Różne

Star Wars w obrazach z II wojny światowej

Pierwszego września obchodziliśmy 75 rocznicę wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości, drugiej wojny światowej. W jednej z galerii internetowych pojawiły się z tej okazji plakaty łączące motywy z Gwiezdnych Wojen w sceny bitew.
Poniżej możecie zobaczyć miniatury tych obrazów a same plakaty zakupicie tutaj , za około 10 dolarów za sztukę.
Tagi: II wojna światowa (27)

Komentarze (19)

Gadajcie co chcecie :perspektywy, formy, skale ..., i tak są zajebiste.

Nie wiem, w którym miejscu ten montaż jest niepokojąco realistyczny :P

pomysł fajny, wykonanie kiepskie (sztuczne i źle dobrana skala)

Słabe, widać sztuczność

@Vergesso: Może chodzi o to, że dużo już było podobnego recyclingu i wstawiania starwarsowych elementów gdzie się da, a ten konkretny nie przemawia do mnie ani jakością techniczną, ani konceptem. Z tego względu nie ma w nim niczego, co by łagodziło zgrzyt, jaki odczuwam w momencie, kiedy łączy się konkretnych, prawdziwych ludzi, ich osobiste przeżycia, dramaty itd. ze starwarsami w coś, co nie niesie z sobą żadnego przesłania.
Nie mówię, że w SW nie ma momentów heroicznych, dramatycznych itd., bo są, szczególnie w TOT.
Nie mam nic przeciw odtwarzaniu przez starwarsowych przebierańców sceny z flagą z Iwo Jimy (choć to też jest już tak oklepane, że na okładce któregoś licencjonowanego komiksu zamiast mnie rozbawić, to zażenowało), niektóre fotomontaże `WWII + SW` też są fajne, bo albo są dobre artystycznie, albo zrobione z pomysłem. Tu nie widzę ani jednego, ani drugiego - widzę, szczególnie na ostatnim obrazku, technicznie dobry montaż, który nie ma żadnego większego sensu. I nie wydaje mi się, żeby ktoś tknięty tym nagle zainteresował się historią - raczej kliknie `lubię to` i voila. Oczywiście może nie doceniam współczesnego konsumenta popkultury ;)

NLoriel -> A dlaczego nie? Ja osobiście widzę aż dwa powody, przez które mi się podoba. Po pierwsze, takie zdjęcia mieszające historię z fantastyką mogą być małą lekcją historii dla kogoś, kto interesuje się SW, a jednocześnie ma awersję do historii, np. dlatego że jej nie lubi lub nie idzie takiemu w szkole, przez co słabo ją zna, a dzięki tym zdjęciom może zobaczyć kawałeczek historii(oczywiście oddzielając SW od II wojny) w przystępniejszej formie niż szkolny podręcznik.

Drugi powód jest taki, że tragedia i dramat II wojny są obecnie na tyle odległe, że można patrzeć na to bez zbędnej spiny, bez nadawania zbędnej martyrologii i umartwiania. Tzn. żebym nie został zrozumiany - nie można olać takiej tragedii, ale nie można się też nad nią wielce umartwiać po wieki wieków.

Nie macie już dość łączenia SW z WW2? Ciągle tylko tematy co to nie zapożyczono, jakie podobieństwa...

Takie mieszanie dramatu i tragedii z popkulturą niespecjalnie do mnie przemawia. Szczególnie w zestawieniu z wiadomościami ze świata...

Rano jak jeszcze nie było komentarzy myślałem że może tylko mnie ta GŚ kuje w oczy. Psuje efekt.
Hejas- wypuszczenie TIE w atmosferę, to już był chybiony pomysł ;-)

zbyt na siłę - mogły być bardziej subtelnie wklejone te Gwiezdne Wojny

Słabe, jest wiele podobnych ale lepszych

"Zdjęcie 5 ma potencjał. Gdyby nie całkiem zbędna GŚ i dwa takie same AT-ST to byłoby niezłe. Reszta taka sobie - paskudnie powciskane na siłę GŚ."
Mam tą samą opinię.

Zdjęcie 5 ma potencjał. Gdyby nie całkiem zbędna GŚ i dwa takie same AT-ST to byłoby niezłe. Reszta taka sobie - paskudnie powciskane na siłę GŚ.

Fajne połączenie, niektóre są naprawdę świetne.

Wykorzystanie modelu TIE Fightera z Rebels w pracach silących się na fotorealizm to raczej chybiony pomysł. :P

świetne :) aż trudno wybrać najlepsze :)

Fajne. I niepokojące.

Głupie. I to wciśnięcie wszędzie Gwiazdy Śmierci nie wiadomo po co

W moim odczuciu trochę się to ze sobą gryzie. ^^

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.