TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Egmont o przyszłości komiksów Star Wars w Polsce

2014-10-07 18:28:51 StarForce

W miniony weekend w Toruniu odbył się ponownie StarForce, ogólnopolski zjazd fanów Gwiezdnych Wojen, organizowany przez lokalne fandomy i lokalne władze województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z tegorocznych punktów programu było spotkanie z Jackiem Drewnowskim, redaktorem czasopisma „Star Wars Komiks”, które ukazywało się w Polsce od września 2008 roku do sierpnia tego roku. Jacek Drewnowski zajmował się też przygotowywaniem i tłumaczeniem innych publikacji związanych ze Star Wars.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pomimo zmian licencyjnych w Lucasfilm, Egmont nadal ma zamiar wydawać Gwiezdne Wojny, zarówno w formie publikacji dla dzieci, albumów młodzieżowych, jak i komiksów. Pewne jest, że już na początku 2015 roku w Polsce w kioskach pojawi się nowe czasopismo z Gwiezdnych Wojen przeznaczone dla młodzieży: „Star Wars Rebelianci”. Swoją formą nowy periodyk będzie przypominał „Star Wars: The Clone Wars”, a więc w środku znajdą się komiksy, artykuły, zagadki. Do czasopisma dołączany będzie plastikowy gadżet.

Wśród fanów wyraźnie poruszenie wywołała jednak inna zapowiedź: Egmont jest zainteresowany dalszym wydawaniem komiksów Star Wars, zarówno w formie czasopisma, jak i albumów. Tu nie mamy jeszcze żadnych potwierdzonych zapowiedzi, żadnej daty, ani sugerowanych tytułów. Wiemy natomiast, że wydawnictwo Egmont wystosowało ofertę do Lucasfilm, z propozycją wydawania komiksów, zarówno tych publikowanych przez Dark Horse, jak i tych, które od przyszłego roku zacznie wydawać Marvel. Nowe otwarcie oznaczać będzie, że możliwa jest zmiana formy czasopisma Star Wars Komiks, czyli zerwanie z zasadą, że w jednym zeszycie zawsze znajdowała się tylko zamknięta historia komiksowa. Ponadto Egmont będzie otwarty na ponowne publikowanie już wydanych w Polsce komiksów. Na pytanie o szansę ponownego wydania komiksów ze starożytnej republiki serii „Opowieści Jedi”, usłyszeliśmy, że w przyszłości nie jest to wykluczone. Nie ma natomiast żadnych planów i dość nikłe szanse na wydanie po polsku dużych zbiorczych wydań w stylu Omnibusów.

Całe spotkanie odbyło się w nostalgicznej i podsumowującej atmosferze, Jacek opowiedział o swoich ulubionych komiksach Star Wars, które miał okazję wydać…i o to możecie go zapytać przy następnym spotkaniu. Poza tym okazało się, że Egmont był zainteresowany wydaniem komiksu „Sergio Aragonés Stomps Star Wars”, na co nie zgodził się Lucasfilm. Fani mogli się również dowiedzieć, że kolejny zeszyt „Star Wars Komiks” był już przygotowany do druku, a znaleźć się w nim miał komiks „The Revenge of Tag & Bink”, czyli przygody Taga i Binka dziejące się w czasie trylogii prequeli.
TAGI: Egmont Polska (641) Jacek Drewnowski (106) Star Wars Komiks (233) StarForce (78)

KOMENTARZE (8)

 • Zakrza2014-10-08 13:07:13

  Jakby wydawali jakieś zeszytówki to bierę! Byleby nie Clone Wars, Rebels ani nic z Jar Jarem.

 • Elendil2014-10-08 12:33:18

  A z jakiego powodu ten ostatni numer już nie poszedł? Licencja się skończyła w tak niefartownym momencie? Co do nowego pisma: nie podoba mi się zapowiedź, że będzie można zerwać z zamkniętymi w jednym wydaniu historiami. To akurat był duży atut SWK.

 • Nestor2014-10-08 08:36:53

  Egmont, jesteśmy z wami!

 • SW-Yogurt2014-10-07 22:02:15

  No i mam kolekcjonerską zagwozdkę. Bo z jednej strony chciałbym dozbierać DH, ale z drugiej niezbyt chce mi się wchodzić (kupować) nowe. A drugich stron jest tyle, co u pewnego Mleczarza...

 • Onoma2014-10-07 20:37:36

  Revenge Of Tag & Bink ;_; Czemu nie wcześniej ;_;

 • Darth Zabrak2014-10-07 20:07:03

  Szczególnie zaciekawiła mnie wieść że Egmont chce wydawać komiksy już kiedyś wydane. Czekam na ,,Ciemność" i ,,SW Darth Maul".

 • Keran2014-10-07 19:43:52

  Jest dobrze, przynajmniej będą jakieś komiksy.

 • Xalkigo2014-10-07 18:45:06

  Nic tylko czekać do 2015 roku.
  Szkoda że nie wydali tego komiksu z Tagiem i Binkiem bo poprzednie części są super.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..