Świat Filmu

Bob Anderson: wspomnienie

Świętowanie nowego roku przerwała nam smutna wiadomość o śmierci Boba Andersona. Świat stracił jednego z kluczowych twórców sukcesu sagi Gwiezdnych Wojen, mistrza miecza, który koordynował pojedynki na miecze świetlne w Epizodzie IV, a także wcielał się w zbroję Dartha Vadera w najbardziej wyczerpujących walkach z Lukiem Skywalkerem w Imperium kontratakuje i Powrocie Jedi.

Bob to człowiek, który pokazał jak elegantsza broń na bardziej cywilizowane czasy powinna być noszona w uniwersum Gwiezdnych Wojen.Zmarł 1 stycznia 2012 w Zachodnim Sussex w Anglii. Miał 89 lat.

- Bob Anderson był esencjądefinicji tego, jak powinien wyglądać pojedynek na miecze świetlne. - Wspomina George Lucas. - On był mistrzem Jedi oryginalnej trylogii, szkolił aktorów do walk z tym nowym rodzajem broni. W Imperium i Jedi, przywdział płaszcz i hełm Dartha Vadera i zmierzył się z Lukiem w tych wszystkich, zdumiewających bitwa. To jak Bob stał się Vaderem, to czysta magia kina.

Na szczęście dla fanów, dziedzictwo Boba Andersona przetrwa na zawsze, w niezapomnianych stylach walki Jedi i Sithów. Niemniej jednak, będzie nam go brakowało.Tagi: Bob Anderson (8)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.