Świat Filmu

Starwarsówek w kinach

Dziś na nasze ekrany weszły dwa filmy z twórcami „Gwiezdnych Wojen”. W pierwszym z nich wystąpił Nick Gillard. Niestety tym razem szef kaskaderów i choreograf walk trylogii prequeli nie odpowiada już za efekty, a jedynie jest statystą. Film ten to „Akademia wampirów” (Vampire Academy). Reżyseruje Mark Waters, scenariusz na podstawie powieści Richelle Mead napisał Daniel Waters. W rolach głównych występują: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky, Gabriel Byrne, Dominic Sherwood oraz Olga Kurylenko.

Film jest historią Rose Hathaway, która jest pół człowiekiem, pół wampirem (tak zwany wampir). No i chodzi do szkoły świętego Władimira, gdzie wampiry uczą się posługiwać swoimi mocami, a dampiry są przygotowane do roli strażników i obrońców. Fani „Zmierzchu” powinni być zadowoleni.

Poprzednio film miał mieć polski tytuł „Akademia wampirów: Krew sióstr”.Drugi film, który dziś wchodzi na ekrany, a którym warto się z powodu Starwarsówka zainteresować to „Zimowa opowieść” (Winter’s Tale). Kostiumami zajmuje się tu Michael Kaplan, który będzie odpowiadać za nie także w Epizodzie VII. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Akiva Goodman. W filmie występują między innymi: Kevin Corrigan, Rob Campbell, Matt Bomer, Lucy Griffiths, Colin Farrel, Jennifer Connelly, William Hurt, Eva Marie Saint, Russel Crowe i Jessica Brown Findlay.

Film jest adaptacją powieści Marka Helprina. Zaczyna się w XIX wieku w Nowym Jorku, akcja zaś przeplata losy bohaterów, walkę dobrą ze złem, cudowne wydarzenia i fantastyczne stwory przez okres ponad stu lat.Tagi: Michael Kaplan (22) Nick Gillard (46)

Komentarze (4)

@LordBart
Dobre :DD

they suck at school... to o gimnazjalistkach?

Zwiastun godzilli (20 minuta) wygląda jakby zawierał fragmenty filmu Project Monster! To fałszywka, czy Godzilla będzie walczyła z potworem z Cloverfielda? :)

oh god why

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.