TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kulisty robot istnieje

2011-11-06 09:11:15

Kuliste droidy, które lewitują, szpiegują, torturują czy pomagają ćwiczyć rycerzy Jedi pojawiały się w Gwiezdnych Wojnach kilka razy. Ale wygląda na to, że w końcu zainspirowały też i robotyków, przynajmniej japońskich. Te roboty przestały być fikcją.Za Komputer Świat.

Ten latający dron zwiadowczy w kształcie kuli może poruszać się z prędkością 65 km na godzinę. Wszystko przy zachowaniu naprawdę niskich kosztów produkcji.

Latający dron japońskiego ministerstwa obrony waży zaledwie 350 gramów i może osiągnąć maksymalną prędkość na poziomie 65 kilometrów na godzinę. Co ważne, koszty jego produkcji - jak na sprzęt zwiadowczy przeznaczony na użytek armii - są naprawdęniskie. Maszyna w całości jest zbudowana z części dostępnych na rynku, przez co wyprodukowanie jednego egzemplarza nie przekracza granicy 1400 dolarów.Kulisty dron miał ostatnio swoją publiczną prezentację, której fragment możecie zobaczyć na materiale wideo zamieszczonym tutaj.

W pierwszym akapicie użyłem określenia "latający dron", ale to nie jedyna czynność, jaką potrafi wykonywać ten japoński wynalazek. Kulisty kształt umożliwia mu jeszcze swobodne toczenie się po ziemi, czego na pewno nie potrafią te o klasycznym kształcie.

Tego typu konstrukcja zapewnia też odpowiednią stabilność przy zderzeniu z przeszkodą, co zresztą mogliście zaobserwować, jeśli obejrzeliście już filmik z prezentacji. W środku oczywiście kryje się kamera, służąca do rejestrowania otoczenia.

No tak ,to w końcu wojskowy sprzęt zwiadowczy, a nie zabawka w rękach kilkunastoletniego miłośnika zdalnie sterowanych helikopterów.
TAGI: Elektronika (61) Nauka (69)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..