TWÓJ KOKPIT
0

Różne

10 najlepszych strojów

2014-02-05 14:49:11 Oficjalny blogOstatni ranking na oficjalnym blogu zapewne spodoba się żeńskiej części fanów (choć nie tylko), przedstawia bowiem dziesięć najlepszych strojów z całej Sagi.

Trwa Fashion Week [jedna z największych imprez w świecie mody - przyp. tłum.], coś, czego normalnie nie łączy się z odległą galaktyką. Ale "Gwiezdne Wojny" są wypełnione modą. Kostiumy w filmach łączą style różnych kultur, czasów i miejsc, by stworzyć coś oryginalnego, a jednak znajomego - informują nas także w jaki sposób postrzegać pewne postaci, jaki jest ich stan ducha i dokąd zmierzają. Więc "Star Wars" i Fashion Week mogą mieć więcej wspólnego, niż to mogłoby się zdawać - z pewnego punktu widzenia - a ten rakning oddaje hołd niesamowitym projektom, które ożyły w filmach. Uwaga: Ta lista nie zawiera mundurów ani zamaskowanych postaci (czyli brak tu szturmowców, rebeliackich pilotów czy Dartha Vadera).

10. Hrabia Dooku, "Atak klonów"Gdy widownia pierwszy raz spotyka hrabiego Dooku w "Ataku klonów", to wie o nim naprawdę niewiele, poza tym, że był kiedyś Jedi, a teraz dowodzi ruchem Separatystów. Pasuje mu więc strój podobny do szat rycerzy, z zawadiackimi butami i tuniką, lecz nie wygląda on jak strażnik pokoju i sprawiedliwości. Zamiast tego, strój Dooku ma ciemne kolory, wygląda schludnie i odpowiednio, co sygnalizuje materializm i chciwość hrabiego. To prosty projekt, lecz potężny i idealnie ukazujący coś mroczniejszego, co kryje się wewnątrz.

9. Dwórki, "Mroczne widmo"Projekt dwórek powstały na potrzeby "Mrocznego widma" odniósł pełen sukces. Wygląda jak dodatkowa część do sukien królowej, pasuje pod względem wyglądu i koloru, ale jest odpowiednio skromny. Wyróżnia się głównie dzięki unikatowemu połączeniu barw, które przechodzą od czerwieni do żółci, i pomaga zilustrować specyficzną modę będącą nieodłączną częścią różnych światów. Teraz, gdy ktoś zobaczy szaty podobne do tych, które nosiły dwórki, to od razu przychodzi mu do głowy Naboo.

8. Leia Organa (w bikini), "Powrót Jedi"Niesławne "niewolnicze" bikini Lei to jeden z najbardziej znanych strojów z "Gwiezdnych Wojen". Nie ma niczego podobnego w żadnym z filmów, co łączyłoby jednocześnie metal i tkaninę na sposób retro futurystyczny. Choć jasno widać, że ten kostium odsłania najwięcej ciała, to warto spojrzeć na inne detale, takie jak zakręcone elementy, oplatające księżniczkę niczym wąż - co bardzo kontrastuje z liniami prostymi w większości filmów, a co jednocześnie przywołuje na myśl jej nikczemnego oprawcę. Od czasu premiery "Powrotu Jedi" bikini stało się symbolem siły Lei, ponieważ ze strasznej sytuacji wychodzi zwycięsko.

7. Luke Skywalker, "Powrót Jedi"Na pierwszy rzut oka czarne szaty Jedi należące do Luke'a odzwierciedlają jego wewnętrzną bitwę z ciemną stroną. Ale sam kostium jest niezaprzeczalnie fajny, łączący tunikę i kamizelkę w tradycyjne szaty Jedi, zaakcentowane przez pas z narzędziami. Luke wygląda w nim naprawdę potężnie, co jest szczególnie ważne podczas jego pierwszej konfrontacji z Jabbą, który nie bierze gróźb młodego Jedi na poważnie.

