TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

5 rzeczy z EU, którę mogą pojawić się w EVII

2014-05-26 20:04:01 FuriousFanboys


Rozszerzony Wszechświat Gwiezdnych Wojen, znany wszystkim Fanom jako Expanded Universe, może być wyrzucony do przysłowiowego kosza oraz przerzucony w ryzy tzw. "Legends", jednak elementy stworzone na potrzeby EU nadal mogą się w jakiś sposób pojawić w nadchodzącej Trylogii Sequeli Star Wars. Na łamach serwisu FuriousFanboys zaprezentowano 5 zagadnień z Expanded Universe w formie spekulacji, które mogą pojawić się w nadchodzącym VII Epizodzie Star Wars.
Mara Jade

Pomimo tego, że może nie nosić imienia Mara Jade, taka postać może czerpać z jej archetypu przedstawionego w EU, a do tego być żoną Luke`a. W tym przypadku warto przypomnieć film Willow, a konkretnie postać o imieniu Sorsha, która wyglądem i charakterem bardzo przypominała Marę (rudowłosa wojowniczka walcząca po stronie zła, dokonuje wewnętrznej przemiany i opowiada się jako postać pozytywna). Jak widać, jest to pewien archetyp kobiety, który Lucas miał w głowie już od bardzo dawna. Jest wielce prawdopodobnie, że w Trylogii Sequeli zobaczymy postać, która w pewnym stopniu będzie przypominać opisem Marę, nawet jeśli nie będzie nosić tego samego imienia.
Darth Bane

Twórcą postaci Dartha Bane`a jest sam George Lucas, tak więc technicznie należał on do kanonu, zanim jeszcze został opisany w trylogii książkowej. Co ciekawe, Lucasfilm oficjalnie sprawił, że Bane stał się częścią kanonu ekranowego, pojawiając się już w odcinkach The Clone Wars z Yodą w roli głównej. Jedna z teorii E7 głosi, że główny złoczyńca nowego Epizodu miałby udać się w podobną podróż co Yoda w TCW, a w trakcie napotkać na iluzję Bane`a i poczuć Ciemną Stronę Mocy.
Korriban/Moraband

Rodzinny świat Sithów - Korriban, był częścią Expanded Universe już od dłuższego czasu. Do kanonu ekranowego został wprowadzony w The Clone Wars przez sam Lucasfilm, jednak ze zmienioną nazwą na Moraband. Po przez wprowadzenie do kanonu oraz zmianę nazwy na inną niż Korriban, jest wielce prawdopodobne, że istnieją pewne plany aby w jakiś sposób wykorzystać tę planetę w nadchodzącym filmie.
Resztki Imperium

Mimo, że Imperium zostało pokonane pod koniec Epizodu VI Powrotu Jedi, byli jeszcze maruderzy, którzy stwarzali wiele problemów w Expanded Universe. Pomysł nieuczciwych dowódców na Imperialnych niszczycielach, rozpaczliwie próbujących trzymać się pokonanego Imperium, jest kolejną rzeczą jaka może znaleźć swoje miejsce w nowych filmach. Nawet jeśli akcja dzieje się 30 lat po pokonaniu Imperium, galaktyka jest w końcu wielka.
Nowa Republika

Jest wielce prawdopodobne, że nazwa "Nowa Republika" w ogóle nie pojawi się w nowym filmie, ale możemy być pewni, że zobaczymy nową formę rządów prowadzoną przez bohaterów Sojuszu Rebelii. Jeżeli plotki okażą się prawdą, na samym szczycie tych rządów nie będzie Leia (jak w EU). Ostatnie informację o E7 głoszą, że to właśnie Han będzie stał na ich czele, nawiązując tym samym do drogi jaką przeszedł Jerzy Waszyngton - od generała do prezydenta. Tłumaczyło by to, dlaczego niektórzy informatorzy donoszą o wielkiej roli jaką ma odegrać Harrison Ford w Epizodzie VII.
TAGI: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893)

KOMENTARZE (15)

 • Gridlock2014-05-31 09:21:17

  @Kheperseth:

  Jakie wieści, przecież to 100% bujania w obłokach i gdybania "a gdyby tak...". No i serio, w jakim świecie Han Solo stający się przywódcą Republiki ma sens?

