TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Oko na Maroko

2014-04-05 18:32:26

Zaczynamy od najciekawszej informacji. Serwis BadAssDigest 1 kwietnia opublikował wiadomość, której do dziś nie zdementował. Według nich zdjęcia do Epizodu VII rozpoczną się 14 maja w Maroko. Natomiast wszystkie istotne ogłoszenia mają zostać podane 4 maja, w dzień Gwiezdnych Wojen. Brzmi rewelacyjnie, gorzej było już ze szczegółami. Artykuł opisywał, że Maroko i Tunezja były miejscem, w którym kręcono oryginalne „Gwiezdne Wojny” i że J.J. Abrams może wrócić do tamtych miejsc i wykorzystać je w takim stanie jakim są teraz, czyli zniszczone. Niestety trochę się tutaj redakcja rozminęła z prawdą, bowiem o ile faktycznie Maroko było rozważane (i to nie raz) jako potencjalna lokacja Tatooine podczas zdjęć do oryginalnej trylogii, jednak nigdy nie pojawiła się tam ekipa filmowa. Większość zdjęć do „Nowej nadziei” powstało w Tunezji, natomiast „Powrotu Jedi” w Stanach Zjednoczonych. Co prawda niektóre źródła interpretują tę nieścisłość jako potwierdzenie powrotu do Tunezji, ale w oryginalnym newsie w ogóle nie ma o tym mowy. Maroko jest bardzo popularną lokacją filmową. Wykorzystywano je między innymi w „Grze o tron”, „Gladiatorze”, „Mumii”, Człowieku, który wiedział za dużo czy Lawrencie z Arabii. Ten ostatni ma już jedną współdzieloną lokację z „Gwiezdnymi Wojnami”, więc kto wie. Maroko słynie z piaszczystych pustyń, z którymi jest problem w Tunezji, więc przez to staje się idealnym miejscem by udawać Tatooine.

To jednak nie koniec jazdy z lokacjami. Otóż inne serwisy, w tym w dużej mierze Jedi News, sugerują, że zdjęcia już trwają i obecnie są kręcone w Kairze (Egipt). Lub też, że zdjęcia zaczną się w Abu Dabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), gdyż Bad Robot ma tam już swoich ludzi. Tutaj podpierają się brytyjską gazetą „Metro”, która przypomina, że ludzie Abramsa kręcili tam „Mission Impossible”, a jednocześnie w Emiratach trwały jakieś wystawy promocyjne związane z sagą. Padają też inne daty rozpoczęcia zdjęć, w tym 6 i 9 maja.

Natomiast ciekawe wieści dochodzą nas na temat aktorów. Otóż wygląda na to, że Jesse Plemons wypadł z listy. Podobno aktor prowadzi rozmowy w sprawie filmu „Black Mass” z Johnym Deppem, którego zdjęcia będą kolidowały z „Gwiezdnymi Wojnami”. Wypadł także Matthew James Thomas, także podpisał kontrakt na inny film, zdjęcia ruszają w lecie. Podobno casting na główne role dalej trwa. Jakby tego było mało, praktycznie nieznany aktor Mike Merchant (na zdjęciu) wypisuje na Twitterze, że był na castingu na główną rolę i że podobno chcą go w niej widzieć. To jest jego pierwszy casting w Hollywood, a on nie ma w swoim dorobku żadnych poważnych ról, więc równie dobrze, może być to konto fikcyjne.

Jakby tego wszystkiego było mało, podobno Lupitę Nyong’o widziano w samolocie do Londynu. Oczywiście zdobywczyni Oskara może mieć tysiąc różnych powodów, by tam lecieć, ale że pojawiła się w plotkach o obsadzie, trzeba mieć ją na oku.

Na koniec tegoż plotkowego eldorado pojawiła się informacja, że Dominic Monaghan dostał w końcu rolę Jedi. Jeśli to prawda, to Abrams powinien zmienić numer telefonu, bo przed VIII Epizodem dopiero będą wydzwaniać do niego ludzie. Dla przypomnienia Monagham (Charlie z „Lostów” i Merry z „Władcy Pierścieni”) od lipca publicznie mówi, że chce grać w „Gwiezdnych Wojnach”, a potem chwali się, że wykonał już kilkaset telefonów w tej sprawie do J.J. Abramsa.

I jak zwykle, czekamy na oficjalne informacje, a plotki należy traktować z rezerwą.
TAGI: Bad Robot (49) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Gra o tron (58) J. J. Abrams (544) Lupita Nyong`o (93) Plotki (1203)

KOMENTARZE (8)

 • Ki Adi Mundi2014-04-07 19:26:54

  w newsach wyświetlanych dzisiaj w Londyńskim metrze pisali, że zdjęcia właśnie ruszyły, ale o obsadzie dalej nic nie wiadomo.

 • I3althazaar2014-04-06 16:07:53

  Niech to szlag, a miałem taką nadzieję że wezmą Thomasa.

  A co do tajemniczości, to mnie też się to podoba.

 • darth_numbers2014-04-06 14:41:29

  A mi się atmosfera tajemnicy podoba. Nie powinni powiedzieć nic, aż do momentu pierwszego trailera, gdzieś tak latem 2015.

 • The Jedi-Lord2014-04-06 14:29:04

  Chryste, oni mieli podac potwierdzone informacje poczatkiem kwietnia a teraz znowu przesuneli na maj. Niech ten Abrams se wsadzi te swoje tajemnice do ****** **** ******!

 • Darth Zabrak2014-04-06 13:54:32

  No przynajmniej nie będzie Plemonsa i Thomasa. Poczułem ulgę :-D

 • ShaakTi11382014-04-06 13:06:47

  Jestem już zmęczona tymi plotkami, Disney powinien w końcu jakoś to skomentować.

 • Vintress2014-04-05 22:21:44

  ten tytuł lol

 • DarthBrzoza2014-04-05 20:43:09

  Ależ rym w tytule :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..