6. Han Solo, "Nowa nadzieja"Kamizelka, czarne buty i kabura. Han Solo wygląda w "Nowej nadziei" jak futurystyczny kowboj, a jego strój jest jednym z bardziej znanych w historii kina. Pod pewnym względem projekt ten nie powinien wypalić - niebieskie spodnie połączone z czarną kamizelką i białawą bluzką to dziwne połączenie - ale po prostu wypala, a detale takie jak czerwone paski naszyte na spodnie dodają całości gwiezdno-wojennego posmaku. Jako prawdziwe świadectwo dziedzictwa tego kostiumu, okazał się on popularny wśród fanów kostiumów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

5. Padmé Amidala (w sukni ślubnej), "Atak klonów"Widziana tylko przez chwilę pod koniec "Ataku klonów", suknia ślubna Padme to elegancki kostium, pełen wzorów i detali. Ma w sobie starożytny wdzięk - wynikający z faktu, że została po części wykonana z australijskiej narzutki w stylu vintage. Ma białawy kolor i prześwitujące elementy. Dołączony welon, pełen ornamentów, przydaje projektowi równowagi i utwierdza nas, że to najpiękniejsza suknia Padme.

4. Anakin Skywalker, "Zemsta Sithów"Z wszystkich Jedi to Anakin pokazuje największą klasę. W "Zemście Sithów" jest strój jest całkowicie unikalny, z tuniką i ciemniejszymi kolorami, które pasują do jego mechanicznej ręki. Przypomina kostium hrabiego Dooku, ale jest bardziej kinestetyczny, z fałdami i warstwami, które odzwierciedlają wewnętrzne potyczki bohatera.

3. Lando Carlissian, "Imperium kontratakuje"Garderoba Landa nadaje się idealnie dla tego, kim jest i gdzie się znajduje. Gładkie czarne spodnie i bluzka w kolorze nieba wraz z dopasowaną peleryną - perfekcyjne dla łotra sprawującego pieczę nad Miastem w Chmurach. Jest łagodny, dziarski i pewny siebie. Schemat kolorów jest charakterystyczny tylko dla Landa, tak jak powinno być.

2. Leia Organa (podczas ceremonii wręczenia medali), "Nowa nadzieja"Wielu fanów uważa suknię z kapturem za kwintesencję Lei, ale jej strój z ceremonii wręczenia medali jest o wiele ciekawszy pod względem projektu - bierze elementy z jej szat i tworzy coś nowego. Z efektownym srebrnym pasem i zbiegającymi się warstwami, które zwisają z jej ramion, łączy w sobie prostotę i wyrafinowanie o wiele bardziej niż cokolwiek innego w jej garderobie. Stanowi także ładne połączenie ze stylem, który prezentowała w prequelach jej matka, co udowadnia, że w odległej galaktyce istniały tradycje związane z modą.

1. Padmé Amidala, "Mroczne widmo""George [Lucas] powiedział, że ["Mroczne widmo"] to zdecydowanie film kostiumowy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o królową", mówi artysta koncepcyjny Iain McCaig. W istocie, Padme Amidala nosi dużo stylizowanych sukienek i egzotycznych strojów formalnych w "Mrocznym widmie", z których wszystkie wymagały dużej pracy, wyrafinowania i pracy rąk tylko dla kilku minut (a czasem sekund) czasu ekranowego. Tym niemniej, liczba detali i ilość sukienek noszonych przez królową w "Mrocznym widmie" mówią nam wiele o tradycji na Naboo, jej kulturze i sztuce, dodając znaczący aspekt do wszechświata "Gwiezdnych Wojen". A z wszystkich tych strojów nie ma bardziej imponującego niż ikoniczna szata królewska Padme. Inspiracją do jej stworzenia były niezliczone kraje i kultury, w tym Mongolia i Tybet, a najwięcej pracy włożyli w to McCaig i projektantka kostiumów Trisha Biggar. Stworzyła ona stroje dla postaci z całych prequeli, wykorzystując tkaniny z całego świata oraz kolory, które sprawdzały się w różnych oświetleniach i sytuacjach, oraz mówiły coś o bohaterze. Suknia z sali tronowej jest tego przykładem. Jej barwą jest głównie śmiała czerwień, podkreślająca silną osobowość królowej i jej wolę walki, co widać w punkcie kulminacyjnym filmu. Suknia ma dziwne detale, takie jak owalne klejnoty nad brzegiem, które w jakiś sposób dobrze się sprawdzają i pasują do rękawów oraz trzyczęściowej ozdoby głowy; dodają też azjatyckich motywów do "Gwiezdnych Wojen". Kostium ten, widziany po raz pierwszy na zwiastunie filmu, sprawił, że widzom otworzyły się oczy ze zdumienia i pozostaje on niesamowitym dziełem sztuki.

