Komiksy

Pierwsze zapowiedzi Marvela

CBR

Wydawnictwo Dark Horse Comics zapowiedziało specjalną edycję pierwszego tomu serii Randy'ego Stradley'a pt. Dark Times. Będzie ona zawierać oryginalne prace Douglasa Wheatley'a bez nałożonych kolorów i scenariusze Stradley'a do pierwszych pięciu zeszytów serii. Całość zostanie wydana w twardej oprawie i powiększonym formacie. Na forach Dark Horse'a zostało potwierdzone, że to ostatnia publikacja Star Wars tego wydawnictwa. Premiera jest zapowiedziana na 5. listopada bieżącego roku.
Dodatkowo w swoich najnowszych zapowiedziach Marvel Comics umieściło swoją pierwszą pozycję Star Wars od czasów utracenia licencji. Niestety nie jest to jeszcze nowa seria, a pierwszy z najprawdopodobniej trzech Omnibusów, w których zostaną zamieszczone przedruki oryginalnego runu Marvela, który rozpoczął się w 1977 roku. Star Wars Omnibus Vol. 1 HC ukaże się w dwóch wersjach okładkowych, w tym jedna dostępna tylko dla Direct Market, czyli sklepów komiksowych (drugą będzie można dostać również w księgarniach). Tom zostanie wydany w twardej oprawie i formacie oversized, który jest charakterystyczny dla omnibusów tego wydawnictwa. Za tę pozycję trzeba będzie zapłacić $125.
Szczegóły dotyczące wszystkich pozycji można przeczytać poniżej.

Star Wars Omnibus Vol. 1 HC Chaykin Cover

Scenariusz: Roy Thomas, Howard Chaykin, Archie Goodwin, Jo Duffy i Chris Claremont.
Rysunki: Howard Chaykin, Carmine Infantino, Walter Simonson, Herb Trimpe, Michael Golden, Al Williamson i Mike Vosburg.
Okładki: Howard Chaykin i Greg Hildebrandt.

Gdy fenomen rozpoczął się w 1977 roku, Marvel Comics opublikowało pierwszą w historii serię komiksową Star Wars. Teraz, Dom Pomysłów jeszcze raz prezentuje te oryginalne przygody w formacie Omnibusa o rozmiarze wampy! To powrót Jedi do Marvela w pierwszym tomie rozpoczynającym się Nową Nadzieją, a kończącym na Imperium Kontratakuje. W międzyczasie rebelianci stykają się z bogactwem przeszkód - od gwiezdnego pirata Crimson Jacka do łowcy nagród Beilerta Valance'a jak i niespodziewanie smukłego Huta (jedno "t") Jabby. Luke wraca na Tatooine, Leia walczy w pojedynkę, Han i Chewie grają w zabójczą Dużą Grę, a Darth Vader poszukuje odpowiedzi! Z wszystkimi twoimi starymi ulubieńcami i wieloma nowymi twarzami - witaj, Jaxxon! - nie ma wątpliwości, Moc jest z tym tomem!
Wydanie zawiera Star Wars (1977) #1-44 i Star Wars (1977) Annual #1.

880 stron. Kategoria T. Cena $125. Premiera: styczeń 2015. Druk kolorowy. Wymiary: oversized.
ISBN: 978-0-7851-9106-3

Star Wars Omnibus Vol. 1 HC Hildebrandt Cover (tylko Direct Market)

880 stron. Kategoria T. Cena $125. Premiera: styczeń 2015. Druk kolorowy. Wymiary: oversized
ISBN: 978-0-7851-9318-0

Temat na forum.

Dark Times Gallery Edition HC

Scenariusz: Randy Stradley
Rysunki i okładka: Douglas Wheatley

Wysokiej jakości skany oryginalnych prac Douglasa Wheatley'a razem z nigdy wcześniej nie widzianych w "edycjach artystów" kompletnymi scenariuszami, nad którymi Wheatley pracował, pozwolą czytelnikom zobaczyć, gdzie postanowił trzymać się scenariusza lub trochę go nagiąć, by rysunki bardziej pasowały do historii.
Wydanie zawiera Dark Times #1-5.
Ta książka to skarb zarówno dla fanów jak i twórców komiksowych!
• Reprodukcja oryginalnych prac Douga Wheatley'a w pełnym rozmiarze!
• Zawiera oryginalne scenariusze!

248 stron. Cena $99.99. Premiera: 5. listopada 2014. Druk biało-czarny. Wymiary: 9" na 13 1/4".

Temat na forum.



Tagi: Dark Horse Comics (790) Marvel Comics (368) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Omnibus (80) Star Wars (1977) (18) zapowiedzi komiksowe (79)

Komentarze (11)

Omnibusy Marveli z 77-86? To już było ledwie 3 lata temu czy coś koło tego.

morawcik - tak jak napisał kolega poniżej, na okładce znajduje się logo Legends. Jedynym kanonicznym komiksem jest miniseria Darth Maul: Son of Dathomir od Dark Horse`a.

Nie będzie kanoniczny. Widzisz pasek "Legends" na dole okładki?

"Najważniejsze" pytanie: Omnibus będzie kanoniczny czy nie? :D

Kurde, a właśnie niedawno kupiłem sobie 3 pierwsze (z pięciu) tomy omnibusa z całym runem Marvela, ale wydane jeszcze przez DH. Wolałbym te nowe, bo większy format <3

Właśnie, stare Marvele w Polsce!

Recenzowałem Marvele zanim to stało się modne.

Dopóki nie będzie jakiejś hiper przeceny, na pewno nie kupię, i tak mam większość w zeszytach :P Nie mogę się doczekać pierwszych zapowiedzianych zeszytów od Marvela :)

O.O Zaczynam zbierać!

Szanowny Egmoncie prosimy o stare Marvele w PL:D

Ciekawe czy poprawią kolory czy Luke dalej będzie miał pomarańczowy miecz

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.