TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Leszczyński Fanklub Star Wars

2014-01-18 10:17:46 LFSW

Na mapie polskiego fandomu Star Wars pojawił się nowy, miejmy nadzieję, stały punkt. Jest nim miasto Leszno, gdzie w grudniu ubiegłego roku powstał fanklub z prawdziwego zdarzenia. Fani Gwiezdnych Wojen z Leszna i okolic tym razem na poważnie zajmą się swoją działalnością. Do tej pory odbyły się w latach minionych trzy luźne Spotkania Leszczyńskich Fanów Star Wars i mniejsze nieformalne zgrupowania. Teraz grupa założycielska postanowiła iść w zupełnie inną stronę, stworzyła fanklub, będący mini organizacją, spisała swój statut i ma nadzieję na współpracę z władzami miasta.

Grupa założycielska Leszczyńskiego Fanklub Star Wars liczy 10 osób, co na tak małe miasto jest dobrym wynikiem. Do tej pory odbyły się dwa oficjalne spotkania grupy, w tym jedno wczoraj. Póki co miejscem spotkań fanklubu jest restauracja Efez mieszcząca się na leszczyńskim rynku. Ale plany są ambitne i zakładają by od lutego lub marca spotykać się w soboty i organizować otwarte spotkania dla mieszkańców Leszna na terenie jednej z jednostek władz miasta. Ich celem było by „nawracanie niewiernych na Star Wars” a także „promocja jedynego słusznego hobby”. Szansa by dotrzeć do dużej grupy osób jest spora, bo zapotrzebowanie na Gwiezdne Wojny w Lesznie jest ogromne. Prawie każdy młody człowiek ma w swoim najbliższym środowisku osoby, które sympatyzują ze Star Wars i był by gotowe rozwijać tą pasję.

Na wczorajszym spotkaniu fanklubowiczów tematem przewodnim były czasy starożytne, do przeglądu których zmotywował uczestników „Tydzień KotORa” na Bastionie. Była pogadanka o tym co działo się zanim wybuchły wojny mandaloriańskie i o tym jakie mocne relacje panują między „Knights of the Old Republic” a „The Old Republic”. Pojawiło się też wiele wywodów na temat Lordów Sithów z tamtego okresu. Poza tym omówiono nowinki ze świata Star Wars i poplotkowano na temat Epizodu VII.

Przyszłość fanklubu klaruje się pomyślnie: w opracowaniu jest finalna wersja logo, w przygotowaniu zaś informacyjna strona, a w niedalekiej przyszłości w leszczyńskiej Gazecie ABC pojawi się artykuł na temat fanklubu. Następne spotkanie zaplanowane zostało na początek lutego, o szczegółach będziemy informować na bieżąco na łamach Bastionu.

Temat na forum
facebook.com/starwarsleszno
TAGI: Leszno (9)

KOMENTARZE (6)

 • Nestor2014-01-19 19:44:06

  W Lesznie nigdy wczesniej nie bylo fanklubu, byly osoby, ktore jezdzily na spotkania do innych miast.

 • Strid2014-01-19 15:55:40

  Jeszcze za SWFSW trochę tam ludzi z Leszna było.

 • Gantis Ericteon2014-01-18 23:17:51

  A fanklub Lesczyński nie składał się pierwotnie z dwóch osób?m.in. Nestora?

 • Vergesso2014-01-18 22:44:14

  Leszczyński to był król!

 • ShaakTi11382014-01-18 17:36:02

  Mój promotor ma na nazwisko Leszczyński... Wszędzie go teraz widzę. o_O

  Tak czy siak, powodzenia!

 • Bolek2014-01-18 10:35:30

  Powodzenia!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..