To wszystko. Co o tym myślicie? Czy to dopracowaliśmy? A może postradaliśmy rozum? Może coś przeoczyliśmy? Dajcie znać w komentarzach.

TAGI: Epizod I: Mroczne widmo (615) Epizod II: Atak klonów (884) Epizod III: Zemsta Sithów (937) Epizod IV: Nowa nadzieja (688) Epizod V: Imperium kontratakuje (531) Epizod VI: Powrót Jedi (494) George Lucas (1105) Holo z oficjalnej (151) Iain McCaig (34) Starwars.com 10 (33) Trisha Biggar (23)

KOMENTARZE (19)

 • Lukaster72014-02-06 08:43:29

  Ale Wy macie problemy, jak wam nie pasuje to nie musicie sprawdzać" kolejnych durnych zestawień" wtedy nie będzie pod nimi "kolejnych durnych komentarzy" :P a swoją drogą jak ktoś wcześniej zauważył są gusta i gusta każdy ma w głowie swoje własne zestawienie i zamiast oceniać czyjeś podajcie swoje :)

 • Payback2014-02-05 23:04:57

  A gdzie Chewie? Gustowna, ręcznie szyta przepaska... Ludzie zupelnie nie znaja się na modzie... xD

 • epizozeur2014-02-05 21:18:01

  Co tu robi dwórka? Lando powinien być o wiele niżej, a Leia w stroju niewolnicy powinna być wyżej.

 • Boris tBD2014-02-05 21:10:38

  A gdzie twilekańskie tancerki, przecież to one powinny zajmowac miejsca 1-9

 • GeneralVeers2014-02-05 21:03:11

  A gdzie stroje Gunraya?

 • Lord Bart2014-02-05 20:20:59

  Nest nie doczytał, ale i tak go popieram... ten oficjalny blog to widzę działa jak 99% blogów na świecie - mnóstwo wpisów, brak treści i sensu.

  "bez mundurów i zamaskowanych postaci"

  Pewnie to będzie w kolejny durnym zestawieniu pfff...

 • Kassila2014-02-05 20:20:06

  Padłam: "strój Dooku ma ciemne kolory, wygląda schludnie i odpowiednio, co sygnalizuje materializm i chciwość hrabiego". Od dzisiaj przestaję wyglądać schludnie i odpowiednio, żeby mnie ktoś, broń Mocy, nie wziął za chciwca i materialistę:D A dla mnie najładniejszy strój to ten, co Padme miała na łące - żółty w kwiatki.

 • sith apprentice2014-02-05 18:24:24

  A gdzie Maul z ostatniej sceny walki w filmie, gdy zrzuca płaszcz???

 • Vintress2014-02-05 17:52:52

  Luke na 1*

 • Vintress2014-02-05 17:52:37

  Hrabia Dooku przynajmniej na miejscu 5 lub 6, a lub na 1 ;)

 • Bazy2014-02-05 17:49:58

  Co to za kpina!? Bikini top1 bezdyskusyjnie!!!!!!

 • Bev2014-02-05 16:54:56

  Pierwsze miejsce do przewidzenia,
  Ja bym poprzestawiał te miejsca, ale są ,,gusta i me gusta`` :P
  A poza tym bardzo fajny pomysł na ranking.

 • Darth Zabrak2014-02-05 16:50:38

  Aż dziwne że nie brali pod uwagę TCW:-P
  Ale mi paru strojów tu brakuje, szczególnie szaty Sidiousa. Ale ogólnie zgadzam się z tą listą.

 • RodzyN jr.2014-02-05 15:36:58

  Nowe epizody poszły w totalną cenzurę, nie ma tutaj bohaterki takiej jak Leia w OT, która przywidziała by takie bikini... ;)

 • chris872014-02-05 15:33:09

  Strój Amidali powala! Trzeba przyznać, że odwalili kawał świetnej roboty! Mi osobiscie stroje Padme ze wszystkich Epziodów bardzo przypadły do gustu!

 • Lukaster72014-02-05 15:27:56

  Po równo z obu trylogii wzięli :P

 • ShaakTi11382014-02-05 14:58:46

  Nestor->
  Napisali na początku, że zbroi nie będzie :)

 • Nestor2014-02-05 14:56:28

  A gdzie zbroja Fetta? :f

 • ShaakTi11382014-02-05 14:54:27

  Zasadniczo się zgadzam, ale i tak uważam, że strój Lei z kapturem jest istotniejszy od tej sukienki z końcówki ANH...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..