TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Celica 1977, poszukiwania trwają

2011-12-26 09:32:15

Aukcja specjalnego Volskwagena Passata to już przeszłość. Ale to nie był jedyny samochód gwiezdno-wojenny i warto sobie ich historię odświeżyć. Niektórzy mogą pamiętać specjalne wydanie Hummera z 1997 lub Vader Viper z 2005. Lecz pierwszym oficjalnie uznanym samochodem Gwiezdno-wojennym była Star Wars Celica Liftback GT z 1977, który upubliczniono kilka miesięcy po premierze filmu.

Niestety wiele danych o tym samochodzie się nie zachowało. To poniekąd znak tamtych czasów, dziś elektroniczne katalogowanie może nie przedłuża w sposób znaczący życia zdjęć,ale przynajmniej je porządkuje.

The Star Wars Celica została zaprojektowana przez Delphi Auto Design w Costa Mesa w Kalifornii. Projekt miał być nagrodą w loterii zorganizowanej przez Toyotę i Twentieth Century Fox. Niestety zarówno tożsamość zwycięzcy jak i numer VIN pojazdu pozostały tajemnicą.

Kilka potencjalnych wskazówek pojawiło się w ostatnich latach, w tym zdjęcie kilku Celic Litfback GT, z których jedna została przerobiona w sklepie w Kalifornii w model Star Wars GT. Drugi trop jest jeszcze ciekawszy. Otóż gdzieś na przełomie lat 80. i 90. pewien znany kolekcjoner Steve Sansweet przyznał w magazynie „Anitque Toy World”,że widział ogłoszenie reklamowe tego samochodu. Potem próbowano szukać tego ogłoszenia w archiwum Sansweeta, acz niestety bez powodzenia.

Lucasfilm, głównie w osobie Pete’a Vilmura poszukuje wszelkich informacji na temat tego samochodu i tego, co z nim się stało (lub dzieje). Nam zaś pozostały jedynie zdjęcia.TAGI: ciekawostki (141) Pete Vilmur (17) Steve Sansweet (127)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..