TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Inkwizytora

2014-07-17 19:34:13 Różne

Dzisiaj mamy okazję przyjrzeć się bliżej postaci, którą znamy od dość dawna - Inkwizytorowi z serialu "Rebelianci". W filmie nie ma większych konkretów - choćby jego imienia - ale twórcy podkreślają, że jest to bohater, obok którego nie można przejść obojętnie. Formalnie nie jest Sithem, choć korzysta z ciemnej strony Mocy. Jest zimny, analityczny i nigdy się nie denerwuje. Hidalgo podkreślił, że nie będzie typowym bohaterem niczym z kreskówek z lat 80. - którzy przegrywali za każdym razem, a publiczność wciąż miała wierzyć, że są niebezpieczni; gdy się pojawia, oznacza to prawdziwe kłopoty.

Chyba najważniejszą informacją, którą można wynieść z filmu, jest potwierdzenie jednej z plotek - Inkwizytora zagra Jason Isaacs. To aktor-weteran, któremu największą sławę przyniosła prawdopodobnie rola Lucjusza Malfoya w filmach o Harrym Potterze; wcielił się też między innymi w płk. Williama Tavingtona w "Patriocie", lorda Feltona w "Ostatnim smoku" czy komandora Zhao w "Awatarze: Legendzie Aanga".Przy okazji, całkiem spora ilość mniejszych lub większych spoilerów wypłynęła dzięki książce "Rebels: The Visual Guide". Choć formalnie czeka ona jeszcze na swoją premierę, to niektórzy już ją mają. Informacje zostały zebrane z różnych źródeł i stron internetowych. Niektóre obrazki, które już krążą po sieci, mają dość spoilerowy charakter, dlatego dajemy jedynie linki do nich. Recenzję w formie filmu możecie zobaczyć poniżej. • Na początek informacja z innej książki - jeden z odcinków będzie się nazywał "Property of Ezra Bridger" ("Własność Ezry Bridgera"). Napisze go Simon Kinberg i można sądzić, że to ten, którego fragment pokazano na Star Wars Weekends.

 • W przewodniku używa się nowego systemu datowania - LY, czyli Lothal Year. Przykładowo, Zeb urodził się w 3233 LY. Na razie nie wiadomo czy taki sposób przyjmie się w nowym kanonie, czy powstał tylko na potrzeby przewodnika.

 • Kanan (Spoiler):miał 14 lat, gdy wydano rozkaz 66, więc jego trening nigdy się nie zakończył. Ocalał dzięki wysłuchaniu wiadomości Obi-Wana - prawdopodobnie potwierdza to fanowską teorię, że w serialu hologram Kenobiego będzie właśnie przekazywał tę wiadomość. Jarrus teraz ma 28 lat, pochodzi z Coruscant i używa blastera DL-18.(Koniec Spoilera)

 • Hera (Spoiler):pochodzi z Ryloth, który teraz znajduje się w rękach Imperium. Historia planety zainspirowała ją do podjęcia walki. Sześć lat przed czasem trwania akcji serialu poznała Kanana i przekonała go, by do niej dołączył.(Koniec Spoilera)

 • Zeb (Spoiler):pochodzi z Lasanu, który został zniszczony przez Imperialnych, a członkowie jego rasy są zagrożeni wyginięciem. Tak jak miecz świetlny stał się symbolem wymarłego zakonu, tak samo broń Orreliosa - strzelba bo - oznacza dla niego walkę o dobro swego gatunku. Ciekawostka: u Lasatów broda jest symbolem statusu.(Koniec Spoilera)

 • Rodzice Ezry (Spoiler):nazywali się Mira i Ephraim, zniknęli, gdy ten miał siedem lat.(Koniec Spoilera)

 • Sabine (Spoiler):pochodzi z Mandalory, używa blastera popularnego wśród Straży Śmierci. Brak jednak wyjaśnień czy była ona powiązana z tą organizacją. Notabene, w dziewczynie podkochuje się Ezra, ale Wren będzie odrzucać jego zaloty.(Koniec Spoilera)

 • Cikatro Vizago z ostatniego newsa rzeczywiście też się pojawia. (Spoiler):Jest typowym władcą półświatka - dowodzi gangiem, w skład którego wchodzą droidy IG-RM i jest bardzo łasy na pieniądze. Na "Ghoście" nikt mu nie ufa, ale załoga i tak korzysta ze sprzedawanych przez niego informacji. Ma 40 lat, używa statku "Broken Horn" i ponoć bardzo popularnego w owych czasach blastera "Vilmarh's Revenge". Fani EU na pewno dostrzegą tu nawiązanie do niejakiego Vilmarha Grahrka - devaroniańskiego przemytnika i krętacza. Czy to oznacza, że Villie również może wystąpić w serialu?(Koniec Spoilera)

 • Kallus jest już pod czterdziestkę, pochodzi z Coruscant.

