TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Harrison Ford wraca na plan

2014-08-30 09:13:57

Wygląda na to, że ekipa Epizodu VII już oficjalnie wznowiła pracę na planie. Według Entertainment Weekly Harrison Ford tryumfalnie (o własnych nogach) powrócił na plan. Zarówno Daisy Ridely na twitterze chwaliła wspaniałą ekipę, jak i John Boyega wspominał o wielkim dniu. Niestety więcej informacji na ten temat nie ma. Według EW przerwa w zdjęciach faktycznie trwała dwa tygodnie, ale dopiero w pod koniec sierpnia cała ekipa zjechała się na plan, a prace nad filmem ruszyły pełną parą. Ford oczywiście ostatnio dość mocno dokazywał, a to na bobslejach, a to oblał się wodą, a to promował Niezniszczalnych 3, czyli robił wszystko by pokazać, że jest zdrowy.

Tymczasem wrócił temat hełmów szturmowców. Otóż niektórzy fani przeprowadzili analizy plików i na ich podstawie ustalili namiary GPS w których podobno zrobiono zdjęcia. Zgadza się to jakoby z lokalizacją Pinewood, więc ma to być koronny dowód, że zdjęcie powyżej faktycznie pochodzi z planu. Oczywiście warto pamiętać, że nie takie rzeczy podrabiano.

Tymczasem pojawił się kolejny filmik J.J. Abramsa z „planu”. Już trochę stary, bo opublikowany w połowie lipca 2014 z okazji rocznicy lądowania człowieka na księżycu. Na pewno jest nagrywany w Pinewood, natomiast nie widać tu scenografii czy dekoracji, poza jedną rzeczą na drugim planie. Czy to kolejny uśmieszek Abramsa, czy nie, chyba najlepiej ocenić samemu.
Na koniec mała analiza daty premiery wg TheStreet. To analiza finansowa, nie uwzględnia elementów związanych z produkcją filmu, a jedynie patrzy pod kątem zysków. Przede wszystkim dla nich dziwnym miesiącem premiery jest grudzień. Filmy takie jak „Gwiezdne Wojny” najlepiej sprzedają się w lecie, natomiast w grudniu przed świętami nie notują aż tak dobrych wyników (choć odbijają to właśnie już po świętach). Analitycy sugerują przeniesienie premiery na listopad, na okolice amerykańskiego Święta Dziękczynienia (czwarty czwartek listopada). Oczywiście na premierze zimą zależy także właścicielom kin, dla których bez wielkich hitów jest to raczej martwy okres. Natomiast w dłuższej perspektywie, wcześniejsza premiera dawałaby możliwość premiery DVD i Blu-raya przed Gwiazdką. Co prawda na razie w przypadku listopada to tylko mrzonka, ale nawet Jeffrey Katzenberg z Dreamworks powtarza, że za jakiś czas dożyjemy czasów kiedy filmy będą dostępne także do domowej dystrybucji już kilka tygodni po premierze, mimo że wciąż będą grane w kinach. Oczywiście na razie jeszcze nikt nie wie jaki wpływ będzie to miało na sprzedaż biletów i zyski, nikt się też nie dowie dopóki ktoś nie spróbuje. Iger mógłby ten eksperyment przeprowadzić, ale z drugiej strony kadencja kończy mu się gdzieś w maju 2016, więc może zdecydować się na bezpieczniejsze jej zakończenie. Maj natomiast (zarówno 2016 jak i 2015, choć ten termin jest niemożliwy z powodu produkcji) to bardzo dobry termin na premierę w klasycznym obecnie wydaniu, gdy jesienią wydaje się płyty. Natomiast w analizie sugerują istotną datę premiery wydania DVD i BD Epizodu VII. Jeśli zostanie zachowany termin grudniowy, to płyt należałoby się spodziewać koło 4 maja 2016.
TAGI: Bob Iger (159) Daisy Ridley (240) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Harrison Ford (494) J. J. Abrams (544) John Boyega (234)

KOMENTARZE (3)

 • Craccus2014-08-30 21:28:01

  "Natomiast w dłużej perspektywie..."- albo w "dużej" albo w "dłuższej". A najlepiej w "szerszej" bo tak się o perspektywie mówi.

  "Analitycy sugerują, że przeniesienie..." to "że" jest tam bez sensu.

  A propos filmiku- może to tłumaczenie głupiemu puenty kawału, ale czego mam szukać w tym filmie, nie wiem co tam na drugim planie do mnie ma mrugać :(

 • Piett2014-08-30 17:47:54

  Biorąc pod uwagę że wizjer szturmowca pozostaje równie wąski jak zawsze to ciężko dostrzec sens zmiany hełmu.

 • Bolek2014-08-30 12:48:31

  No to chociaż premierę płyty byśmy mieli w terminie majowym.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..