TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Czerwcowe wieści książkowe

2014-06-30 16:40:12

Zaczynamy od Polski. Amber opublikował nowe daty premier z dawna zapowiadanych powieści. Kenobi Johna Jacksona Millera miałby się ukazać się 24 lipca, a Świt Jedi: W nicość Tima Lebbona 29 lipca. Czy tym razem uda się dotrzymać tych dat, zobaczymy.

Powody do zadowolenia ma natomiast wydawnictwo Egmont. Zamknęło niedawno rok 2013 i może się pochwalić 13,8% wzrostem przychodów ze sprzedaży książek. Wdali łącznie 650 tytułów z tego 515 to nowości, w sumie sprzedano 5265082 egzemplarzy, w cenie średniej 7,10 PLN. Przychody wyniosły 37,43 mln PLN.

W USA natomiast Del Rey zapowiedział małe przesunięcia. „Heir to the Jedi” Kevina Hearne’go ukaże się dopiero 17 lutego 2015, a „Lords of the Sith” Paula Kempa 21 kwietnia 2015. Sam czerwiec okazał się miesiącem mało ciekawym w premiery, nie licząc tych związanych z LEGO, ale już 1 lipca to się zmieni. Wtedy wyjdzie Crucible Troya Denninga już w legendarnej okładce. Pierwsze kopie już są w wydawnictwie.



Tymczasem Del Rey ujawniło jak będzie wyglądać tył okładki powieści „Tarkin” Jamesa Luceno, która ukaże się 4 października 2014.



Swoją drogą Del Rey szykuje się także do Comic Conu, gdzie będzie rozdawana powieść „A New Dawn” Johna Jacksona Millera, pierwsza powiązana z serialem „Rebelianci”. Gdzie jest kruczek? Ano taki, że to nie jest jeszcze finalna wersja książki, tylko bardziej testowa. Oznacza to, że jest ona napisana i zredagowana, ale nie uwzględniono jeszcze wszystkich poprawek w łamaniu i składzie, przez to zawiera dużo więcej literówek. Wydano ograniczoną liczbę egzemplarzy by właśnie móc ocenić skład, więc kiedyś będą to z pewnością białe kruki, zwłaszcza ze względu na specjalną okładkę. Książki będzie też podpisywał Miller.



U nas tymczasem ukazało się „Star Wars. Niech moc będzie z tobą!” wydawnictwa Ameet.

Witaj w niesamowitym świecie Gwiezdnych wojen! Ruszaj do walki o wolność wraz z rycerzami Jedi i pomóż ocalić galaktykę przed podstępnymi Sithami. Rozwiązuj zadania, koloruj fantastyczne obrazki, a dołączone naklejki wykorzystaj na stronach książki lub w inny wymyślony przez siebie sposób.

Całość kosztuje 7,99 PLN i jest to kolejna książeczka dla dzieci.



Nie ukazał się natomiast „Zagadkowy Wookie” ukaże się w późniejszym terminie.
TAGI: Amber (526) Ameet (60) Comic Con (190) Dawn of the Jedi (60) Del Rey (510) Egmont Polska (646) Empire and Rebellion (24) James Luceno (148) John Jackson Miller (173) Kevin Hearne (22) nowości książkowe (275) Paul S. Kemp (51) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Tim Lebbon (19) Troy Denning (139) zapowiedzi książkowe (303)

KOMENTARZE (22)

  • Buczyfer2014-07-02 12:07:59

    Ja bym wybaczył im baner "Legendy" w Polsce, pod warunkiem, że puścili by z tym banerem kontynuacje kieszonkowej kolekcji :) Niektórych starych książek nie mogę dorwać, cieszyłyby mnie nawet i w takiej formie :) O treść tu chodzi, nie o okładkę :)

  • Bazy2014-07-01 15:45:54

    SUCH A DEAD UNIVERSE [*]

  • Bev2014-07-01 10:30:08

    W końcu wiemy kiedy Kenobi i Świt, ale co ja bd robił do tego czasu :(
    Mam nadzieję że bd jeszcze bez szyldu Legends, ale nawet jak z nim będą to je kupię (wolę żeby mieli zyski z Legend niż swojego kanionu). Nowe książki (z kanionu Disneya) przeczytam, ale nie kupię. Ściągnę z Internetu.

  • Karwan892014-07-01 09:13:39

    Mam nadzieję, że do Polski "legendy" jeszcze nie dotrą, chociaż to mogło być przyczyną przesuwania ciągle dat Amberu:(

  • I3althazaar2014-07-01 08:41:18

    Nareszcie, Kenobi zawita w Pl. Ale czy on też będzie wydany pod szyldem ,,Legendy"?

  • Lorn2014-06-30 23:50:31

    LS -przyzwyczaj się, w dobie internetu wszystko jest w sieci ;)

  • Keran2014-06-30 23:16:25

    Crucible pożegnanie z NEJ. Z chęcią kupię. Tak samo jak dwie pozostałe Legendy.

    Tarkin zapowiada się bardzo dobrze.

    New Dawn gówniane.

