TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Nowe informacje na temat fabuły Epizodu VII

2014-06-18 06:47:43 LatinoReview, MSW.netNa łamach serwisu LatinoReview pojawiło się kilka informacji odnośnie fabuły nadchodzącego 7 Epizodu Star Wars. Poniższe informację zawierają plotki na temat fabuły, do których trzeba podchodzić z rezerwą.
-Znane są już główne wątki fabularne filmu jak i samo zakończenie. Jednak sam informator nie chce teraz, jak i pewnie przez dłuższy czas, zdradzać większych szczegółów.
-Głównym czarnym charakterem będzie kobieta. Jest prawie pewne, że będzie ona Sithem. W kolejnych tygodniach zostanie ujawnionych więcej informacji na ten temat.
-Pomimo, że akcja nowego filmu będzie rozgrywać się 30 lat po Epizodzie VI Powrocie Jedi, na początku EVII nie będzie istniała Nowa Republika.
-W nowym filmie pojawi się zbroja podobna do tej, która nosił Boba Fett. Prawdopodobnie osobą, która będzie ją nosić nie będzie sam Fett. Chodzą słuchy o pojawieniu się Mandalorian, jak również wątku klonów. Nadal nie ma konkretnych informacji na temat połączenia tych wątków fabularnych z określonymi postaciami.
-Na początku filmu postać grana przez Johna Boyege nie będzie ani Jedi ani Padawanem (uczniem). Jego historia będzie swoistym wprowadzeniem do bogatego wszechświata Gwiezdnych Wojen. Będzie to pewne nawiązanie do drogi jaką przeszedł Luke od Epizodu IV Nowej Nadziei do Epizodu VI Powrotu Jedi, a także nawiązanie do samej historii syna Anakina Skywalkera.


