dalszej kontynuacji filmowego SW, a twoje epitety odbieram, jako odruch bezsilności, bo gołym okiem widać, że się w tym trochę pogubiłeś. Zamiast iść w zaparte przyznałbyś się, że może przedwcześnie hejtowałeś produkt, którego nawet nie znasz.

 • Vergesso2014-01-16 16:17:41

  GROM -> A ty naprawdę myślisz, że zamierzam z tobą dyskutować? Używam epitetów, bo ty robisz to samo - ja tylko stosuję się do zasady, że do prostaka i chama najlepiej mówić po prostacku i chamsku. Tak, żeby zrozumiał.

 • Darth Zabrak2014-01-16 08:50:08

  GROM >> Skoro słowa do Ciebie nie przemawiają to podam przykład, chociaż też wątpię żeby podziałał. Nie wszyscy byli zachwyceni kiedy ogłoszono 4 część filmu Piraci z Karaibów, oczywiście wielu także skakało z radości, ale niektórzy uważali tę serię za kompletną trylogię której niczego więcej nie potrzeba, dokładnie tak jak teraz jest ze SW, ale czy to oznacza że aktorzy którzy w tym filmie wystąpili, tacy jak Deep, Rush, albo Cruz nie byli przez tych ludzi lubiani?

 • Darth GROM2014-01-16 01:41:47

  Vergesso, powściągnij emocje, bo epitetami dajesz jedynie świadectwo braku kultury i ogłady, tym nie przykryjesz swojego hjejtrestwa, a propos prawda w oczy kole. Na przyszłość, wpierw się zastanów spokojnie za nim coś permanentnie objedziesz, bo potem wychodzisz na hipokrytę niestety i to na własne życzenie. Jak obierasz, jakąś drogę, to chociaż bądź konsekwentny, a nie zmieniasz zdanie jak dziecko.


  Darth Zabrak, o bzdety się nie obrażam, jakkolwiek, chcesz mi powiedzieć, że jeśli projekt jakiegoś filmu będziesz uważał za kompletnie nieporozumienie, obrazę stanu, gwałt na świętości plując kwasem na sam pomysł, to równocześnie, będziesz się podniecał aktorską obsadą tej produkcji
  "cud, miód i orzeszki!"?
  Nie obraź się, ale takie podejście daje wiele do myślenia, WTF?

 • Darth Zabrak2014-01-15 14:56:37

  Darth GROM >> No nie obraź się, ale wygląda na to że nie odróżniasz jednej rzeczy od drugiej, co innego pomysł kręcenia filmu, a co innego ewentualna obsada. Dwie odrębne rzeczy, nie masz się czego czepiać.

 • Vergesso2014-01-15 11:17:42

  GROM, ty jesteś głupi czy po prostu skończonym tępakiem? Naprawdę nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi?

  Aha, następnym razem jak chcesz kogoś pociskać, to zajrzyj do słownika ortograficznego - chciałeś się popisać i mnie pocisnąć, a wyszła ci kompromitacja:
  "Biorąc pod uwagę może hejtu, jakie wcześniej wylałeś" :DDDDDDDDDDD

 • Darth GROM2014-01-14 22:42:51

  Vergesso "Dla mnie to byłby cud, miód i orzeszki!"

  "Owszem, nadal uważam kręcenie nowych SW za zły pomysł, nadal mi się to nie podoba, ale skoro już muszą to kręcić, to chyba lepiej, żeby zagrali w tym porządni aktorzy, nie?"


  Tjjja, tak sobie, to tłumacz, a walizki skaczą po peronie. Nie można mieć ciastko i zjeść ciastko. Biorąc pod uwagę może hejtu, jakie wcześniej wylałeś na EVII i pomyśł nowej trylogii, to wychodzi na to, że pijesz pianę za nim pomyślisz, czyli typowe hejterstwo.

 • Vir2014-01-14 20:01:47

  z tego co rozumiem to Artnd oraz Lucas chcieli zrobić film z nowymi bohaterami, a nie coś w stylu: familijny shit w którym super mega niezniszczalne dzieciaki radzą sobie z batalią wrogów i nic im się nie dzieje oraz w międzyczasie ratują swych rodziców którzy nagle stali się słabi i niedołężni

 • Cad Bane2014-01-14 19:08:54

  Fassbender chyba jednak bardziej pasowałby do roli jakiegoś obmierzłego oficera, ale Weavinga też bym chętnie widział . :D

 • Nestor2014-01-14 15:58:02

  Mariobaryla-> cieszy mnie że ogladamy te same fan filmy, przywróciłeś moją wiarę w ludzi, oglądających bardzo dobre kino amatorskie.

 • Mariobaryla2014-01-14 15:44:41

  Nestor, ale według filmów wnuczka Kenobiego powinna być półtuskenką. Oh, wait, ten film był niekanoniczny.

