TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

O lokacjach i IMAXie

2014-07-09 17:54:26

Wygląda na to, że dostaliśmy dziś dwie oficjalne wiadomości. Pierwsze pochodzi z newsa na oficjalnej o Comic Conie. Tam nic na temat Epizodu VII nie będzie, gdyż cała ekipa jest zajęta jego produkcją, a zamiast promocji liczy się to by dotrzymać terminu premiery. Więc nawet jeśli przypadkiem coś wspomną, to naprawdę niewiele. Nie w tym roku. Na tegorocznym Comic Conie gwiazdą „Star Wars” będzie serial „Rebelianci”.

Drugie potwierdzenie pochodzi z Twittera Bad Robot i znów jest to samo zdjęcie, bez komenatrza.Zdjęcie pochodzi z lokacji, prawdopodobnie z Emiratów Arabskich, gdzie skończono już zdjęcia. Widać tu kamerę z charakterystycznym logiem. O tym, że film powstaje w formacie IMAX, Disney potwierdził wcześniej. Do zdjęć są wykorzystywane kamery IMAX 2D 65mm, trzy z czterech istniejących na świecie. Czwarta jest wykorzystywana w produkcji filmu „Batman vs Superman: Dawn of Justice”. Film zostanie dopiero potem skonwertowany do 3D. J.J. Abrams to samo rozwiązanie wykorzystał kręcąc ostatni „Star Trek”.

To nie koniec tematyki lokacyjnej. Otóż pojawiły się plotki, że zdjęcia do Epizodu VII będą kręcone w lesie Dean, dokładniej w miejscu zwanym Puzzleworld, które znajduje się w zachodniej części Wielkiej Brytanii niedaleko Gloucester. Taką informacje podaje BBC, co prawda sami twierdzą, że nikt nie chce im tego potwierdzić, ale też nikt nie zaprzecza. Poniżej dwa filmiki z materiałami BBC.

W drugim pojawia się informacja, że Pip Anderson zagra rolę Thomasa. Na razie jednak nie mamy żadnych potwierdzeń, czy faktycznie dwójka wyłoniona z castingu zagra główne role, czy jedynie pojawi się w filmie.

Kevin Smith nie wytrzymał i puścił trochę pary z ust. Co prawda część rzecz jak obecność blasterów czy mieczy świetlnych jest raczej oczywista w nowym epizodzie, o tyle szturmowcy niekoniecznie. Choć nadal nie wiemy czy są to oryginalni, czy zmodyfikowani jakość, co sugerowały inne źródła. Jednak największą ciekawostką jest sam kokpit „Sokoła Millennium”, który odtworzono na podstawie zbudowanego na potrzeby „Imperium kontratakuje”, gdyż był przestronniejszy. Tak więc nie wszędzie odtwarzana jest „Nowa nadzieja”. Przy budowie nowego „Sokoła” korzystano ze szczegółowych planów z piątego epizodu.

Kolejne osoby wracają do pracy przy filmie. Wśród nich jest Brian Muir, rzemieślnik, który wytworzył oryginalny hełm Dartha Vadera wraca do „Gwiezdnych Wojen”, co sam potwierdza. Niestety o szczegółach nie mógł mówić.

John Boyega natomiast na Twitterze pochwalił Lupitę Nyong’o, mówiąc że pracuje mu się z nią dobrze, zatem wiemy, że Lupita w końcu pojawiła się na planie.

Wraca plotka na temat tego, że Adam Driver zagra szwarccharakter. Otóż niejaka Mackenzie Davis, z którą zagrał w komedii „What if”, stwierdziła, że Driver gra właśnie czarny charakter i z tego, co słyszała to ma być coś niesamowitego.

Na koniec dobra wiadomość, osobisty trener Harrisona Forda przyznaje, że aktor wraca do formy.
TAGI: Adam Driver (144) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Harrison Ford (494) IMAX (81) J. J. Abrams (544) John Boyega (233) Kevin Smith (36) lokacje (103) Lupita Nyong`o (93) Pip Anderson (14)

KOMENTARZE (7)

 • Szeldon2014-07-09 20:35:15

  Plus dla Freeda :P

 • chowder2014-07-09 19:48:15

  O nie, nienawidzę jak w filmach tylko niektóre sceny są kręcone w imaxie, bo potem na blu rayu jest taki sam beznadziejny efekt jak w Mrocznym Rycerzu i ostatnich Igrzyskach Śmierci, czyli niektóre sceny wyglądają tak - http://highdefdiscnews.com/screenshots/the_dark_knight_5.png - a niektóre tak - http://www.somniumxxx.biz/br_screencap/the_dark_knight/snapshot20090104200424.jpg - i przez te pojawiające się co chwila i znikające czarne paski na dole i na górze film wygląda tandetnie tak jakbym oglądał jakiś amatorski montaż ze śmiesznymi filmikami na youtubie

 • lukaszzz2014-07-09 19:44:53

  @Lord Strzelec
  Część zdjęć jak zwykle w takich produkcjach jest kręcona w formacie IMAX właśnie tymi kamerami, część jest kręcona w zwykłym formacie - tu kamery Panavision. W samym filmie występują przeskoki ze zwykłej wielkości obrazu do wyższego obrazu IMAXowego - przykładowo w Dark Knight Rises można było to zobaczyć ;)

 • Freed2014-07-09 19:36:53

  Plotki słabe. Wracam na Pudelka.

 • Lord Strzelec2014-07-09 19:01:06

  Hmm... a w jednym z newsów pisaliście, że użyte zostaną kamery Panavision a tu IMAX. To jak to w końcu jest?

 • Arasuum2014-07-09 18:19:28

  Twórca hełmu Darth Vadera. No to jest coś. Człowiek powinien mieć jakiś tytuł

 • Vintress2014-07-09 18:06:13

  Endor??????

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..