Gry komputerowe

Raport finansowy i plan wydawniczy Electronic Arts

cdaction.pl, ppe.plFirma Electronic Arts podzieliła się kilkoma wartościowymi informacjami i kilkoma, które mogą stać się powodem plotek.
Pierwszą informacją jest raport finansowy za ostatni kwartał roku 2013 i za cały ubiegły rok fiskalny. Z grubsza przedstawia się to w następujący sposób:

-przychody za czwarty kwartał 2014 roku fiskalnego wyniosły 1,12 miliarda dolarów (7,1% mniej niż rok wcześniej)
-w całym roku przychody oscylowały na poziomie 3,58 miliarda dolarów (spadek o 6% - rok wcześniej suma ta wyniosła 3,8 miliarda dolarów)
-EA w ubiegłym roku fiskalnym zarobiło 2,23 miliarda dolarów (dwanaście miesięcy wcześniej 2,41 miliarda dolarów).

Z punktu widzenia gracza ważniejszy wydaje się jednak wstępny plan wydawniczy na obecny rok, udostępniony przy tej samej okazji. Nie obeszło się bez niespodzianki jaką jest brak nowego Need For Speed -jest to pierwsza taka sytuacja od 13 lat gdy EA rezygnuje z zarobku na tej znanej marce. Zabieg ten ma ponoć dać czas studiom pracującym nad nową grą na dopracowanie tytułu. Biorąc pod uwagę, że nowy tytuł ze świata Gwiezdnych Wojen również powstaje pod egidą Elektroników, pozostaje cieszyć się z takiej polityki. Nie brakuje jednak głosów, że jest to zagrywka mająca zminimalizować koszty. Nowy NFS musiałby wejść na rynek w okolicach września lub października a na ten okres zapowiedziane są już dwie gry wyścigowe, których kampanie marketingowe trwają od dawna, są to odpowiednio Project C.A.R.S i DriveClub -Need For Speed mógłby po prostu nie sprostać konkurencji. Sam plan wydawniczy wygląda następująco:

EA Sports UFC – 17 czerwca
Madden NFL 15 – lato
FIFA 15 – lato
NHL 15 – lato
The Sims 4 – wrzesień
Dragon Age III: Inquisition (Dragon Age: Inkwizycja) – październik
NBA Live 15 – III/IV kwartał
Gra golfowa – I kwartał 2015
Nowa Marka -Tytuł zostanie zaprezentowany na E3 – III kwartał

Jak widać, w powyższym zestawieniu brakuje gry z Gwiezdnych Wojen. Co prawda znajduje się tam "Nowa Marka", ale nie należy raczej oczekiwać że jest to gra z naszego Uniwersum. Powstający w studiu DICE Battlefront planowany jest na jesień roku 2015, poza tym został już zapowiedziany na zeszłorocznych targach E3, a jak wyraźnie zaznaczono, przedstawiony tytuł ma być czymś nowym. Jesień 2014 roku wydaje się także terminem zbyt wczesnym na premierę niezapowiedzianego tytułu, nad którym pracuje Visceral Games. Należy się raczej spodziewać shootera konkurującego z nadchodzącym Call of Duty: Advanced Warfare. Nie będzie to zapewne Medal of Honor, które po klęsce ostatniej części zostało odstawione "na półkę", nie powstaje też na razie nowy Battlefield -a jeśli tak to ze względu na niedawne poszukiwania nowego studia które zajmie się marką, należałoby go wypatrywać raczej w 2016 roku.

Najważniejsza wydaje się jednak informacja o samym Battlefroncie - przedstawiciel Electronic Arts zapowiedział, że podczas konferencji na tegorocznych targach E3 dowiemy się więcej na temat tytułu. Nie wiadomo czy będzie to kolejny trailer czy może fragment gameplay'u. Z obietnic złożonych kilka miesięcy temu wynikało, że większa część zespołu DICE pracuje nad grą, ale ciągłe problemy z czwartym Battlefieldem mogły spowodować przetasowania i opóźnić proces produkcji gry. Wszystko stanie się jasne już 9 czerwca około godziny 22.00 czasu polskiego, bo wtedy rozpocznie się wspomniana konferencja.
Tymczasem, przyjrzyjmy się jeszcze raz teaserowi, który rok temu narobił nam tak wielkiego apetytu.Tagi: E3 (37)

Komentarze (10)

o TORze ani słowa... nie dziwię się :P

Battlefront! Jest na co czekać :D

Kolejne Simsy serio? XDDDD

The Sims 4.. żona mnie już chyba nigdy do komputera nie puści..

Ojć i tak to jest gdy masz malutki astegmatyzm i nie nosisz okularów a grasz na PSP. Ja pewnie nie zauważyłem tego "e" i skojarzyłem to z braćmi Savage czyli Maul i Opress oraz Feral.

ch`eo nuhn carcir ryba, darth ryba.
Niech ciemna strona mocy będzie z wami.

ryba - a ja sądzę, że to jednak może chodzić o Braci Freda i Bena Savage :)

darth ryba > Sewage, nie sawage. "Ściekowi bracia". Przykładaj się bardziej do angielskiego w szkole ;P

A same zapowiedzi smutne...no chyba, że ten nieznany tytuł jednak okaże się jakąś grą z SW. Miło byłoby pograć w cokolwiek marki SW co trzyma poziom i nie ma 10 lat.

The Sims 4 ma być w październiku tak btw

Super nowy Batllefront!
Chociaż można było przewidzieć że EA będzie robić gry SW np. w "sims 2: pets" najtańszy kibel nazywał się "Sawage Brothers" przypadek? Nie sądzę.
Niech ciemna strona mocy będzie z wami.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.