  A tak na poważnie - Ford ma już swoje lata i nawet w ostatnim Indym było już to widać. Jako pilot i w części "dialogowej" może się sprawdzić, ale nie wyobrażam sobie scen scen akcji z jego udziałem. A Fisher i Hamill też nie są w najlepszej formie, jak widać po ich ostatnich publicznych wystąpieniach, żadne z nich nie grało od lat dużej roli w dużym filmie. Podoba mi się pomysł tego "pożegnania", ale tylko na papierze - nie wyobrażam sobie Luke`a robiącego fikołki w tym wieku, chyba, że postawią na bardziej statyczną, psychologiczną walkę, bliżej Bena z Nowej nadziei. Liczę, że Abrams oszczędzi nam takich kwiatków jak wykonujący akrobacje Lee czy McDiarmid.

  Ktoś gdzieś wysnuł ciekawą teorię - Abrams chce po prostu złożyć pewien rodzaj hołdu tym aktorom i ostatni raz dać im się wykazać na dużym ekranie/zarobić w ramach "zadośćuczynienia" za niezbyt korzystne kontrakty z czasów Starej Trylogii. Może coś w tym jest.

 • Vergesso2014-01-14 14:20:20

  GROM -> Widzę, że pieprzysz a jak zwykle nie masz pojęcia o czym. Owszem, nadal uważam kręcenie nowych SW za zły pomysł, nadal mi się to nie podoba, ale skoro już muszą to kręcić, to chyba lepiej, żeby zagrali w tym porządni aktorzy, nie?
  Choć nie oczekuję, żeby taki bezkrytycznie nastawiony i miałki umysł twojego pokroju miał to zrozumieć. Geez, i jak tu z takimi jak Ty budować społeczeństwo obywatelskie w Polsce?

 • Nestor2014-01-14 11:58:43

  Odmawiacie Kenobiemu chędożenia? Sobie odmówcie! Biedny pustelnik miał cały żywot spędzić na siedzeniu w swojej dziupli? A wy myślicie, że po co on do miasta jeździł? Po zapasy? hahahaha

 • Hialv Rabos2014-01-14 11:31:57

  Kenobi dziadkiem?! Ludzie! Gdyby tak się stało, to byłoby obrazoburstwem, za które powinno się...Ach, dobra, to tylko zasłona dymna, na pewno nie dojdzie do tego koszmaru.

 • Darth Zabrak2014-01-14 09:08:15

  Hmm, tak mi teraz przyszło do głowy że jeżeli w Ep.VII w rolach głównych miałaby wystąpić nasza Wielka Trójka, a następnie w Ep.VIII pałeczka zostałaby przekazana w ręce młodych, to zapewne w Ep.VII ktoś z owej trójki zginie, i pewnie byłby to Luke, podobnie jak w TPM Qui-Gon umierając, przekazuje pałeczkę Obiemu, a następnie w ANH Obi przekazuje pałeczkę Luke`owi, tak zapewne w Ep.VII Luke umierając przekaże pałeczkę w ręce nowego pokolenia, taka "sztafeta":-P
  Ale nie od dziś wiadomo że SW opiera się na takich schematach.

 • Darth GROM2014-01-14 03:24:27

  Vergesso, o ile pamięć mnie nie myli, chwila, tak nie myli, to hejtowałeś do bólu wiadomość dotyczącą kręcenia nowej trylogii, więc WTF???

 • Vergesso2014-01-14 00:08:56

  Zwykle plotkami o tych nowych filmach się nie interesuję, ale... Agent Smith alias siostra Noakes oraz młody Magneto alias Brandon Sullivan? Toż to moi ulubieni aktorzy! :D Dla mnie to byłby cud, miód i orzeszki!
  Jeszcze tylko Jennifer Lawrence i Lena Headey w rolach kobiecych i byłbym w pełni usatysfakcjonowany.

 • Slavek_82014-01-14 00:06:28

  Nie rozumiem kogo mógłby zagrać Adam Driver. Przecież Greedo zginął w ep. IV.

  @Peter_D - "Benedict Smaug"? Dziękuję Ci, już nigdy nie będę musiał zapamiętywać jego okropnie pokręconego nazwiska! :D

 • Azarius2014-01-13 23:17:29

  Hugo Weaving jako imperialny oficer? Wybornie, to chcę zobaczyć! Choć dla mnie zawsze Weaving to był idealny aktor pod rolę Thrawna.
  Fajnie by było jakby ta 20-letnia mulatka była wnuczką Landa, samego Calrissian też bym chętnie widział w filmie.

 • Jaskoviakus Anonimus2014-01-13 22:58:57

  CZYJA córka?!

 • Burzol2014-01-13 22:25:33

  Trzeba przyznać, że Jesse Plemons wygląda jak potomek Skywalkera. Ponadto cieszy, że GL czasem jeszcze coś doradzi, kiedy młodzież nie może sobie poradzić.