Portal MakingStarWars.net przedstawia również nowe i ciekawe informację na temat fabuły Epizodu VII.
-Złoczyńcy nowego epizodu określani są mianem "Łowców Jedi", przez wszystkie osoby związane z produkcją EVII. Postaci te opisywane są jako straszne z wyglądu, ubierające się w czarne stroje, polujący na Jedi dla Imperium. Wszystkie osoby związane z produkcją zgodnie stwierdziły, że nowe postaci mają mieć taką rolę jak Inkwizytor z serialu animowanego Star Wars Rebels. Co ciekawe, żaden informator nie słyszał terminu "Inkwizytor", jedynie pojawiła się informacja o "Łowcach Jedi", co przewijało się w różnych działach związanych z produkcją EVII. Podobno łowcy używają mieczy świetlnych. Wiele źródeł miało wrażenie, że Jedi walczą z tą grupą od bardzo dawna.
-Inny informator donosi, że David Oyelowo ma podkładać głos pod jednego z trzech głównych złoczyńców w filmie.
-Inne źródło twierdzi, że to właśnie Lupita Nyong’o, Adam Driver oraz David Oyelowo brali udział w przesłuchaniach na rolę głównych złych w nowym filmie i to właśnie "Łowcy Jedi". Co więcej, Lupita ma podobno nosić specjalne soczewki nadające oczom żółty kolor (podobnie jak Ray Park w roli Dartha Maula w Epizodzie I), gdyż była widziana jak je przymierza i przechadza się w nich po planie.
-Stroje złoczyńców Epizodu VII maja mieć czarne i chromowane kolory, a będą im towarzyszyć szturmowcy/żołnierze w podobnej kolorystyce. Podobno wszystkie z tych nowych postaci mają być bardzo Imperialni, a jednocześnie wnosić pewien powiew nowości do serii.
-Prawdopodobnie powodem dla którego Nowa Republika nie powstała po Powrocie Jedi i nie będzie jeszcze obecna na początku Epizodu VII są właśnie "Łowcy Jedi", czyli Inkwizytorzy. Podobno informatorzy serwisu byli obecni przy scenie, w której dowiadujemy się, że Inkwizytorzy wyznają kult Sithów i chcą ich wskrzesić. Ich zadanie miało polegać na ochronie dobytku Sithów za wszelką cenę oraz aby zapewnić im przetrwanie.
-Dodatkowo źródło jest również zdania, że Luke Skywalker przez ostatnie 30 lat swojego życia (czyli od momentu, w którym skończył się Powrót Jedi) prowadził zażartą walkę z "Łowcami Jedi". Jednak Luke jest w mniejszości, do tego zmęczony i potrzebuje pomocy. Głównym celem złoczyńców jest wskrzeszenie Sitha, co ma podobno mieć miejsce już w Epizodzie VIII, natomiast w Epizodzie IX ma zostać zabity.Dodatkowo informatorzy pochodzący również z serwisu MakingStarWars.net donoszą, że odwiedzili nowo powstałe plany w studiu Pinewood.
Podobno został zbudowany plan przypominający lodową planetę. Prawdopodobnie jest to Hoth, jednak jest duże prawdopodobieństwo, że to zupełnie inny świat. Informatorzy nie mogli wznieść ze sobą telefonów na plany, więc nie mogli zrobić żadnego zdjęcia. Na planie lodowego światu można było spostrzec rozbity statek, który nie był jednak do końca dokończony. Informator nie mógł podejść bliżej aby przyjrzeć się detalom. Podobno nowo powstały plan ma być powiązany ze zdjęciami zewnętrznych lokacji nakręconymi na Islandii.
Kolejny plan, jaki został przygotowany w studiu Pinewood, prezentował skupisko drzew mieszkalnych. Co ciekawe, zbudowana lokacja nie przypominała wyglądem ani Kashyyyku ani Endor. Pojawiły się plotki, że jest to znany z Nowej Nadziei Yavin IV.
Następny plan, jaki mogli obejrzeć informatorzy, prezentował hangar/bazę, prawdopodobnie należącą do Imperium. Nie znalazło się tutaj miejsce dla tradycyjnego imperialnego wyglądu znanego z Klasycznej Trylogii. Był to największy plan z dotychczasowych, ponieważ miał wysokość 3 piętrowego budynku. Co ciekawe, nie było umieszczonych miejsc z niebieskim czy zielonym ekranem. Cały plan był wykonany z czarnych, ciemnoszarych i chromowanych elementów, posiadał platformy i suwnice pomostowe.
Informatorzy donoszą również kilka szczegółów na temat planu Tatooine w Abu Dhabi. Zdjęcia z planu można obejrzeć tutaj>>>. Cały plan Tatooine w Abu Dhabi miał wielkość dużego boiska do piłki nożnej. Można było na nim spostrzec wszelkiego rodzaju budowle prezentowane na zdjęciach, w tym mieszkalne. Co ciekawe, na planie nie było widać za wiele niebieskiego czy zielonego ekranu. Największa przestrzeń do nałożenia efektów komputerowych (niebieski/zielony ekran) zajmowało miejsce po zewnętrznej stronie całego planu Tatooine.
Podobno nazwa robocza dla Epizodu VII to AVCO, na cześć kina w którym po raz pierwszy J.J. Abrams obejrzał IV Epizod Star Wars. W studiach Pinewood wszystkie plany nawiązujące do Star Wars były podpisywane właśnie jako AVCO. Co ciekawe, napis ten miał taką samą czcionkę jak kiedyś Blue Harvest przy kręceniu Epizodu VI Powrotu Jedi. Na wszystkich papierach informacyjnych w Pinewood widniała informacja, że pre-produkcja rozpoczęła się zeszłego lata, natomiast etap produkcji zaczął się wiosną tego roku.Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą jako plotki, ponieważ nie są to wiadomości oficjalne, potwierdzone przez Lucasfilm czy Disney.
TAGI: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893)

KOMENTARZE (43)

 • GeneralVeers2014-06-19 20:49:29

  Oby to były ploty...

 • RodzyN jr.2014-06-19 13:18:42

  Jedi-Lord - Przytocz mi cytat w którym momencie Ci ubliżyłem ;). Jak już mówiłem "bardzo dawno" to pojęcie względne ;).

 • jediwolf2014-06-19 11:46:18

  Di$nej must die. Dziękuję za uwagę.

 • darth ryba2014-06-19 10:47:25

  @Darth Zabrak
  Nie do IV klasy szkoły podstawowej.

