Świat Filmu

Obsada Epizodu VII: Oscar Isaac Harnandez

Oscar Isaac Hernandez urodził się 9 marca 1980 w Gwatemali, skąd pochodziła jego matka Maria. Ojciec, pulmonolog Oscar Gonzalo Hernández-Cano pochodził z Kuby, jednak oboje rodzice szybko przeprowadzili się do Miami na Florydzie, gdzie dorastał młody Oscar. Zanim młodzieniec został aktorem, próbował swoich sił jako gitarzysta, śpiewał też w zespole „The Blinking Underdogs”.

Chodził do Juilliard School, którą skończył w 2005. Występował też w teatrach grających sztuki Szekspira. W jednym z nich nawet zagrał Romea.

Przygodę z filmem zaczął w 1996 od właściwie epizodycznej roli w filmie „Illtown”. Później także zdarzyło mu się pojawiać w epizodach i mniejszych rolach („Liczą się tylko Frankliny” [2002], czy odcinek serialu „Prawo i prządek: Zbrodniczy zamiar” [w 2006]). Przełomem jego karierze stał się film „Narodzenie” Catherine Hardwicke z 2006 z Keisha Castle-Hughes (znana nam jako królowa Apailana z „Zemsty Sithów”) w roli głównej. Sam obraz nie był może jakimś wielkim sukcesem, ale był w pewien sposób głośny. Po pierwsze koncentrował się na ciąży Maryi zanim narodził się Jezus Chrystus, choć oczywiście nie miał być w zamyśle jakiś kontrowersyjny, po drugie zaś siedemnastoletnia odtwórczyni roli głównej przed premierą filmu była już w zaawansowanej ciąży, co stanowiło nie lada atrakcję dla mediów. Rola Józefa, męża Maryi została dzięki zainteresowaniu prasy dostrzeżona i rozpoczęła na poważnie karierę Isaaca. Z dnia na dzień aktor zaczął dostawać propozycję drugoplanowych ról. Wystąpił w takich filmach jak „Życie przed oczami” (2007), „Cze – Rewolucja” Stevena Sodenbergha (2008), „Agora” (2009), „Balibo” (2009) czy „W sieci kłamstw” Ridleya Scotta (2008). Scott obsadził go jeszcze w jednej roli, księcia Jana w „Robinie Hoodzie” z 2010. W tej interpretacji książę Jan nie jest tylko szwarccharakterem, jest postacią złożoną, która ma w sobie całkiem sporo charyzmy. W filmie tym wystąpił też inny aktor z Epizodu VII – Max von Sydow. Obraz ten udowodnił także, że Oscar nie musi być zaszufladkowany ze względu na wygląd i grywać jedynie południowców.

Następnym krokiem w karierze był „Sucker Punch” Zacka Snydera (2011), komiksowe widowisko, dzięki któremu aktor zaczął być kojarzony przez szerszą publikę. Pomogła mu też w tym rola w głośnym „Drive” Nicolasa Windinga Refna (2011).

Dalej wybierał sobie różne role i filmy. Wystąpił zarówno w meksykańskim widowisku historycznym „Cristiada” (2012), komedii „Revenge for Jolly!” (2012) czy filmie sensacyjnym „Dziedzictwo Bourne’a” (2012 – mała rólka).

W 2013 zagrał w końcu pierwszoplanową rolę w filmie „Co jest grane, Davis?” (2013) braci Coen. Za rolę tę dostał między innymi nominację do Złotego Globu i całkiem pokaźną liczbę mniej znanych nagród, wiele z nich otrzymał. Swoją drogą w tym filmie małą rolę ma też Adam Driver.

Rolę do Epizodu VII dostał w kwietniu 2014.

Niewiele wiemy o jego prywatnym życiu.

I kilka zdjęć:


Jako Józef w „Narodzeniu”


Jako król Jan w „Robin Hoodzie”


Jako Blue Jones w „Sucker Punch”


Jako Victoriano 'El Catorce' Ramirez w „Cristiadzie”


Jako Standard w „Drive”


Jako Llewyn Davis w „Co jest grane, Davis?”

W ramach poznawania nowej ekipy prezentowaliśmy już sylwetki:
Kathleen Kennedy (producentka)
Bryana Burka (producent i wspólnik Abramsa)
Michaela Arndta (scenarzysta)
Simona Kinberga (konsultant i współtwórca serialu „Rebels” i twórca spin-offa)
J.J. Abrams (reżyser, scenarzysta, producent)
Max von Sydow (aktor)
Andy Serkis (aktor)
John Boyega (aktor)Tagi: Adam Driver (126) Keisha Castle-Hughes (15) Max von Sydow (34) Oscar Isaac (160)

Komentarze (9)

A w starej trylogii była ćpunka i Indiana Jones

@Kaldyr mamy Jokera, Indianę Jonesa, Billa Weasleya, Samuela Beckwitha, Jezusa, Golluma, Józefa i gangstera xd

Wspanialy aktor!

zgadzam się, też widzę go jako złą postać właśnie ze względu na powalającą twarz :>.

Jak na razie mamy Jezusa, Golluma, Józefa i gangstera. Nieźle całkiem nieźle.

A nóż będzie nowy bohater ... w czarnym kasku :-D

Chowder <- Hełm, żołnierze noszą hełm. Kask to się nosi na budowie albo jak jeździsz na motorze.

Kurde no on mi strasznie pasuje na stormtroopera, ale jakiegoś takiego ważniejszego chodzącego bez kasku

Przystojniak, idealnie pasuję na czarny charakter.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.