 • Planeta, o której kiedyś plotkowano również się pojawia. Zasadniczo sporo elementów dotyczących Kessel przemycono z Legends - nad planetą ma władzę Imperium, które wydobywa przyprawę za pomocą niewolników. Zmianie uległ jednak wygląd globu, bo nie ma on już kształtu "ziemniaka". Rządzi tam rodzina królewska, która przymyka oko na fatalne warunki pracy oraz wytwarzanie narkotyku z przyprawy leczniczej. Rebelianci będą próbowali uwolnić niewolników - między innymi Wookieego Wullffwarra (który w wojnach klonów walczył po stronie Republiki) i jego syna Kitwarra.(Koniec Spoilera)

 • W książce debiutują dwaj imperialni oficerowie - (Spoiler):Cumberlayne Aresko i Myles Grint. Ten pierwszy ma anemiczny wygląd i jest okrutny dla mieszkańców Lothalu oraz studentów imperialnej akademii. Grint raczej nie grzeszy inteligencją, ale nadrabia siłą mięśni.(Koniec Spoilera)

 • W jednym z odcinków (Spoiler):będziemy świadkami jak Ezra zinfiltruje akademię na Lothalu, by ukraść dekoder i spotka tam innego studenta, Zarę Leonisa. Jego siostra, Dhara, była gwiazdą w szkole, ale zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Chłopcy dowiedzą się, że Inkwizytor planuje porwanie kolejnego ucznia, Jaia Kella i Zara podejrzewa, że Pau'anin stoi również za zaginięciem Dhary. Chłopiec ostatecznie zdecyduje się zostać w imperialnych szeregach, by pracować jako szpieg dla rebeliantów.(Koniec Spoilera)

 • Kolejne znane twarze: (Spoiler):Bail Organa, Threepio i Artoo. Nie ma zbyt wielu szczegółów, poza tym, że droidy będą miały za zadanie wynegocjować umowę na dostawę broni i spotkają rebeliantów. Organa wypożyczy maszyny imperialnemu gubernatorowi Pryce'owi - prawdopodobnie władcy Lothalu, jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom. Co ciekawe, 3PO ma jedną srebrną nogę, można zobaczyć to w recenzji.(Koniec Spoilera)

 • W jednym z odcinków zobaczymy dowód działania Grupy Opowieści: (Spoiler):planetę Stygeon Prime i więzienie znane jako "Iglica" ("The Spire"). Miejsce to miało się pojawić w TCW, ale z powodu skasowania serialu zadebiutowało w komiksie "Son of Dathomir". Rebelianci wyruszą, by uwolnić stamtąd mistrza Jedi (nie podano kogo), ale trafią na Inkwizytora. Kanan będzie próbował go odciągnąć od reszty, ale szybko zda sobie sprawę, że jego niepełny trening nie wystarczy, by pokonać wysłannika Imperium.(Koniec Spoilera)

 • Inkwizytor po stylu walki będzie umiał rozpoznać kto szkolił daną osobę. W książce nadal nie podano jego imienia.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Darth Maul: Son of Dathomir (2014) (22) Jason Isaacs (15) Pablo Hidalgo (321) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (14)

 • Szeldon2014-07-19 08:31:10

  będzie*

 • Szeldon2014-07-19 08:29:49

  Hejter zawsze zostanie hejterem

 • Luke S2014-07-18 22:45:53

  Boże, kiedy oni zaprzestaną gwałtu na tej marce.

 • Nestor2014-07-18 13:25:49

  Już zacieram ręce.

 • Szeldon2014-07-18 10:41:42

  Nie no ok sorry, ziemniaki też są kuliste

 • Dan Ordo2014-07-18 10:36:17

  Darth Malfoy!

 • SW-Yogurt2014-07-18 09:38:26

  Kapelusznik niczego nie przeczyta, bo obawiam się, że nie umie. ~;) Dlatego tak, a nie inaczej traktował były kanon. Coś zobaczył, ktoś coś mu powiedział i wyszło jak wyszło.
  Aha, nadal domagam się czerwonego newsa na głównej, że 4 od kilku dni o 19 powtarza jedyny kanoniczny serial SW. Dziś mroczne i dramatyczne odcinki 7 i 8 sezonu 1.

 • Szeldon2014-07-18 09:27:45

  Planeta czy księżyc w kształcie ziemniaka? co oni kiedyś ćpali?

 • R2-r2014-07-17 21:53:19

  Może Kapelusznik przeczyta nowego omnibusa ;P

 • ShaakTi11382014-07-17 21:26:11

  R2-r->
  Zastanawiam się czy Disney będzie nawiązywał do starych Marveli.

 • Bazy2014-07-17 21:23:07

  meh, dead universe [*]

 • Vintress2014-07-17 20:57:13

  co ten Inczek taki chudy

 • R2-r2014-07-17 20:32:16

  Sceny z machaniem kijami fajnie wyglądają, chyba nawet lepiej niż w prequelach. Jest klimacik.

  A co do jednego ze SPOILERÓW: W Marvelach Kessel też nie miała kształtu ziemniaka i z tego co pamiętam też była tam jakaś królewska rodzina związana z kopalniami. Ale nie jestem pewien czy to nie było na innej planecie

 • ShaakTi11382014-07-17 19:36:23

  TEN GŁOS! Jestem oficjalnie zabujana <3

  Niesamowite, że udało im się zaangażować kogoś takiego.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..