Różne

Muzeum Lucasa w Chicago

StarWars.comZapadła decyzja odnośnie lokalizacji The Lucas Museum of Narrative Art (LMNA), czyli muzeum, które ma udostępnić kolekcję sztuki George’a Lucasa szerokiej publiczności. Siedziba muzeum, które pierwotnie miało nosić nazwę Lucas Cultural Arts Museum, powstanie na 17 akrowej działce (blisko 7 ha) w Chicago, które zabiegało o tę inwestycję, po tym jak Lucas napotkał trudności chcąc otworzyć muzeum w San Francisco. LMNA będzie się koncentrować na sztuce narracyjnej, ukazując jak rozwijało się opowiadanie historii, począwszy od ilustracji, aż po film i sztukę cyfrową. W kolekcji Lucasa znajdują się przedmioty związane z historią Hollywood i filmów amerykańskich, obrazy Normana Rockwella oraz wiele innych cennych przedmiotów o kulturalnej wartości.
- George Lucas w ciągu ostatnich czterech dekad zrewolucjonizował sztukę opowiadania historii i jesteśmy zaszczyceni będąc odbiorcami tej niesamowitej inwestycji w dziedzictwo, która pozwoli wszystkim poznać i doświadczyć sztuki narracyjnej - powiedział burmistrz Rahm Emanuel.
Burmistrz jest przekonany, że to innowacyjne muzeum przyciągnie wielu gości, także z zagranicy.
Sam George Lucas również wyraził zadowolenie ze współpracy nawiązanej z miastem. Powiedział także, że to dobra decyzja dla muzeum, choć nie ukrywał, że dla niego, ze względów osobistych, trudna, ponieważ czuje się mocno związany z obszarem Zatoki San Francisco (prywatnie oraz zawodowo). Lucas podziękował również wszystkim mieszkańcom Kalifornii, którzy wspierali plany umiejscowienia muzeum w jego rodzinnym stanie.

Twórca Gwiezdnych Wojen ma nadzieję, że muzeum zostanie otwarte w 2018 roku.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat Muzeum i jego kolekcji należy odwiedzić stronę internetową: www.lucasmuseum.org.Tagi: George Lucas (947) Muzeum (19)

Komentarze (4)

Tak-będą pojawiać się na nim tacy lordowie i zrobią strzelnicę

Postawia jeden wielki green screen i tyle

Z tego co widzę na stronie muzeum, to kolekcja jest ciekawa. A sam fakt założenia muzeum, to kolejny kontrargument dla wszystkich widzących w Lucasie tylko Luca$a.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.