TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

John Boyega i filmy z planu

2014-05-24 14:19:36

Zdjęcia do Epizodu VII ruszyły już pełną parą. J.J. Abrams wpadł na pomysł by zmobilizować obsadę i twórców do pracy, więc napisał specjalny list.Najdroższa obsado i ekipo, Jakim wielkim zaszczytem jest móc pracować, oprócz tego, że z Wami, to jeszcze przy Ep VII Gwiezdnych Wojen. Nie mógłbym Wam podziękować wystarczająco za całą waszą dotychczasową i przyszłą pracę. Zajmijmy się dobrze nie tylko sobą, ale też innymi. Zdumiewające, ale prawdziwe, świat oczekuje tego filmu. Dajmy im coś WSPANIAŁEGO. XO JJ.

Zdjęcia zaczęto w Abu Dabi, na lokacji. Teraz wiemy o tym dzięki filmikowi, ale zanim go opublikowano producenci zabawili się trochę. Na jednym z serwisów społecznościowych pojawiły się namiary GPS na Abu Dabi, a niebawem w na festiwalu w Cannes potwierdzono, także powołując się na Kathleen Kennedy, że zdjęcia faktycznie rozpoczęto w Emiratach Arabskich. Wyjaśniono także dlaczego. Otóż, po pierwsze Abu Dabi jest stolicą Emiratów, więc jest tam dobry dolot i cała infrastruktura potrzebna do utrzymania filmowców. Odpowiednie plenery znajdują się dość blisko miasta, więc nie ma problemu z transportem. Zdjęcia odbywają się w miejscu jeziora okresowego (jak w Tunezji), ale jeszcze jedną istotną rzeczą jest rabat. Otóż władzom zależy, by filmowcy kręcili w Abu Dabi i oferują 30% zwrot kosztów.

Z Epizodem VII związana jest też pewna afera ze statystami. Otóż pewna agencja oferowała role do filmu ale nie miała do tego praw. Ruszył więc proces, w trakcie którego media zaczęły pisać o wielu statystach w rolach szturmowców i Wookieech. Niektórzy zaczęli zastanawiać się czy przypadkiem nie będzie jakiejś bitwy. Później okazało się, że szturmowcy jak i Wookiee to tylko przykłady, a nie faktycznie poszukiwane role. Ale ten wątek warto pociągnąć gdyż pisarz Gordon Rennie (tworzył książki ze świata „Warhammer”) wspomniał, że na Islandii są kręcone sceny z udziałem Chewbaccy i szturmowców. Niestety nie wiadomo skąd pochodzą źródła tych rewelacji.

Latino Review ma kolejne rewelacje. Tym razem trochę spoilerowe Po pierwsze podobno w filmie może w jakiś sposób pojawić się duch Obi-Wana. Po drugie Abrams może zrobić to, co powinien już dawno ktoś zrobić, czyli zabić Hana Solo. (koniec spoilera) Poczekamy, zobaczymy.

Ponownie ożywa plotka na temat Drew Struzana i jego ewentualnego powrotu do sagi. Ale nadal nie mamy konkretów. Drew oficjalnie jest na emeryturze, ale podobno zgodził się jednak zrobić wyjątek i stworzyć kolejny plakat. Jak zostanie to potwierdzone to napiszemy o tym.

Na sam koniec obiecane filmiki. John Boyega postanowił wykorzystać swojego Istagrama by dzielić się z fanami przeżyciami z planu. Spoilerów nie ma, zresztą planu także, ale przynajmniej można zobaczyć jak on i Daisy Ridley jadą na plan na wielbłądach. Przykładowe filmy poniżej:TAGI: Daisy Ridley (239) Drew Struzan (27) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) J. J. Abrams (544) John Boyega (233) Kathleen Kennedy (427)

KOMENTARZE (10)

 • R2-r2014-05-24 20:30:33

  Wątpię żeby to Hana mieli zabić w VII, za to jeśli chcą zachować analogię to poza tytułem złożonego z przymiotnika opisującego abstrakcyjny rzeczownika, powinien zginąć stary mentor nowego bohatera, więc Luke ginie prawie na 100% a epizod powinna kończyć bitwa kosmiczna w której ci dobrzy w samych myśliwcach wygrywają ze znacznie większymi okrętami "złych" dzięki umiejętnościom pilotarzowym nowego bohatera.

 • Alex Wolf2014-05-24 18:41:48

  jeżeli Han miałby zginąć to w ostatniej części

 • Darth Zabrak2014-05-24 17:14:44

  Uśmiercić to powinni Luke`a, zachowana byłaby ta analogia że w pierwszym filmie trylogii, ginie mentor młodego Jedi który wchodzi w dorosłe życie. Oczywiście z takimi nawiązaniami trzeba uważać, żeby nie okazało się nagle że film jest bardzo przewidywalny, ale mimo wszystko parę tego typu nawiązań powinno się w filmie znajdować. A co do ducha, nie byłbym temu zbytnio przeciwny ale, w roli tego ducha nie powinien występować McGregor, tylko jakiś starszy aktor, łudząco podobny do Aleca Guinnesa, może von Sydow? Czemu nie :)

 • Garethkeenan2014-05-24 15:57:08

  a czy każdego trzeba koniecznie zabić, żeby nie musiał być na pierwszym planie? nie może sobie umrzeć na jakąś chorobę, czy ze starości, jak normalny człowiek? albo olać te sprawy i siedzieć na plaży na Selonii, odszedłszy na emeryturę?

 • Vintress2014-05-24 15:47:14

  Ej, no, wstrzymajcie się z tymi spoilerami w komentarzach :/

  Mam nadzieję, że Boyega będzie wrzucał filmiki z planu częściej :)

 • ogór2014-05-24 15:09:42

  Obstawiam, że będzie bardziej jakiś hologram Ewana w pamięci R2 odnaleziony niż Alec jako duch ;)

 • Slavek_82014-05-24 14:58:50

  Nie spodziewałem się po JJ niewłaściwego używania przecinków. xD

  Fajnie, że jest coraz więcej informacji z planu :)

 • Bev2014-05-24 14:58:12

  Ewan jako duch to nie najlepszy pomysł :/
  Co do Hana zgadzam się z Alexem jeśli w ogóle zabijać to tylko po EVII (byleby to nie była idiotyczna śmierć).

 • greatergood2014-05-24 14:50:09

  Mam mieszane uczucia co do potencjalnego uśmiercenia Hana, chociaż jest spore prawdopodobieństwo, że tak się stanie. Ford, mając dużą rolę, wystąpi pewnie w charakterze "mentora", Bena VII epizodu. Trochę schematyczne i mało odkrywcze więc mam nadzieję, że mimo wszystko się na to nie zdecydują. Co do pojawienia się ducha Obi-Wana, w jaki sposób chcą to zrobić? Ewan McGregor?

 • Alex2014-05-24 14:38:42

  Jeśli mieliby zabić Hana w nowej trylogii (to w sumie nie jest wielki spoiler, że istnieje takie prawdopodobieństwo - Ford już od lat wyrażał chęć zabicia przemytnika) to wolałbym, żeby był to epizod VIII. Trochę analogicznie by było do V, który w sumie był najbardziej mroczny i hmm smutny?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..