Książki

Imperial Handbook

O zapowiedzi „Imperial Handbook” już raz pisaliśmy, tym razem jednak wydawca przygotował już trochę więcej informacji, w tym oficjalnego blurba.Imperium przejęło kontrolę nad galaktyką. Wkrótce, wraz z ukończeniem Gwiazdy Śmierci, jego władza będzie absolutna. By przygotować się na napływ personelu wojskowego wymaganego do ukończenia tej fazy planu Imperatora, elitarni oficerowie Imperium zapisali procesy, protokoły i hierarchę, które każdy nowo promowany dowódca Imperium musi dopełnić, by wypełnić wizję Imperatora.„Star Wars®: Imperial Handbook: A Commander’s Guide” jest napisana przez oficerów z armii imperialnej, marynarki oraz korpusu szturmowców. Zawiera kompletny opis imperialnej machiny wojennej, od koordynacji między różnymi jednostkami armii do imperialnej taktyki bitewnej, raportów z misji oraz łańcuchu dostaw sprzętu, wraz z rolą tych elementów w długo dystansowym planie galaktycznej dominacji Imperatora.

Po bitwie o Endor, ta kopia „Imperial Handbook” trafiła w ręce Sojuszu Rebeliantów. Na marginesach swoje uwagi zamieścili przywódcy Rebelii, tacy jak księżniczka Leia, generał Madine, Han Solo, Luke Skywalker, często też komentując i kontrując imperialną propagandę.

Zapakowany w ochronne pudełko otwierające się z dźwiękiem i światełkami, „Imperial Handbook” jest doskonałym produktem dla fanów Star Wars®, niezależnie po której stronie Rebelii się opowiadają.
Za produkt odpowiada wydawnictwo becker&mayer, głównym autorem podobnie jak poprzednio jest Daniel Wallace. Całość ma 160 stron, plus oczywiście różne dodatki, w wersji deluxe będzie kosztować 99,99 USD. Można już zamawiać, ale oficjalna premiera dopiero 14 października. Jest to przewodnik napisany z punktu widzenia wszechświata „Gwiezdnych Wojen”, zawiera aż 85 różnych ilustracji za które odpowiadają: Chris Trevas, Chris Reiff, Joe Corroney, John Van Fleet, Maciej Rebisz, Russell Walks oraz Velvet Engine Studio.Temat na forum.Tagi: becker&mayer! (31) Chris Reiff (8) Chris Trevas (22) Daniel Wallace (62) Joe Corroney (12) John Van Fleet (5) Przewodnik (160)

Komentarze (10)

Kanon to ciężki temat w tym wypadku... http://star-wars.pl/News/18287 - tam było trochę o tym, wg autora. Czyli dzieło jest nowokanoniczne, bo musi być. Ale bazuje na pomysłach ze starego kanonu, bo nie ma sensu tego wszystkiego wymyślać na zawołanie. Te pozycje mają to do siebie, że właśnie zabawa polega na smaczkach, które nigdzie nie znajdują się w centrum akcji, a raczej to jakieś tło, które tu ładnie i zgrabnie łączą i rozbudowują, czasem korzystając (lub kopiując) podręczniki do RPG. W każdym razie zabawka fajna, ale trochę droga :P.

Jest żołnierz Armii Imperialnej - jest dobrze.

Poprzednie wydawnictwa tego typu były mocno powiązane z EU. Czy w związku z "legendaryzacją" ta książka nie będzie?

Jak ja nienawidzę bazgrania po marginesach! Każdemu złapanemu przeze mnie Rebeliantowi, nieważne, czy go zabiję czy nie, przyszyję do łapy notes z kartkami! Kurde! Zero szacunku! Przecież to przeszkadza w czytaniu! :(

A wersja Polska bedzie ?

Dobra, ale podręcznik jest związany z nowym kanonem, czy starym?

Kuźwa , to zakrawa na jakies prawie zakazane skrajno prawe wydawnictwo :]

Miód malina :)

Już wiem na co będę odkładać do października :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.