 • darth_sowa2014-05-28 22:58:24

  Historia wzorowana na historii Mary Jade - super; holocron Dartha Bane`a - genialne (poproszę jeszcze o spin-off o Darthie Bane;u lunnowa serie Star Wars The Old Republic; Korriban - fajne o ile będzie to logicznie wplecione w historię, a nie tak na siłę; Resztki Imperium - koniecznie :) chętnie zobaczę jako czarnego charakter kogoś kto nie jest Sithem, kogoś takiego jak gen. Tarkin w EIV; Nowa Republika - ale NIE Han Solo jako kanclerz to przecież kompletnie do niczego nie pasuje, Kanclerzem powinna zostać Mon MOthma

 • Kheperseth2014-05-28 12:02:13

  wieści świetne, mi osobiście sie bardzo podobają i jestem zadowolony a w penych kwestiach tego newsa nawet zszokowany ;)
  tak więc
  1. Mara Jade - ciekawie, ciekawie :) jeśli nie żona Luke`a to może córka Luke`a i Mary
  2. Darth Bane - i tu był szok, wcale bym sie nie zdziwił jakby Darth Bane był bytam takim jak Sauron we Władcy Pierścieni
  3. Korriban - tu mam do powiedzenia tylko jedno: w końcu sie doczekałem :)
  4. Resztki Imperium - nawiązanie do Klasycznej Trylogii i ukazanie narodzin czegoś nowego lub odrodzenie sie Imperium ;)
  5. Nowa Republika - Leia na jej czele, a gdy Luke wyszkoli Leie na Jedi, ta przechodzi na Ciemną Strone Mocy, Luke odmawia takiego stanowiska i w związku z tym jej miejsce zajmuje nie kto inny jak sam Han Solo więc to jak dla mnie jest całkiem możliwe :)

 • Talon Kurrdelebele2014-05-27 21:26:46

  I3althazaar-> Talon Karrde

 • I3althazaar2014-05-27 19:59:21

  Kim jest postać na ostatnim zdj, najbardziej z lewej?

 • Bazy2014-05-27 14:59:16

  Możecie zapomnieć

 • Tgc2014-05-27 13:57:38

  Pocieszanie sie, ze w filmie beda jakies bardzo naciagane nawiazania do EU jest daremne. Gowno posypane szafranem, nadal bedzie gownem.

 • Alex Wolf2014-05-27 12:11:56

  Twórcy nowych filmów maja z czego czerpać, więc sporo rzeczy może się pojawić w zmienionej formie, nie trzeba zbytnio się wysilać.

 • Fanfax2014-05-27 09:02:30

  Mam nadzieję, że Hana uśmiercą bo to co pokazywali w kolejnych książkach to kpina. Hana dziadka pokazywali niczym młodzieńca w różnych karkołomnych sytuacjach, których nie powstydziłby się komandos w życiowej formie :P

 • Talon Kurrdelebele2014-05-26 22:03:54

  Jeśli to nie będzie Mara to nie będzie to Mara
  Krogulec-> wreszcie ktoś podziela moją wizję SW!

 • Krogulec2014-05-26 21:46:00

  Han Kanclerzem. Rama Skywalker zamiast Mary Jade, najlepiej grana przez czarnoskórą aktorkę. Resztki Imperium przemieszane z Resztkami Separatystów i imperatorka Ahsoka, Darth Bane rasy Wookiee i Jawa na Moraband. Tak to sobie marzę!

 • Gridlock2014-05-26 21:19:31

  Han jako przywódca Republiki to jedna z głupszych plotek jakie słyszałem. Zupełnie nie ma podstaw, czemu akurat on miałby pełnić te obowiązki, zwłaszcza z Leią pod ręką.

 • chowder2014-05-26 20:42:51

  No i super takie nawiązania do EU będą o wiele lepsze niż trzymanie się go sztywno jak dziecko mamy w sklepie. Co do Hana: Jeśli serio ma on umrzeć w tej części to mam nadzieję, że Ford zagra go z tą samą lekkością i charyzmą co w oryginalnej trylogii, bo w ciągu ostatnich 5 lat Harrison w filmach jest drewnem

 • Bolek2014-05-26 20:22:40

  Ciekawe pomysły. Jakiś czas temu pojawiła się plota, że w ep VII pojawi się planeta która była w TORze, a nigdy nie było jej na ekranie. Coraz bardziej wierzę, że chodzi o Korriban.

 • Zakrza2014-05-26 20:13:35

  Ja bym wolał drogę jaką przeszedł Jerzy Dudek, a nie tam jakiś Waszyngton.
  Mara na pewno będzie tylko, że nie będzie miała na imię Mara, nie będzie żoną Luke`a. Nie będzie zmieniać stron. Ale za to zostanie jej najważniejsza cecha - wciąż będzie kobietą.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..