TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Rozpoczęły się zdjęcia na Skellig Michael

2014-07-29 00:01:41

Wygląda na to, że zdjęcia na irlandzkiej wyspie Skellig Michael faktycznie rozpoczęły się w poniedziałek (28 lipca). Niektóre z doniesień sugerują, że nie ma nawet co tam oczekiwać Carrie Fisher, Harrisona Forda czy młodych aktorów. Za to widziano tam Marka Hamilla z rodziną. To, co wyciekło do sieci wskazuje na to, że działała tam już druga ekipa, w dość ograniczonej liczbie. Zdjęcia zaczęto z samego rana. Ale nie tylko oni tam się pojawili, filmowców jest więcej i tu powtarzany jest manewr znany nam już z Abu Dabi, gdzie wpierw pracowała druga ekipa, kręcąc wszystko co jest potrzebne bez udziału głównych aktorów i reżysera, a jednocześnie zaczęto przygotowywać resztę (dekoracje, całą logistykę). Dopiero potem przybyła tu na dużo krótszy czas pierwsza ekipa z reżyserem i gwiazdami. W poniedziałek także przygotowano plan na kolejne dni zdjęciowe, niezależnie od działań drugiej ekipy. Tylko, że tutaj wszystko musi się odbyć w ciągu trzech dni, czyli znacznie szybciej niż w Emiratach Arabskich. Jeśli wierzyć serwisowi Movie Bit to J.J. Abrams przyleciał helikopterem na wyspę, a filmowcy wynajęli tam łodzie. Pojawiła się też dodatkowa ochrona. J.J. Abrams nawet dał się sfotografować mieszkańcom, ale poproszono, by nie wrzucać tych zdjęć do serwisów społecznościowych. Nie wszyscy posłuchali, zresztą paparazzi też muszą z czegoś żyć, więc pewne fotografie są dostępne w sieci. Na razie nie potwierdzono, by Abrams w poniedziałek uczestniczył w kręceniu filmu. Swoją drogą, poza Abramsem mają się tam jeszcze pojawić dwie osoby o tajemniczych inicjałach DW i K. Jedną z tych osób może być Mark, ale kto wie, przy zagadkach Abramsa wszystko jest możliwe.

Zdjęcia na tej lokacji mają trwać do środy włącznie.Oczywiście na razie nie potwierdzono oficjalnie zdjęć ani na tej lokacji, ani też w Puzzleworld, czy obecności drugiej ekipy na Islandii.

I jeszcze kilka innych plotek. Po pierwsze Benedict Cumberbatch niedawno wypowiedział się na temat J.J. Abramsa mówiąc, że obsadza on we wszystkich swoich filmach Simona Pegga, do czego oczywiście ma prawo. Niektórzy odczytali to jako potwierdzenie plotki, że Pegg będzie w Epizodzie VII. Swoją drogą Pegg wystąpił na razie w obu „Star Trekach” oraz „Mission: Impossible” (3 i 4), ale w „Super 8” go już nie było. Wiemy na pewno, że aktor był na planie AVCO, ale czy to była praca, czy wizyta towarzyska, nie wiadomo.

Jakiś czas temu John Boyega na swoim twitterze wpisał: „Skywalker”, co wywołało falę spekulacji. Początkowo nic więcej nie dodał. Od pewnego czasu krążyły plotki o czarnym Skywalkerze, więc może coś w tym jest. Jednak Boyega szybko dodał innego twitta, w którym pisał o potędze imion takich jak #Skywalker, #Yoda, #Anakin czy #Solo. Tymczasem w słowniku obrazkowym z serialu „Rebelianci” znaleziono czarnoskórego szturmowca o imieniu Zare Leonis, który ma pomóc ekipie Rebeliantów. Ponieważ plotki o powiązaniu serialu z Epizodem nie tylko się pojawiły, ale wspominano o tym także przy okazji ostatniego Comic-Conu, od razu pojawiły się spekulacje, że może to być powiązane w jakiś sposób z Boyegą. Cóż, zobaczymy. Na razie nie wiemy kogo ma grać, nie licząc tego, że będzie chyba główną postacią męską.Ciekawą spekulację mają też redaktorzy serwisu Latino Review. Zauważyli oni, że prace Ralpha McQuarriego właściwie są wykorzystywane bardzo często w zajawkach, które nam pokazano. W dodatku są to projekty wcześniejszych wersji, nieużytych w klasycznej trylogii. Jedna z najbardziej znanych takich prac to szturmowcy z mieczami świetlnymi i tarczami. Kto wie, może w nowym uniwersum właśnie takich zobaczymy?

Na koniec warto dodać, że kwestia peruki Karen Gillan (o której pisaliśmy) to dziennikarska kaczka. Przy okazji Comic Conu stwierdzono, że nikt nie wie skąd w ogóle ta plota się wzięła. Zatem nie było rudych, kobiecych włosów w EpVII, a przynajmniej włosów Karen Gillan.
TAGI: Carrie Fisher (371) Comic Con (189) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Harrison Ford (494) J. J. Abrams (544) John Boyega (233) lokacje (103) Mark Hamill (390) Plotki (1202) Ralph McQuarrie (114) Simon Pegg (49) Star Trek (117) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Twitter (87) Zdjęcia (323)

KOMENTARZE (10)

 • Lord Sidious2014-07-31 17:47:39

  W sumie chciałbym to morze zobaczyć. No i już wiem gdzie w 2016 pojadę :P.

 • chowder2014-07-31 12:55:01

  @Lord Sidious na pewno pokażą to morze jest zbyt charakterystyczne w tej lokacji a bez niego to jest zwykła trawa i trochę gór

 • Lord Sidious2014-07-30 17:48:47

  skoro pustelnia - to ciekawe czy morze pokażą w filmie, czy zrobią jak z pustelnią Bena?

 • chowder2014-07-29 20:04:01

  Czyli pewno to będzie samotnia Luke`a. Ciekawe czy to jest jakaś z istniejących planet czy jakaś kompletnie nowa

 • Luke S2014-07-29 13:53:05

  Jest tam bardzo pięknie, lubię takie widoczki.

 • ShaakTi11382014-07-29 10:29:57

  Kwarc->
  Albo będzie jego synem.

  Rusis->
  Padłam :)

  A, no i #hasztaginabastionie

 • Kwarc2014-07-29 10:21:00

  "Tymczasem w słowniku obrazkowym z serialu „Rebelianci” znaleziono czarnoskórego szturmowca o imieniu Zare Leonis, który ma pomóc ekipie Rebeliantów."
  Tylko Rebelianci dzieją się przed ANH, a ep7 kilkadziesiąt lat po RoTJ, więc Zare musiałby być w zaawansowanym wieku, czyli Boyega nie pasuje.

 • Szeldon2014-07-29 08:21:38

  I niestety tego nie zobaczymy

 • Rusis2014-07-29 08:02:06

  Tylko szturmowcy imperium potrafią być tak precyzyjni... Mieczami by się chyba pozabijali :D

 • chris872014-07-29 01:50:46

  szturmowcy z mieczem świetlnym? choć fajnie to wygląda na concept arcie, w filmie raczej bym tego nei chciał widzieć ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..