 • Luke S2014-01-13 22:13:39

  Nie chce widzieć w tym filmie nikogo z nich.

  Nikogo.

 • DarthBrzoza2014-01-13 22:09:29

  @Mariobaryla jeszcze będziesz chciał, żeby publikowali takie ploty na bastionie...

 • I3althazaar2014-01-13 22:04:06

  Całkiem nieźle, jest coraz ciekawiej. Weaving - imperialny Agent Smith.

 • Peter_D2014-01-13 22:01:56

  Gdyby Weaving i Benedict Smaug zagrali w SW to chyba byliby największymi szczęściarzami w historii kina jeśli chodzi o dorobek filmowy.

 • Dan Ordo2014-01-13 21:32:05

  @SroQ Właśnie przy Weavingu jest najwieksza szansa na Thrawna, bądź na thrawno podobnego :>!

 • SroQ2014-01-13 21:04:48

  Chcę Weavinga jako oficera imperialnego! I niech rzuci tekstem w stylu "Mr. Skywalker, welcome back!" :D

 • epizozeur2014-01-13 20:44:15

  Fassbendera jak najbardziej tak! Ale Weavinga zabraniam.

 • ShaakTi11382014-01-13 20:25:54

  Elrond w SW - tak :D.

  A mi nie podoba się pomysł z umieszczeniem Wielkiej Trójki w głównych rolach. Nowa trylogia, nowe postaci i wolę oglądać "smarkaterię" (jak by nie patrzeć, Luke i Leia byli nastolatkami w "Nowej nadziei"), niż dziadków. Bez urazy, ale jeśli pokażą ich walczących i wyczyniających jakieś niesamowite akrobacje, to będzie tym mniej prawdopodobne.

  Natomiast Oyelowo też brzmi dla mnie prawdopodobnie.

 • Mariobaryla2014-01-13 20:08:01

  Ploty, ploty i pobożne życzenia. Do premiery jeszcze dwa lata, przez najbliższe miesiące nie dostaniemy nic konkretnego i potwierdzonego, przynajmniej do momentu, gdy zdjęcia będą już w dość zaawansowanej fazie. Ewentualnie na oficjalnej ogłoszą osoby, które będą wykonywały jakieś totalnie nieinteresujące przeciętnego widza czynności. Disney jest w trochę trudnej sytuacji, bo ogłosili EVII za wcześnie, a jednocześnie nie mogli zrobić tego później. Za wcześnie, bo od momentu gdy kontynuacja jakiejś serii staje się oficjalna, ludzie chcą konkretów i informacji, a oni nic nie mieli, a nie mogli później, bo nie mogli tak po prostu powiedzieć "kupiliśmy Lucasfilm, to tyle na ten rok" - ludzie by ich zjedli, gdyby nie zapowiedziano niczego nowego.

  Mając na uwadze czas ukazywania się konkretów do poprzednich epizodów i to, że 3/4 informacji publikowanych w analogicznych okresach nie miała nic wspólnego z rzeczywistością, a do wszystkiego dodając niechęć Abramsa do obnoszenia się z informacjami, naprawdę nie wiem, czy jest w ogóle sens publikować takie newsy. Do czasu pierwszych oficjalnych wieści obsadowych wszyscy dawno zapomną o tych tabunach aktorzysk wymienianych wszędzie w tę i z powrotem. Ktoś naprawdę wierzy w takie bzdury jak te hologramy? Naprawdę ktoś myśli, że tak konkretne informacje pojawiają się 2 lata przed premierą, gdy scenariusz jest pisany na nowo? Już wystarczy, że filmwebopodobne strony publikują te pierdoły trzy razy w tygodniu :D

 • kuba_starwarsy2014-01-13 20:06:16

  Abrams przez szacunek dla klasyki stosuje żart z wnuczka Obi Wana - przez analogię z TESB, gdzie rzekomo Vader miał poinformować Luke`a, że Obi Wan jest jego ojcem, a dopiero w montażu zmieniono kwestię. Nie trzeba być geniuszem, żeby odkryć, że wnuczka o czarnej skórze może nazywać się Calrissian. Fajnie też, że smarkateria wypada z obsady - jest szansa na przyzwoity film.

 • chris872014-01-13 19:44:28

  Pomysł ze starą obsadą i przekazaniu pałeczki, może się udac... tylko trzeba by dobrze ich ucharakteryzować ;) hue hue

 • Master of the Force2014-01-13 19:39:40

  Fassbendera poproszę! :D

 • Darth Zabrak2014-01-13 19:34:04

  O tak, tak, filmowy Elrond jak najbardziej byłby mile widziany:-D
  Ale wolałbym żeby nie mieszano Rebels z Ep.VII

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..