    Lords of Sith interesująco, ponoć Heir to the Jedi z 1 osoby więc świetnie.

  • Lord Sidious2014-06-30 23:14:29

    Mariobaryla - czterech? To chyba coś przeoczyłem, myślałem, że trzech (Tarkin, Sithowie Kempa i Luke Skywalker Hearne`ego). Akurat te są aktualnie w pipelinie w wyraźnym stadium zaawansowania, więc akurat po tym wyposzczeniu to nie dziwi, że puszczają je wszystkie. Natomiast nie demonizowałbym tej niefinalnej wersji tak, jako czegoś nadzwyczajnego. Druk próbny czasem nawet i sto kopii, które rozdaje się zaufanym ludkom lub idą na przemiał, albo czasami robi się z tego fajną promocję na konwentach. W Polsce coś takiego na Pyrkonie chociażby Fabryka Słów robiła. Najczęściej taka kopia różni się tym, co potem znajdą i poprawią w składzie (już najczęściej błędów redakcyjnych się nie robi, ale bywają wyjątki), mają też specjalne oznaczenia, że to druk próbny, czasem też specjalną okładkę. I tyle.

    Nestor - Lorn mi niedawno przypomniał, że z dwa lata temu określiłem swoje granice bardzo precyzyjnie. A że Disney do nich doszedł, to robię dokładnie to co zapowiedziałem :D.

  • Nestor2014-06-30 23:01:22

    LS rezygnujący z zakupu czegoś do czytania ze Star Wars = koniec świata, jeszcze Rusis do tego. Mięczaki. hehehe

    :D

  • Mariobaryla2014-06-30 22:53:46

    LS - jasne, po prostu w tym przypadku będą to aż cztery fragmenty czterech książek wchodzących w skład nowego kanonu, więc jest to jakaś "atrakcja". Poza tym nie jest to finalna wersja, więc tym bardziej fragmenty jeszcze odleglejszych w czasie powieści nie są tak oczywiste. Nie wiadomo tylko jak długie będą te fragmenty, ale może pozwolą się zorientować, w jakim stylu będzie utrzymane "nowe" i czy w ogóle warto będzie brać się za te konkretne książki, bo poza Tarkinem żadna niczym nie intryguje.

  • Lord Bart2014-06-30 22:08:49

    aha bo myślałem, że o hype chodzi :P

  • Lord Sidious2014-06-30 21:12:56

    Burzol -> a skąd znasz moją recenzję "Kenobiego"? Bo ja sam byłbym jej bardzo ciekaw, w przeciwieństwie do książki Johna Jacksona Millera, którego sposób pisania mnie męczy, więc powieści nie przeczytam, a nawet nie kupię :D. W sumie to ostatnie to moja sprawa, ale skoro już mnie wzywają do odpowiedzi, to tylko tyle mogę o "Kenobim" napisać - nie kupię i nie przeczytam, ale chętnie obejrzę kiedyś film "Jeździec znikąd".

    Mariobaryla - ale takie coś to w sumie standard, nic nowego. W wielu hardcoverach (czastem też TPB) miałeś pierwsze rozdziały kolejnych książek.

  • Ephant Mon2014-06-30 21:05:34

    nie kupię żadnej książki z Legends na okładce :(

  • thx11382014-06-30 20:09:24

    legendy to taka gwiezdno wojenna incepcja, fikcja we fikcji

  • Craccus2014-06-30 19:59:17

    "Kenobi" jakoś dupy nie urywa, zupełnie czego innego się po tej książce spodziewałem, jakiejś "większej historii", a nie dwóch tygodni z życia "pustelnika".

    Swoją drogą chwała internetowi i sklepom wysyłkowym, gdybym miał czekać na polskie tłumaczenia chyba bym osiwiał :P

  • Burzol2014-06-30 19:46:24

    Bart-> Tak samo długo. (Choć jak znam siebie i np. recenzje Lorda Sidiousa, to Kenobi spodoba mi się bardziej niż Plegjus.)

  • Matek2014-06-30 19:30:01

    Nieśmieszne.

  • Lord Bart2014-06-30 18:56:28

    Naprawdę Burzuś, jak Plegjusa?

  • Mariobaryla2014-06-30 18:48:50

    Ta wczesna wersja "A New Dawn" ma zawierać też fragmenty pozostałych trzech zapowiedzianych powieści.

  • Burzol2014-06-30 18:33:41

    Czekam na ten Amber, ostatnio tak wyczekiwaliśmy Plegjusa.

  • Slavek_82014-06-30 18:01:13

    Czyli już za 3 tygodnie na Comic Conie światło ujrzy pierwsza kanoniczna książka Star Wars w wersji beta. Wow. :P

  • Darth Zabrak2014-06-30 16:59:43

    Tak, w końcu coś się ruszyło w Amberze, zobaczymy czy te daty są ostateczne.
    Co prawda książki nie ocenia się po okładce, ale ta od Tarkina jest świetna, zarówno przednia jak i tylna, ciekawe jak będzie z zawartością. Tak czy inaczej, myśle że szykuje się perełka :D