TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Amy Christenson o imperialnych plakatach

2014-02-07 12:58:58 Oficjalny blogOstatnio mieliśmy okazję zobaczyć imperialne plakaty promujące serial "Star Wars: Rebelianci". Ich autorką jest Amy Beth Christenson, która napisała kilka słów o tym jak powstawały. W tekst wkomponowany został kolejny obraz, który znalazł się w drugim numerze "Star Wars Comic".

Spędzam dnie tutaj, w Lucasfilmie, projektując postacie, środowiska oraz statki kosmiczne - i dostałam również fajne zadanie stworzenia sześciu imperialnych pocztówek, które pokazały się w internecie w tym tygodniu. (Zanim zaczęłam pracować nad "Rebels", byłam artystką koncepcyjną przy "The Clone Wars" i kilku grach LucasArts, w tym "The Force Unleashed").

Przy tej konkretnej serii obrazów artyści z ekipy mieli dowolność w projektowaniu. Jedyną wytyczną było to, że mają przedstawiać proimperialną propagandę, a styl ma przypominać plakaty z lat 40. XX w. Jestem wielką fanką tego okresu historycznego, tamtejszej sztuki (nie wspominając o "Gwiezdnych Wojnach"), więc wielką radość sprawiło mi na tamtym etapie wymyślanie różnych projektów. Większość z wczesnych szkiców wpasowywała się w styl "Rebeliantów" i ich ery, inne z kolei nie za bardzo - nie mogłam się oprzeć, by nie zrobić własnej wersji Loose Lips Sinks Ships [dosł. "Paplanie zatapia statki", amerykański idiom z II wojny światowej - przyp. tłum.], z "Egzekutorem" rozbijającym się o drugą Gwiazdę Śmierci. Ale przez większą część stan galaktyki w serialu jest bardzo podobny do naszego świata z ubiegłych dekad, więc istnieje wiele rzeczy, z których można czerpać. Na przykład Imperium nie polega już na klonach, więc jednym z głównych motywów jest zaciąg do wojska. Dodatkowo nie chce, aby lokalne systemy gwiezdne zaczęły się buntować, więc na plakatach siły imperialne są heroizowane.Z wczesnych szkiców wybrano sześć projektów. Ponieważ były one ledwo miniaturkami, to kolejną fazą było narysowanie każdego plakatu, aby stały się finalną, świeżą wersją w wysokiej rozdzielczości. Kolory użyte na plakatach były ważne - musiały być zimne i imperialne, ale też trochę starodawne. Trochę je wyregulowano, a żeby wzmocnić efekt, dodano warstwę z efektem ziarna. Poza tym, musiano naprawić parę rzeczy; plakat z imperialną flotą w pierwotnej wersji zawierał prom klasy Lambda, ale to niezbyt pasowało do czasów "Rebeliantów", więc został zastąpiony nowym okrętem z serialu. Jednym z moich ulubionych jest ten, który ukazuje Inkwizytora; jest postacią, na której pojawienie się naprawdę czekam i myślę, że fani będą nim podekscytowani.

Każdy plakat stanowi zajawkę tego, co pojawi się w serialu. Mimo że projekt został uproszczony na potrzeby obrazków, to większość z tego, co tam widzicie, zostało wzięte bezpośrednio z ostatecznych wersji prac koncepcyjnych. Niech da to Wam do myślenia...Swoją drogą, warto nadmienić, że szczęśliwcy, którzy dostali fizyczne kopie pocztówek, otrzymali je w specjalnej kopercie, na której znajduje się informacja, że nadawcą jest znana z EU Komisja Utrzymania Nowego Ładu (ang. The Commission for the Preservation of the New Order, w skrócie COMPNOR). Może to być wskazówka, że również pojawi się w serialu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Amy Beth Christenson (17) Holo z oficjalnej (151) II wojna światowa (27) Plakat (225) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (604) The Clone Wars (1369) The Force Unleashed (152)

KOMENTARZE (8)

 • ShaakTi11382014-02-08 08:49:49

  Na Comic Conie powiedzieli, że część klonów będzie wspierała nowy system i te będą szkolić szturmowców, a ci, co nie będą się zgadzali z rządami Palpatine`a, zostaną "odrzuceni przez społeczeństwo".

 • Bolek2014-02-07 17:53:22

  COMPNOR? Może będą nawiązania do Wielkich Admirałów : D

 • chris872014-02-07 14:36:15

  @Stele - dzięki za cynk, to duzo wyjasnia. Zaczytuję sie teraz w źródła na Wookiepedii ;)

 • Stele2014-02-07 14:13:23

  Battlefront II: "After the Kamino uprising [12 bby], the Emperor decided that an army of genetically identical soldiers was too susceptible to corruption. Future troopers would be cloned from a variety of templates. Though the 501st itself remained pure, the rest of the Imperial Army gradually became more and more diverse. We never really got used to the new guys."
  A co się stało z obecnymi? Większość przestała być zdatna do służby, w końcu starzeli się dwukrotnie szybciej, więc poszła w MOM, a resztki późniejszych partii rozpłynęły się w natłoku rekrutów, wchłanianych przez stale rozbudowywaną machinę wojenną.

 • Stele2014-02-07 14:08:37

  Lambda nie pasuje czasowo do serialu? Szybkie sprawdzenie na wookie i mamy tam Noce Coruscant (czyli wyleciało coś oprócz Piella? :P ) i clonewarsowy komiks z oficjalnej. Usunięty czy nie, sprawdziłem. Może i pojawia się nw tle na jednym kadrze, ale jest to Lambda jak nic. ;)

 • chris872014-02-07 13:58:22

  Czy ktoś, kto jest mocno zagłębiony w EU może mi wyjaśnić co w takim razie stało się z klonami po wydarzeniach w Epizodzie III? Czemu oni już nie służyli imperium, skoro Palpatine i tak miał nad nimi kontrolę? Zostało to wogóle jakoś wyjaśnione? Z góry dziekuje za informacje :)

 • Vintress2014-02-07 13:49:02

  The New Order...brrrr, z Illuminatami mi się skojarzyło :)
  Ale jednego nie rozumiem, dlaczego Imperium w Rebels nie będzie polegać już na klonach?

 • ShaakTi11382014-02-07 13:04:04

  Coraz więcej elementów z EU... podoba mi się :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..