Książki

„Zagadkowy Wookiee i jego tajemnica”

W końcu po kilku miesiącach opóźnienia ukazał się u nas trzeci tom z serii o papierowym Yodzie Toma Anglebergera. Książka nosi tytuł Zagadkowy Wookiee i jego tajemnica. Tłumaczą Hesko-Kołodzińsa Małgorzata i Budkiewicz Piotr.

Trzecia część przygód gimnazjalistów z origami w tle. Figurkę papierowego Yody, który dawał uczniom mądre wskazówki, zastąpił papierowy Chewbacca - równie dobry doradca. Wcześniejsze przygody bohaterów można znaleźć w książkach Dziwny przypadek papierowego Yody i Darth Paper kontratakuje.

Dwight wraz ze słynnym papierowym Yodą wylceiał z Gimnazjum McQuarriego. Nieobecność Yody oznacza brak tajemnic do wyjaśnienia. Tommy zastanawia się, czy będzie miał cokolwiek do opisania, gdy nieoczekiwanie pojawia się coś wielkiego i włochatego! To Zagadkowy Wookiee, papierowy jasnowidz o wyglądzie Chewbakki. Sara przynosi go do szkoły jako prezent od Dwighta i wygląda na to, że Chewie udziela równie dobrych rad jak Yoda. To tajemnicza sytuacja!

Tommy, Kellen i Harvey badają tę sprawę, a kiedy ich koleżanki i koledzy zaczynają widywać Dwighta bez Yody i w dodatku zachowującego się w podejrzanie normalny sposób, muszą rozwikłać aż dwie tajemnice! Im bliżsi są wyjaśnienia zagadki, tym bardziej prawdopodobny staje się powrót papierowego Yody.


Koszt tej przyjemności to 25 PLN za 208 stron.

Swoją drogą coś drgnęło w wydawnictwie Amber. Po pierwsze zmieniono stronę, a po drugie podobno do sprzedaży trafi niebawem drugi dodruk Revana Drew Karpyshyna.

Revan: bohater, zdrajca, zdobywca, zbawca. Jedi, który opuścił Coruscant, by pokonać Mandalorian, a powrócił jako adept Ciemnej Strony, by zniszczyć Republikę. Rada Jedi przywróciła mu jego dawne życie, ale cena odkupienia była ogromna. Jego wspomnienia wymazano. Wszystko, co mu pozostało, to koszmary. I nieustanny strach.
Co dokładnie wydarzyło się poza Odległymi Rubieżami? Revan niezupełnie to pamięta, ale nie może też całkiem zapomnieć. Jest pewien, że trafił tam na straszliwą tajemnicę zagrażającą istnieniu Republiki. Nie mając pojęcia, co to za tajemnica ani jak powstrzymać nadciągający chaos, może zawieść, bo jeszcze nigdy nie musiał stawić czoła równie potężnemu i diabolicznemu przeciwnikowi. Lecz tylko śmierć może powstrzymać go przed próbą.


Cena, wciąż 37,80 PLN. Ilość stron wg wydawcy - 400. Powieść u nas ukazała się w 2012, natomiast pierwszy dodruk miał miejsce w czerwcu 2013. Niestety na razie nie ma informacji na temat kolejnych nowych powieści związanych z sagą w wydawnictwie Amber.Tagi: Amber (525) Drew Karpyshyn (90) Małgorzata Hesko-Kołodzińska (5) Media Rodzinna (5) nowości książkowe (243) Origami Yoda (18) Piotr Budkiewicz (5) Tom Angleberger (32)

Komentarze (10)

już myślałem że jakieś nowości będą, a tu tylko dodruk :/

Dodruk Revana i to już drugi? Jestem pozytywnie zaskoczony ;)

ciekawe

Ja wiem, że Revan im schodzi...po prostu mnie ten fakt smuci ;)

...niech robią dodruki tego co im zalega, a nie tego co widać schodzi mocno i jest sens dodrukowywać, apelujmy do nich aż zrozumieją! : D

Dodruk Revana :| Jaką dobrą książkę by dodrukowali, a nie przewodnik po MMO.

Dodruk. Ale jaja. Nie wiedziałem, że kiedyś cokolwiek spod znaku SW Amber dodrukował.

Mi to wygląda tak jakby chcieli wycisnąć ze SW jak najwięcej, dopóki jeszcze mogą. Obym się mylił.

Muszę kupić Zagadkowego Wookie.

Czekam na pierwszą kanoniczną książkę po polsku, oby Amber wydał ją jak najszybciej

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.