Rebelianci

Plotki o "Rebels" #17

Różne

Jak to zwykle bywa, po Comic Conie do sieci wpłynęła cała masa nowych wywiadów z twórcami serialu "Rebelianci". Krótką relację z imprezy możecie przeczytać na Oficjalnej, aczkolwiek nie ma tam za wiele nowych informacji. Ciekawą rozmowę ze Stevem Blumem (Zebem) przeprowadził serwis Hitfix. Aktor powiedział, że akcent Orreliosa to "zły brytyjski" będący w istocie mieszanką kilku: londyńskiego, północnoangielskiego i australijskiego, aczkolwiek myślano też o innych, na przykład wschodnioeuropejskim. Jak już wiemy, rasa Zeba wiele wycierpiała od Imperialnych, ale jeszcze brak konkretów w tej sprawie. Wojownik jest przyjacielem Kanana i Hery, mamy też obserwować rozwój jego relacji z Sabine. Chyba najważniejszą informacją wynikającą jest fakt, że skończono już nagrywać sezon pierwszy.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player


W rozmowie z Superhero Hype Simon Kinber potwierdził, że ekipa wie już w którym momencie serial połączy się z "Nową nadzieją", acz w wywiadzie dla Slashfilmu zarówno on, jak i Filoni powiedzieli, że zdarzenia o szerokiej skali będą ukazywane podobnie jak w Epizodzie IV: słyszymy tam o rozwiązaniu Senatu, ale tego nie widać. Twórcy nie chcą na przykład wysyłać załogi "Ghosta" na Yavin, bo wedle nich sprawiałoby to wrażenie, że galaktyka jest małym miejscem. W jeszcze innej rozmowie Filoni powiedział, że w graffiti Sabine będą widoczne wpływy mandaloriańskiego kubizmu znanego z "The Clone Wars", acz dziewczyna będzie miała własny, unikalny styl. Ze względów rozrywkowych (bo za wiele informacji tam nie pada) warto również zobaczyć ten wywiad na Entertainment Weekly.

W sieci ukazało się pełne nagranie panelu z Comic Conu i około 27. minuty możemy posłuchać (tylko posłuchać, bo najwyraźniej nie pozwolono na nagrywanie) jedynego klipu z imprezy, który do tej pory nie ukazał się na Oficjalnej. Słychać tam Herę, Sabine i prawdopodobnie acklaya oraz fragmenty utworów z "Ataku klonów".Po pokazie premierowego odcinka nie wyciekły większe spoilery, ale pojawiające się w Internecie recenzje są pozytywne. W jednej z nich Peter Morrison z Rebels Report napisał ciekawą rzecz: przed pokazem Filoni zastrzegł, że odcinek nie jest jeszcze w pełni gotowy i podobno w pewnych momentach było to widać. Swoją drogą, oficjalny profil serialu na Facebooku zaczął się uaktywniać ostatnimi czasy; wstawiono tam między innymi pracę koncepcyjną przedstawiającą kwaterę Kanana oraz krótki profil mężczyzny. Zapewne wkrótce pojawią się nowe obrazki.Z drobniejszych wieści - po debiucie książki "Rebels: Ultimate Sticker Collection" (o czym pisaliśmy tutaj) wypłynęło kilka drobnych spoilerów: jeden z odcinków prawdopodobnie będzie się nazywał "Disrupted" i zobaczymy w nim rebeliantów kradnących broń. Podczas tej misji wpadną na Artoo i Threepio. Przy okazji, dzięki premierze książki "Rebels: The Visual Guide" (kilka przykładowych stron na Oficjalnej) możemy porównać jak te droidy wyglądały w "The Clone Wars", a jak będą prezentować się w "Rebeliantach".Dzięki jednej z recenzji tej książki możemy się ponadto dowiedzieć, że miecz Ezry (nazywany przez żartobliwych/złośliwych fanów "zszywaczem") będzie dodatkowo blasterem. Skoro w temacie książkowym jesteśmy, to po Comic Conie część osób ma już dostęp do książki "A New Dawn" Johna Jacksona Millera, która skupia się na postaciach Kanana i Hery przed właściwą fabułą serialu. O szczegółach można poczytać na przykład na forach TNU-u, a tu przedstawimy dwa ważne spoilery dotyczące postaci byłego Jedi: (Spoiler):po pierwsze, "Kanan Jarrus" to pseudonim. Mężczyzna tak naprawdę nazywał się Caleb Dume i zmienił imię po powstaniu Imperium, by uniknąć wykrycia. Po drugie, ujawniono jego mistrzynię: była nią Depa Billaba, która zginęła, broniąc go podczas rozkazu 66. To kolejna zmiana w stosunku do EU (w którym Depa zapadła w śpiączkę, a ostateczne okoliczności jej śmierci pozostały nieznane).(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Comic Con (184) Dave Filoni (413) Epizod II: Atak klonów (830) Epizod IV: Nowa nadzieja (609) Freddie Prinze Jr. (55) John Jackson Miller (172) Simon Kinberg (120) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (545) Steve Blum (26) The Clone Wars (1261)

