Książki

Premiery z kraju i za granicy

Księgarnie

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale uczniom czas mogą umilić dwie nowe pozycje książkowe. Jedna jest jednym z pierwszych elementów zresetowanego kanonu, z kolei druga to polska premiera wielkiego hitu z Ameryki. Obydwie nowości zostały napisane przez Johna Jacksona Millera.


A New Dawn
Dawno temu, w odległej galaktyce...

„Wojna jest skończona. Separatyści zostali pokonani, a rebelia Jedi zdławiona. Stoimy u progu nowego początku.” – Imperator Palpatine.

Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli prawa i porządku w Galaktycznej Republice, a wspomagało ich mistyczne pole energii zwane Mocą. Ale zostali zdradzeni - i cała galaktyka zapłaci za to. To początek ery Imperium.
Obecnie Imperator Palpatine, dawniej Kanclerz Republiki a także potajemny wyznawca Sithów i ciemnej strony Mocy sprowadził swój własny pokój i porządek w galaktyce. Pokój uzyskany brutalnymi represjami i porządek dzięki wzrastającej kontroli życia jego poddanych. Ale im bardziej Imperator napina swój żelazny uścisk, tym bardziej inni zaczynają kwestionować jego motywy. Są jeszcze inni, których życie zostało zniszczone przez machinacje Palpatine’a, są rozsiani po galaktyce niczym niewypały, które tylko czekają na to wybuchnąć....
To pierwsza powieść Star Wars stworzona dzięki współpracy Story Group Lucasfilmu, „A New Dawn” jest osadzona w legendarnych „Mrocznych czasach” między Epizodem III a IV i opowiada historię dwójki głównych bohaterów z serialu animowanego „Rebelianci”, którzy tu po raz pierwszy krzyżują swoje drogi. Zawiera też słowo wstępne napisane przez Dave’a Filoniego.Druga powieść to póki co ostatnia premiera w kraju. Na więcej zapowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać. "Kenobi to powieść przetłumaczona przez Annę Hikiert i Błażeja Niedzińskiego, a jej cena to 39,80 zł.


Republika upadła. Lordowie Sithów rządzą galaktyką. Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi stracił wszystko. Wszystko oprócz nadziei...
Tatooine - nieprzyjazny pustynny świat, gdzie farmerzy harują w żarze dwóch słońc, usiłując chronić siebie i swoich najbliższych przed grasującymi wokół Jeźdźcami Tusken. Zacofana planeta na obrzeżach cywilizacji. Miejsce, gdzie nikt nie spodziewałby się znaleźć ukrywającego się Mistrza Jedi ani osieroconego dziecka, na którego słabych barkach spoczywa przyszłość galaktyki.
Znany miejscowym jedynie jako „Ben”, brodaty, odziany w płaszcz przybysz z innego świata trzyma się z boku i nie ujawnia niczego ze swojej przeszłości. Kiedy jednak konflikt między farmerami a plemieniem Ludzi Pustyni i jego bezwzględną przywódczynią nasila się, Ben zostaje wciągnięty w wir walki, narażając losy misji, która sprowadziła go na Tatooine.
Ben - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki - nie może pozostać obojętnym na zło, tak jak nie może zapomnieć nauk Jedi. I gdy przelewana jest krew, zagrożone jest życie niewinnych, a bezwzględny przeciwnik zostaje zdemaskowany, Ben nie ma innego wyjścia, jak tylko przywołać mądrość Jedi - i niezwykłą potęgę Mocy - w swojej niekończącej się walce o sprawiedliwość.
Tagi: Amber (525) Del Rey (464) John Jackson Miller (172) nowości książkowe (243)

Komentarze (10)

ciekawe jestem fanem generała kenobiego i mam w nicości

ja czekam jedynie na Maula i Tarkina, chodź coś czuje że jak już to te dwie pozycje pojawią się w PL dopiero w przyszłym roku.
P.S. Załącznik
oto co pisałem jakiś czas temu do Amberu:
"Witam serdecznie Piszę do Państwa z pytaniem o polskie wydanie książki Star Wars - Maul: Lockdown. Chciałbym się dowiedzieć czy ta książka zostanie wydana w polsce i kiedy tak mniej więcej możnaby było się spodziewać premiery."

a oto i odpowiedź:
"Niestety do końca tego roku premiery tej książki nie będzie."

tak więc jak widać niestety na PL premiere Maula niestety trzeba będzie troche jeszcze poczekać :( a szkoda

Nareszcie, Kenobi zawitał do Pl. Teraz czekam jeszcze na Maula.

Na krainieksiazek jest jedynie audiobook jak kogos urzadza

Właśnie dziś trafiłem na Kenobiego w księgarni ;).

Ktoś znalazł może "A New Dawn" w ofercie polskich dystrybutorów? (Bo jeszcze nie znalazłem).

SW-Yogurt -> Nie ma żadnych wieści na ten temat.

Nie wiem, czy to kwestia jakiś błędów, czy celowy zabieg: dawniej Palpi był Sithem, teraz jest wyznawcą Sithów. Dla mnie to spora różnica. Ciekawe, czy i kto będzie to wydawał u nas? No i czy wrockowa biblioteka będzie to miała, bo kupować raczej już nie będę...

Kenobi... Ostatnia brakująca mi książka z wydanych u nas. Może to i dobrze, że to koniec, bo skończyło mi się miejsce na półkach. ~;) Choć te ostatnie pięć nieprzetłumaczonych jeszcze bym upchnął. ~;)

A propos, są jakieś słuchy, czy są szanse na "Maul: Lockdown", TFU II, "Razor`s Edge", "Honor Among Thieves " i "Crucible"?

Muszę kupić Kenobiego.
Ciekawe kiedy wydadzą TFU II. Tyle lat już jest po premierze w Ameryce. Chyba sobie już kupię angielską wersję i nie będę czekał na Polską premierę.

No, to teraz następną książką wydaną przez Amber powinien być Maul: Lockdown. Oby tak było.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.