Książki

Sierpień za oceanem

Sierpień w książkach w USA to przede wszystkim seria „Rebelianci”. Większość tych pozycji ukazała się na początku miesiąca, o czym pisaliśmy. Ale z końcem pojawiła się jeszcze jedna „Star Wars Rebels: Head to Head” Pabla Hidalga. To kolejna odsłona znanej już czytelnikom serii, w której bohaterowie mierzą się ze sobą. Tym razem oczywiście oparta jest na serialu „Rebelianci”. Pozycja kosztuje 8,99 USD, ma 64 strony i została wydana przez Scholatic.

„Star Wars in 100 scenes” Jasona Fry’a zawiera sto scen z filmów, ułożonych chronologicznie i opisanych. Całość ma 208 stron i kosztuje 18,99 USD. Za wydanie odpowiada Dorling Kindersley.Ukazała się także zwykła wersja The Bounty Hunter Code autorstwa Daniela Wallace’a, Jasona Fry’a i Rydera Windhama. Wersja zwykła kosztuje 19,95 USD, ma 160 stron i nie ma tylu ciekawych dodatków, liczy się sama treść. Wydawnictwo Chronicle Books.

Powody do zadowolenia mają też fani Toma Anglebergera. Ukazał się finalny (zgodnie z zapowiedziami) tom cyklu o papierowym Yodzie – „Emperor Pickletine Rides the Bus”. Książka kosztuje 13,95 USD i ma 224 strony, wydawnictwo Abrams. W Polsce tymczasem czekamy na premierę trzeciego tomu Zagadkowego Wookiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, książka pojawi się u nas we wrześniu. Na razie zapraszamy do przeczytanie przedpremierowej recenzji.

Dzieje się też w Del Reyu. Pojawił się pierwszy blurb powieści Christie Golden o Asajj Ventress i Quinlanie Vosie, bazującej oczywiście na niezrealizowanych odcinkach „Wojen klonów”.

Gdy Jedi decydują się uderzyć w hrabiego Dooku – Dartha Tyranusa we własnej osobie, zwracają się do jego byłej uczennicy, Asajj Ventress w prośbie o pomoc w zbliżeniu się do nieuczciwego Lorda Sithów. Gdy jednak niespodziewanie zaiskrzyło między Ventress a Quinlanem Vosem, nietuzinkowym Jedi wysłanym do pracy z nią, misja staje się siecią zdrad, sojuszy, sekretów i mrocznych spisków, które mogą być zgubne zarówno dla Jedi jak i Sitha, a także wszystkiego, co jest pomiędzy nimi.

Powieść ukaże się latem 2015. Natomiast jurto premiera A New Dawn Johna Jacksona Millera, pierwszych pięćdziesiąt stron tej powieści można przeczytać tutaj.Tagi: Amulet Books (14) Christie Golden (68) Daniel Wallace (62) Del Rey (464) DK Publishing (Dorling Kindersley) (68) Jason Fry (93) John Jackson Miller (172) nowości książkowe (243) Origami Yoda (18) Pablo Hidalgo (301) Ryder Windham (102) Scholastic (122) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (546) Tom Angleberger (32) zapowiedzi książkowe (261)

Komentarze (9)

A tak propos książek, to termin na Kenobiego chyba znów minął?

Absolutnie nic ciekawego.

Nie oceniajcie książki po okładce, drodzy panowie :D. Ale fakt, że ta powieść nie zapowiada się interesująco. Jeżeli nie miałbym w kolejce tak wielu powieści, to może bym się skusił, choć nie jestem dobrze nastawiony na te "nowe EU". Niech Moc będzie z Wami.

Haha co za szajs :D Naprawdę podziwiam ludzi, którzy mimo wszystko polecą kupić nowy content. Taka naiwność to rzadka rzecz :D

Jezuuuuuuuuuu! Asajj i Quinlan? :( Mi tam bardziej pasowała Khaleen jako kobieta Vosa :(

poziom Di$neya < poziom DR/DH

Assaj i Quinlan: dawniej śmiertelni wrogowie, między którymi z czasem zaczyna iskrzyć. Jakże to typowe dla Disneya. Ale czy muszą to też pakować id razu do SW ?

,,Why, Di$ney ? Why ?!"

+ dla Disneya za skasowanie TCW i nie nakręcenie iskrzących Asajj z Quinlanem (tak PwK rozwijał były kanon, czytaj świat SW)
--- za utrzymanie PwK przy pracy ~:(((

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.