Komentarze (15)

Eee... tak, tak, to właśnie o to chodzi! Mają plany na kolejne sezony, może rzeczywiście niejasno napisałam.

Slavek, ale to że wiedzą w którym momencie się połączy wcale nie oznacza, że będzie to w pierwszym sezonie ;)

Artoo fajne, ale Threepio jakiś dziwny...

Hehe xD Ale serio, mam nadzieję, że nie rozciągną 2 czy 3 sezonów na wydarzenia z 5 lat. :)

Sławek Ty gimbusie, jak możesz tego nie czaić !?!?!?!?!1!!!11111oneone

@chris87 - Ekhm, to chyba nie tylko ja nie czytam ze zrozumieniem: "Simon Kinber potwierdził, że ekipa wie już w którym momencie serial połączy się z "Nową nadzieją" :P

Slavek, nie chodzi o to ze oni pokaza rozwiazanie Senatu w serialu. Chodzi o przyklad... Ze nie wszystkie wazne wydarzenia zostana pokazane w serialu.. Zalozmy ze na jakies planecie zostanie brutalnie stlumione powstanie to oni tam nie poleca zebysmy to widzieli tylko np wspomna o tym w rozmowie... Tak jak o rozwiazaniu Senatu zostalo tylko wspomniane w ep IV. Teraz juz czaisz? ;)

@Szeldon sorry no, tylko się głośno zastanawiam, nie "bozuj". :D Chodzi mi o to, jak "szybko" będą się działy wydarzenia w Rebelsach. TCW zmieściło 5,5 sezonu w niecałe 3 lata, a tutaj już o początku mowa o rzeczach z dziejących się 5 lat po rzekomym starcie serialu? No ciekawi mnie to.

Slavek_8*

Slawek_8 boze czlowieku czytaj ze zrozumieniem.....

Głowa ma dziwny kształt gdyż McQuarrie wielkim poetom był:
http://lotinlife.files.wordpress.com/2012/03/0001-1.jpg

Sławek nie bój, powołają 40-osobowy team, który będzie odpowiedzialny za spójność tego, spokojnie, zaufaj im.

Czegoś nie czaję - to miało się dziać jakieś 5 lat BBY, a jest mowa o Yavinie i rozwiązaniu Senatu? Chyba, że to już z myślą o następnych sezonach?

Co za kmioty, czaplą tyłki na krzesłach, podczas gdy kobieta stoi.

1. Wstawiłam link do wywiadu na EU, bo rozwaliła mnie urocza nieporadność pana dziennikarza.

Dziennikarz: "Więc ten serial dzieje się po TPM?"
Ekipa: ...

2. Czy tylko mi kwatery Kanana kojarzą się z "Ebon Hawkiem"?

3. Artoo wygląda o wiele lepiej, natomiast Threepio... jego głowa ma dziwny kształt.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.