TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Star Wars Land staje się faktem

2014-01-14 17:31:36

O tematycznym parku rozrywki bazującym na „Gwiezdnych Wojnach” mówi się już od jakiegoś czasu. W sierpniu pisaliśmy o możliwej lokalizacji tej rozrywki w Anaheim lub w Orlando. Teraz powoli zaczynają docierać do nas szczegóły. W grudniu 2013 zarząd Disneya dał zielone światło pierwszemu etapowi tego projektu. Polega to na tym, że istniejący park – „Tomorrowland” w Anaheim zostanie przerobiony na „Gwiezdne Wojny”. „Tomorrowland” pierwszy raz powołano do życia w 1955. To park przede wszystkim skupiony na fantastycznej przyszłości, który nie tylko bawił, ale też uczył. Jednak wraz z rozwojem techniki wymagał dość istotnych poprawek. Obecnie istniejące „Tomorrowlandy” to najczęściej już trzecia generacja. Teraz czeka nas czwarta, bazująca na sadze. Na razie nie podano daty nowej wersji, ale już teraz źródła Disneya mówią, że zbudowany tam zostanie olbrzymi port kosmiczny i cała masa innych atrakcji, bazujących na „Gwiezdnych Wojnach”. Teraz przechodzimy do najciekawszych rzeczy, otóż twórcy atrakcji zostali już „przeszkoleni” z tego, co nas czeka w Epizodzie VII – wydarzenia i postaci, co z pewnością odbije się na parku. Jednak na razie główny nacisk zostanie położony na trzy pierwsze filmy. Mówi się o zbudowaniu kantyny z Tatooine oraz atrakcji związanej z wioską Ewoków. Pewnie będą też nawiązania do nowej trylogii, ale Star Wars Land nie będzie wielkim spoilerem, gdyż zostanie otwarty najwcześniej 18 miesięcy po premierze Epizodu VII.

Na razie współpraca Lucasfilmu i Disneya w parkach skończyła się na Star Tours oraz Kapitanie EO.

Temat na forum
TAGI: Disney (459) Disneyland (79) Star Tours (40)

KOMENTARZE (3)

 • Nestor2014-01-15 10:04:31

  Quide dobrze prawi, odpuścić sobie Egipt/Turcję, dołożyć nawet trochę i polecieć tam na prawdziwe atrakcje. Jak moi chłopcy dorosną to na pewno ich tam zabiorę.

 • Quide2014-01-14 18:20:41

  Etam
  Grinduj kasę i jedź do USA
  Komuna już poszła i nie trzeba stawić się na komisariat po paszport, o wizę też łatwiej. Zacznij odkładać już dziś, to spokojnie pojedziesz na otwarcie z dziewczyną/chłopakiem/żoną/mężem/dziećmi/samotnie/cokolwiek. Wyczuwam niezapomniane wakacje. (200x lepsze niż jakaś Hurghada czy inny turystyczny kołchoz)

 • Bev2014-01-14 17:41:10

  Najsmutniejsze jest to że takie ,,szaraczki`` jak np. ja będą musiały się zadowolić zdjęciami, bo nie mam mowy o zobaczeniu tego na żywo :(

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..