 • Darth Zabrak2014-06-19 09:52:54

  Ee tam, te plotki są zbyt dziwne żeby były prawdziwe, jedyną plotką która może okazać się prawdziwa, to ta o występie Lupity w roli czarnego charakteru, reszta to banały wyssane z palca.
  darth ryba >> po Twoich komentarzach wnoszę że chodzisz do gimnazjum :P

 • darth ryba2014-06-19 09:28:47

  @Ephant Mon
  Bo to była udawana uczennica Hrabiego Dooku... Asajj Ventress.
  Problem z wiekiem? Podam przykład: Aura Sing + Asajj może z tymi Łowcami odkryć Alchemię + magię Sithów + wyciągnięcie info od Talzin.

 • Krogulec2014-06-19 03:39:17

  Lipa. Było do przewidzenia.

 • Jedi-Lord2014-06-19 00:44:43

  Nie musisz od razu ublizac bo masz inne zdanie, ale trudno sie dziwic, taki zwyczaj na Bastionie. 10 lat to "bardzo dawno?"... no coz, kazdy to inaczej widzi

 • RodzyN jr.2014-06-19 00:34:40

  Jedi-Lord - użyj trochę swojej łepetyny, a nie pieprzysz głupoty. Pojecie "bardzo dawno" jest względne. Akcja VII epizodu będzie się toczyć 30 lat po ep.VI więc Luke mógł zacząć toczyć bój z łowcami załóżmy 10 lat wcześniej i to też jest bardzo dawno temu. Tak więc łowców wcale nie musiało być w OT... A tak btw to tylko Plotki!

 • Kwarc2014-06-19 00:26:16

  Łowcy Jedi chcący wskrzesić jakiegoś Sitha, brak Nowej Republiki pomimo lat starań i Luke jako osamotniony bojownik? Tylko mi śmierdzi to połączeniem The Star Wars i Jedi Academy? I oby okazało się, że jest to nieprawdziłe info ;)

 • losiu412014-06-18 23:52:09

  No nie żenada.Jeszcze niech przyleci Thor albo Hulk, albo Kapitan Ameryka.Ech a trzeba było zrobić Trylogię Thrawna z nowymi aktorami.No ale cóż biznes

 • Ephant Mon2014-06-18 23:04:24

  syf kiła i mogiła, przez 30 lat Luke ganiał się z Lupitą po galaktyce? :/

 • darth ryba2014-06-18 22:56:10

  @Jedi-Lord
  No byli na wakacjach. Jak w TCW w odcinku Kryzys Zakładników.
  1. Kamery na wakacjach.
  2. Strażnicy prawdopodobnie rzucali losy o to kto pilnuje reszta na urlopie.
  3. Jedi na urlopie.
  I teraz jeszcze to... Chyba powariowali!

 • Gumis2014-06-18 21:05:12

  Mimo że jestem bardziej optymistycznie nastawiony do nowych filmów niż większość to Ateista ma rację. Wykazali by się nie przeciętną głupotą. Co innego zapożyczyć coś, nawet dużo ze EU a co ineego zrobić plagiat tego co się usunęło. Ale cóż, plotki.
  Ale komentarz"co by nie wymyślili będzie kaszana" no genialny...

 • chowder2014-06-18 18:49:23

  Czemu muszą tworzyć jakiś nowych "Łowców Jedi wyznających kult Sithów" zamiast po prostu dać "Sithów polujących na Jedi"?

 • Jedi-Lord2014-06-18 17:57:08

  @ Craccus: Przepraszam cie bardzo ale byl tam np niejaki Luke Skywalker ktory rozpierniczyl gwiazde smierci. Chyba Imperator by wyslal w pole wszystkich Lowcow za byc moze jedynym znanym aktywnym Jedi w galaktyce.

 • Quarior2014-06-18 16:52:35

  Ok, znowu Tatooine rozumiem. Najpopularniejsza planeta SW i w ogóle. Ale ponownie pokazywania takiego zadupia jak Hoth? Mam nadzieję, że chodzi jednak o Ilum. Łowcy Jedi? Serio? Mam nadzieję, że to Inkwizycja, ponieważ to dużo ciekawszy pomysł. No i kult Sithów, to wszystko już było. A jak mają ściągać z martwego EU (hipokryci:<) to naprawdę mogliby się postarać bardziej.

