TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Starwarsowcy w kinach

2014-01-31 18:31:44

Dziś na nasze ekrany wchodzą aż dwa filmy z starwarsowcami. Pierwszy to „Złodziejka ksiażek” (The Book Thief) Briana Percivala. Muzykę skomponował John Williams i jest to jego pierwszy film, którego nie wyreżyserował Steven Spielberg odkąd maestro przeszedł na emeryturę. Muzyka do tego filmu dostała nominacje do Złotego Globu oraz Oskara.

Film jest adaptacją słynnej powieści Markusa Zusaka pod tym samym tytułem. Akcja dzieje się w 1939, a główną bohaterką jest dziesięcioletnia Liesel, która mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Czasy są ciężkie, więc dziewczynie łatwo nie jest. Jednak odkrywa ona piękno dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz książkom, które kradnie...

W roli głównej występuje Sophie Nélisse, a partnerują jej między innymi Geoffrey Rush, Emily Watson.Zupełnie w innym klimacie jest drugi film, który dziś wchodzi. Mowa oczywiście o filmie „Jack Ryan: Teoria chaosu” (Jack Ryan: Shadow Recruit) Kennetha Branagh. Główną rolę żeńską gra tu ulubienica wielu fanów Keira Knightley. Film bazuje na motywach powieści Toma Clancy’ego, a jako ciekawostkę warto dodać, że w postać Jacka Ryana dwa razy wcielił się wcześniej Harrison Ford (w „Czasie patriotów” oraz „Stanie zagrożenia”). Tym razem główną rolę gra Chris Pine („Star Trek”), a partnerują mu Kevin Costner, Kenneth Branagh (niedoszły Obi-Wan w prequelach). Za scenariusz odpowiada David Koepp („Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”, „Park jurajski”).

Tym razem Jack Ryan nie jest wcale agentem, a finansistą, który pracuje dla jednego z oligarchów rosyjskich w Moskwie, niejakiego Viktora Stazova (w tej roli Branagh). Ale gdy okazuje się, że Stazov planuje przeprowadzić atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone, by spowodować krach gospodarczy, Ryan będzie musiał zająć się tym, z czego najbardziej go kojarzymy.

TAGI: John Williams (413) Keira Knightley (233)

KOMENTARZE (2)

  • JAX02014-02-02 12:10:01

    Znowu ta K.K. ? Niee.

  • Qel Asim2014-02-01 04:42:02

    Jacka Ryana się zobaczy :)
    I nie chodzi tu o Keirę :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..