Gry komputerowe

TOR wśród najlepiej zarabiających tytułów 2013 roku

cdaction.pl


Star Wars: The Old Republic zaczęło jako MMORPG z miesięcznym abonamentem, jednak po krótkim czasie przeszło na model Free-to-Play z płatnym kontem premium i mikrotransakcjami. Dzięki temu tytuł może pojawić się w zestawieniu najlepiej zarabiających gier "darmowych".
W przygotowanym przez portal Superdata zestawieniu dziesięciu najbardziej dochodowych gier tego typu w 2013 roku, TOR uplasował się na ósmym miejscu z wynikiem 139 milionów dolarów. Są to pieniądze, które wydali gracze niepłacący abonamentu, wyłącznie za pośrednictwem Cartel Market.

1. CrossFire - 957 mln dolarów
2. League of Legends - 624 mln dolarów
3. Dungeon Figher Online - 426 mln dolarów
4. World of Tanks - 372 mln dolarów
5. Maplestory - 326 mln dolarów
6. Lineage I - 257 mln dolarów
7. World of Warcraft - 213 mln dolarów
8. Star Wars: The Old Republic - 139 mln dolarów
9. Team Fortress 2 - 139 mln dolarów
10. Counter-Strike Online - 121 mln dolarów


Sporym zaskoczeniem jest pierwsze miejsce w zestawieniu. Przypadło ono w udziale grze popularnej głównie w Azji, która oprawą i stopniem skomplikowania rozgrywki nie odbiega od pierwszego Counter-Strike.Tagi: The Old Republic (508)

Komentarze (4)

pierwsze miejsce Crossfire, pierwsze słyszę, wygląda na totalny crap na mobilki... co za czasy... SWTOR niech wyda 10% zysku na porządny dodatek i będzie git

to F2P to takie umowne bardzo. Bez opcji, które daje abonament albo cartelki ciężko się gra po 20 lvl. Niestety, bo gra baaardzo mi się podoba mimo powszechnego hejta

Akurat oprawa i rozbudowany gameplay nie jest najważniejszy. Wiem że ludzie są zdolni do wydawania po 50 dolarów i więcej miesięcznie na tytuły, o których większość nie słyszała. Po prostu wystarczy zapewnić takiemu klientowi ogromnie obrzydliwą przewagę nad innymi i cieszyć się z profitów.

Dziwie sie, że lol nie jest pierwszy...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.