Gry komputerowe

Obsidian myśli o Knights of the Old Republic III

pssite.com


Fanom Gwiezdnych Wojen nie trzeba tłumaczyć czym był KotOR, jedna z lepszych gier osadzonych w naszym uniwersum, doczekała się kontynuacji, rozbudowujących realia tego okresu komiksów i książek. Dzięki Rycerzom Starej Republiki poznaliśmy Revana, HK-47, postawiliśmy stopę w świątyni Jedi na Dantooine i zajrzeliśmy do grobowców Sithów. Wielu fanów od lat wypatrywało kontynuacji serii, nadzieje na nią mają też najwyraźniej twórcy kontynuacji, oto co powiedzieli w wywiadzie dla serwisu IGN.

Wiele osób w naszym studiu chciałoby stworzyć trzecią część Knights of the Old Republic, ale dotąd LucasArt stawiało wyłącznie na blockbustery, których wysoka sprzedaż była pewnikiem. KotOR odniósł całkiem spory sukces, ale nie wydawało się, że nowa część osiągnęłaby satysfakcjonującą sprzedaż. Dużo czasu jednak minęło i wciąż mamy zapalonych członków studia Obsidian, czekających by zacząć taki projekt. [...] To coś, co powraca regularnie co 3-6 miesięcy. Na zebraniach zaczynamy to omawiać, nic specjalnie wiążącego, po prostu "ale byłoby fajnie gdyby..." i tak zbieramy powoli pomysły.Podziwiamy zapał twórców i zapewne mogą oni liczyć na entuzjazm i poparcie dużej grupy fanów. Należy jednak pamiętać, że szanse na stworzenie KotOR-a III nigdy nie były mniejsze niż teraz.
Licencję na tworzenie gier na długie lata wykupiło Electronic Arts, które raczej nie współpracuje z Obsidianem. Gdyby nawet EA miało zamiar stworzyć grę RPG, to zapewne stworzyliby oni kolejny zespół i dla celów marketingowych nazwaliby BioWare (i tutaj dowolny człon nazwy).
Jeśli chodzi o sam świat, to drogę do kontynuacji serii jakiś czas temu zamknęło sieciowe The Old Republic, ponadto dzisiaj KotOR ma status Legend, których przyszłość jest tyle mroczna co nieokreślona.
Z tych powodów nie należy się raczej spodziewać nowych Rycerzy Starej Republiki, co najwyżej spekulacji i pobożnych życzeń. Oczywiście temat będzie jeszcze wypływał i będziemy go nadal śledzić, bo nadzieja umiera ostatnia.Tagi: Knights of the Old Republic (190)

Komentarze (19)

Btw, jest gdzieś rozpiska co na ten moment wchodzi w skład kanonu Di$neya, a co zawiera się w Legends?

Nie gram w gry niekanoniczne xD hahahah xD - Nestor made my day xD

Mnie zadowoliłaby jakakolwiek nowa gierka. Erpeg, slasher, strategia, cokolwiek. Że też 1313 olali.

STWOR to kolejna gra po KOTOR II więc STWOR jest to kontynuacja

Dopóki istnieć będzie świat, nie przestanę wierzyć i mieć nadzieję.

W czasach gier samoprzechodzących-się oraz di$neya i EA, chyba wolałbym jednak nie

Wolałbym żeby nie robili - nie te lata i inni ludzie, więc nie było by tego klimatu.

Nestor masz problemy

Spokojnie, nie będzie KotOR`a 3. EA walnie sobie reboot i wstawią gdzieś pomiędzy mrocznym widmem a epizodem 9 ;)

Nie gram w gry niekanoniczne.

Kotory były świetne do momentu pojawienia się ME

Dhugg-> System walki z pewnością trzeba zmienić. Jest bardzo słaby, jeden z najgorszych rtwp jakie widziałem. Mało taktyki, a jeszcze mniej wyzwań.

No cóż, nadzieję mieć możemy... Niestety Kotora 3 zrobi pewnie Bioware. A wyjdzie im to podobnie do ME

ja to chciałbym prequel, czyli jak najstarsze czasy republiki i żeby można było być Ithorianinem :)

O, to byłoby dobre. Jak również wybór rasy.

-> Cezarynight7; to byłby genialny pomysł.

mógłby to być prequel osadzony w czasach wojny Mandalorian.

Mam szczerą nadzieję, że zostanie stary system walki oparty bezpośrednio na mechanice znanej z d20. Ale, ślag, zastanawiam się o kim mogłaby być ta historia.

Wybór rasy gracza też byłby mile widziany.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.