 • Craccus2014-06-18 16:44:24

  @ Jedi Lord- jakbyś nie zauważył to cała historia opowiadana w starej trylogii, mimo że bohaterami akcji byli Vader i Palpatine, to rozgrywała się na galaktycznych zadupiach, sporo poza obszarem zainteresowania cywilizowanego świata. A i tych jedajów, na których łowcy mieli by polować jak wiemy nie zostało zbyt wielu ;)

  Odnośnie "przecieków" fabularnych- no, Jedi Academy, jak w pysk... Sporo racji ma Ateista- jeśli to faktycznie będzie scenariusz, to kasacja EU jest żartem stulecia.

 • Keran2014-06-18 16:06:19

  Oklepane i nudne.

 • Jedi-Lord2014-06-18 16:02:05

  "Wiele źródeł miało wrażenie, że Jedi walczą z tą grupą od bardzo dawna..."

  Chociaz nigdy nie zostali nidgdzie wspomnieni. Gdzie byli Lowcy Jedi prosze w czasach OT? Na urlopie?!

 • Mistrz Mateusz2014-06-18 15:41:37

  Hmm, ciekawe. Może są to tylko plotki, ale wydaję mi się, że mogą się sprawdzić. Ciekaw jestem, kim są ci "Łowcy Jedi". I ciekaw jestem, jak to będzie z tym wskszeszeniem Sithów. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli coś potwierdzone. Zapowiada się ciekawie. Niech Moc będzie z Wami.

 • chris872014-06-18 15:40:38

  Lodowa planeta? Czyżby Ilum :D :D :D

 • Alex Wolf2014-06-18 15:18:55

  Po obejrzeniu Ep VII każdy wyrazi swoja opinię, a tak to mówienie na wyrost o filmie w fazie raczkowania czy film będzie dobry czy też kiepski

 • Zakrza2014-06-18 14:15:08

  Co by nie wymyślili będzie kaszanka.

 • Szeldon2014-06-18 13:42:43

  Która część gwiezdnych wojen niby fabularnie była wybitna? :D

 • Nestor2014-06-18 13:31:16

  Ale ale, fajnie było by ujrzeć kult Sithów, którzy fanatycznie wierzą, że wskrzeszą kogoś i będzie on ich narzędziem w walce, a ostatecznie stanie się zgubą.

 • Nestor2014-06-18 13:22:34

  Fabuła rodem z Jedi Academy, to daje mi do zrozumienia, że w SW widziałem już wszystko i czas zmienić hobby.

 • Vintress2014-06-18 11:29:56

  ok, a będą illuminaci?;)

 • lukaszzz2014-06-18 11:22:30

  Plotkę o łowcach Jedi zdementowano na TFN, co prawda bez podawania źródła... Ale mam nadzieję że faktycznie nie jest prawdziwa. Im mniej mieczy świetlnych w filmie, tym lepiej. http://www.theforce.net/story/front/No_The_Villains_Of_Star_Wars_Episode_VII_Will_Not_Be_Jedi_Hunters_158505.asp

 • Ateista2014-06-18 11:13:32

  Trzymam się za głowę i nie wierzę no nie wierzę. Oni kopiują Jedi Academy, które fabularnie nie oszukujmy się wybitne nie było. Mam jednak nadzieję iż to są tylko plotki i to bardzo nie smaczne plotki. Bo jeśli to nie są plotki to pytam się po co było kasować EU?. Można było nakręcić ekranizację JK:JA... albo czegokolwiek innego. Serio a tu kasujemy EU bo geniusz potrzebuje miejsca... tak swoją drogą geniusz potrafił by zrobić dzieło w ramach już stworzonych... to prima dona nie potrafi się mieścić w ramach:P serio nie chciałbym aby te plotki okazały się prawdą ja i tak już jestem negatywnie nastawiony a te plotki cóż odpychają mnie jeszcze bardziej... bo zamiast EU trzymającego jakiś poziom raz lepszy raz gorszy dostanę beznadziejne TCW, Rebels i marną ekranizację JK-JA. Czyli nic wartego uwagi nie dostanę w zamian. Było by szkoda. No i dodatkowo Ci inkwizytorzy. Teraz to się okaże iż bez nich to imperium by się rozpadło zaraz po powstaniu a Palpi to ich w milionach natworzył mimo iż wybił prawie wszystkich jedi... i ganiał każdego wrażliwego na moc. No, ale tak jak piszę mam nadzieję, że to głupiutkie ploteczki...

