TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Premiera "Far Horizons"

2014-08-18 13:25:28 FFG

W sklepach z grami RPG i na stronie Fantasy Flight Games można już zakupić "Far Horizons", sourcebook dla klasy Colonist, czyli mieszkańców Zewnętrznych Rubieży w Edge of the Empire. Podręcznik oferuje nowe opcje dla klasy Colonist, wraz z nowym sprzętem, statkami i rasami które mogą wykorzystać także inne klasy, jak i GM.

Pośród nowych opcji znajdziemy materiały i informacje do odgrywania zadań społecznych, możliwość zbudowania własnego domu, oraz wykorzystywania umiejętności do zarabiania pieniędzy.Podręcznik udostępnia trzy nowe specjalizacje. Są to Entrepreneur, Preformer i Marshal.

Entrepreneur zajmie się zdobywaniem pieniędzy i wydawaniu ich na różne sposoby. Są to postaci które posiadają więcej opcji zarobku, niż strzelec wyborowy celów. Wiedzą kogo przekupić by zdobyć informacje, albo umilić sobie życie kupując nową błyskotkę. Entrepreneur jest również mistrzem negocjacji, który zawsze się przyda w trudnych chwilach.Preformer to artysta. Zostaną nim muzycy, aktorzy, akrobaci, czy nawet komedianci. Jak łatwo się domyśleć posiadają wiele talentów powiązanych z charyzmą. Preformer jest zawsze w centrum uwagi, nieważne czy publika chce go oglądać, czy nie. Specjalizacja posiada ciekawą umiejętność. Raz na jakiś czas NPC okazuje się wielkim fanem Preformera. Co ciekawe, jest to też wyzwanie dla GMa, gdyż musi losowo odegrać fana artysty. A kości mogą ogłosić nim kogokolwiek. Nawet Dartha Vadera!

Ostatnią specjalizacją jest Marshal. Jest to przedstawiciel prawa na Zewnętrznych Rubieżach. Pomimo tego, że są świetnymi strzelcami, są również twardzi i nieustępliwi. Ciężko kogoś takiego oszukać, gdyż zawsze pozna prawdę. Będzie grał dobrego, czy złego glinę? To już zależy od sytuacji.Są to specjalizacje dla klasy Colonist, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by np. Assassin wykorzystał elementy Preformera, by z większa łatwością zbliżyć się do swojego celu. Trader może wykorzystać Entrepreneur, by polepszyć swoje zarobki. Zwykły najemnik może z kolei zadecydować że chce poświęcić swoje życie respektowaniu prawa i zamienić się w szeryfa.

TAGI: Fantasy Flight Games (72) RPG Fantasy Flight Games (13)

KOMENTARZE (7)

 • Nild2014-08-19 12:26:48

  X-winga, nowo zapowiedzianej Armady i dwóch gier (planszowej i karcianej)...wszystko od FFG;) Ludzie narzekają na brak wieści ze świata konsol i komputerów, a tutaj ich nie brak ;)
  <Ten post ma charakter informacyjny :P >

 • Alex Wolf2014-08-19 11:20:53

  Świetnie, świetnie :)

 • Bolek2014-08-19 10:04:42

  AIberto -> Nie, żaden. A co do X-Winga to po prostu Nestor śpi ; )

 • AIberto2014-08-18 22:18:53

  Czy którykolwiek podręcznik do Edge of the empire został przetłumaczony na polski?

 • Nild2014-08-18 21:29:57

  Ależ ja wiem i jestem na bieżąco ;) Po prostu to news około-SW i nie czułby się samotny na tej stronie ;)

 • Lorienjo2014-08-18 19:25:03

  "Star Wars Rebellion: Onslaught at Arda I" też już ponoć jest dostępne.

  A co do X-wingów, też trochę jest na stronach FFG. Fakt, głównie nowości i zapowiedzi, ale i kilka artykułów o grze też się znajdzie. No i zapowiedź "Star Wars: Armada".

  Zaś grajków RPG i SWM może zainteresuje"planszówka" "Star Wars: Imperial Assault" zapowiedziana na wiosnę 2015.

  Dla karciarzy też jest tam trochę.

  A poza tym w sieci są jeszcze fora miłośników gier różnych rodzajów. Wystarczy poszukać.

 • Nild2014-08-18 14:59:18

  Jakieś newsy o X-wingu by się też przydały, w końcu to najbardziej dochodowa gra FFG, a i sporo wieści się pojawiło ostatnimi dniami ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..