 • Darth Zabrak2014-06-18 10:37:20

  Sporo tych plotek, ale mam nadzieję że niemal wszystkie są nieprawdziwe, mimo to muszę przyznać że uwielbiam takie gdybanie, co może pojawić się w filmie. Co do wskrzeszania, którego ostatnio coraz więcej, to myślę że to gdyby okazało się to prawdą to nie za dobrze świadczyłoby to o Disneju, że zamiast stworzyć nową postać, to oni wolą wskrzeszać stare, no wybaczcie ale śmierdzi mi to kradzieżą pomysłów, no chyba że tym wskrzeszonym okazałby się Plagueis, to już dla mnie zmienia postać rzeczy :P
  Następnie, może słówko na temat Lupity, która dzięki swojemu wieku i swojej urodzie, jak najbardziej pasuje na postać oddanej Ciemnej Stronie, która będzie raczej wojowniczką, a nie podstępną mistrzynią Sithów. Ale czy naprawdę musimy z góry zakładać że będzie grała Asajj Ventress? Moim zdaniem to bardzo mało prawdopodobne, w czasach w których ma rozgrywać się Ep7, Asajj byłaby babcią w podeszłym wieku, ledwo trzymającą się na nogach :P
  Chyba jedynym pomysłem który mi się w miarę podoba, są Łowcy Jedi, tylko żeby nie było ich za dużo.

 • Jenari2014-06-18 10:18:43

  Czyli nic nowego tylko stare dobre Jedi Academy :P

 • Dan Ordo2014-06-18 10:13:29

  @Kassila Gdyby to byla prawda...

 • Stele2014-06-18 09:59:47

  Ci plotkarze coś za dużo Dark Empire się naczytali. ;)

 • Keran2014-06-18 09:55:19

  Fanfax, książki któryś nie czytałeś :)

 • Fanfax2014-06-18 09:52:53

  Fabuła która nie okaże się zapewne prawdą bije na głowę książki.

 • Tonks2014-06-18 09:52:04

  Jakoś tandetnie brzmią ci Łowcy Jedi, w dodatku "wyznający kult Sithów".

 • Bazy2014-06-18 09:25:03

  buuuuuuuu *gwiiiizd *rzuca pomidorami w di$ney

 • Kathi Langley2014-06-18 08:52:52

  Wskrzeszanie budzi mój nieokreślony niepokój.
  Albo całkiem określony.

  Mimo, że to Gwiezdne Wojny ;p

 • RodzyN jr.2014-06-18 08:52:25

  sowa - przecież to nie zaprzecza temu co napisano wyżej, łowcy mogą wskrzesić właśnie Demaska

 • Kassila2014-06-18 08:38:37

  Będą wskrzeszać Markę Ragnosa :D Jestem za!

  E VII: Po śmierci Imperatora Palpatine`a Imperium się nie rozpadło, tylko dalej walczyło z resztami Rebelii. Pod wodzą błyskotliwego i utalentowanego przywódcy, Wielkiego Admirała Thrawna :D rozwija się w spokoju. Większość obywateli nie chce Rebelii, dlatego Thrawn podjął decyzję o powołaniu oddziału Inkwizytorów, mających zrobić porządek w jego państwie. Sam obłożył się isalamirami i przesiedlił Noghrich na Wayland :D W dowód wdzięczności sami z siebie tępią Rebeliantów.

 • darth ryba2014-06-18 08:25:29

  Zaraz zaraz....
  Czyli że uszy Drivera nie mają znaczenia :D
  Ale tak na serio to mi się układa scenariusz!:
  Epizod VII: "Łowcy Jedi" (czemu mi się przypomina krążownik Imperium który stworzyłem na podrzeby "Darth Maul: Inkwizytador"?) będą próbowali wskrzesić Dartha Plaguisa (którego będzie.grał max von Sydow) i pojawi się albo na hologramie, albo w holokronie, albo jako trup na tej lodowej planecie. Jakoś dziwnie myślę że Lupita zagra Asajj Ventress. Zapowiada się ciekawie...

 • darth_sowa2014-06-18 07:56:43

  Mam nadzieję, że to tylko plotki. O wiele bardziej podobały mi się doniesienia jakoby Max von Sydow miał grać Darth Plagueis`a :) Ale i tak z niecierpliwością czekam na premierę i jakieś oficjalne wiadomości :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..