Rebelianci

Plotki o "Rebels" #25

Różne

Kolejnego newsa z rozmaitymi wieściami o serialu "Star Wars: Rebelianci" zaczynamy od oficjalnego potwierdzenia plotek, które krążyły od kilku dni za sprawą New York Timesa: 26 października na kanale ABC zostanie wyemitowany pilot "Spark of Rebellion" z dodatkową sceną z udziałem Inkwizytora i Vadera. W tej roli sam James Earl Jones, czyli oryginalny aktor dubbingujący Dartha. W artykule na Oficjalnej Filoni wspomina, że scena została dodana specjalne dla ABC - a więc można domniemywać, że nie znajdzie się w wydaniu DVD, którego premiera już w kolejny wtorek.Swoją drogą, wedle danych, "Iskra rebelii" zgromadziła przed telewizorami 6,5 miliona widzów na całym świecie, z czego 2,7 miliona w Stanach. Są to liczby porównywalne z TCW, aczkolwiek warto zauważyć, że Cartoon Network - na którym leciały "Wojny klonów" - jest w USA szerzej dostępny niż oba kanały Disneya.

A na Oficjalnej ukazały się dwie kolejne części wywiadu z Simonem Kinbergiem (omówienie pierwszej w tym newsie). W części drugiej producent bardzo szczegółowo omawia pilota, mówi też o swojej współpracy z innymi członkami ekipy. Powiedział, że sekwencja walki w zerowej grawitacji została zaczerpnięta z filmu "Apollow 13". W zdecydowanie ciekawszej części trzeciej opowiada o mieczu świetlnym Kanana, który jest rozkładany, ponieważ Jedi chce uniknąć wykrycia przez Imperium. Metaforycznie oznacza to też, że Jarrus nie jest w pełni wyszkolonym rycerzem, bo był padawanem, gdy wydano rozkaz 66. Szkolenie Ezry będzie więc dla niego nie tylko okazją do przekazania wiedzy, lecz także pogłębienia swojej własnej. Simon zaznaczył też, że dla twórców ważne jest sięganie nie tylko do Oryginalnej Trylogii, lecz także do prequeli, choć skala bitew i pojedynków nie będzie tak duża jak w tych filmach, bliżej im będzie do kameralnego klimatu OT.

"Droids in Distress", czyli pierwszy odcinek właściwego serialu, jest dostępny za darmo na iTunes, niestety tylko w amerykańskiej wersji sklepu. a Remiks motywu głównego serialu, autorstwa Fluxa Pavillona (fragmentu można posłuchać w tym newsie), kosztuje 0,99 euro. Zaś na MSN-ie ukazał się kolejny filmik zza kulis, niestety nie wnoszący wiele nowego, acz wart obejrzenia. Dostępny jest w linku.

Wieści z naszego podwórka: strona Disney.pl organizuje konkurs dla fanów "Rebeliantów". Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i napisać czy i dlaczego chcielibyście zostać Jedi. Do wygrania zestawy LEGO "Phantom" i "Ghost" oraz książki. Czas mamy do 27 października. Aby wziąć udział, trzeba założyć konto na stronie i mieć od 9 do 18 lat. Poniżej filmowa zapowiedź konkursu oraz nowa polska reklama.

To na pewno nie koniec wieści w tym tygodniu, bo w weekend rozpoczyna się kolejny Comic Con, tym razem w Nowym Jorku. Panel o "Rebels" odbędzie się w sobotę i zostanie na nim pokazana zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać w sezonie pierwszym.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Dave Filoni (459) James Earl Jones (82) Simon Kinberg (123) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (572)

Komentarze (3)

Z filmiku konkursowego widać jakie będą nowości - Iskra na DVD i przewodnik ilustrowany to obowiązkowe pozycje dla mnie.

Jakoś tak smutno w komentarzach - nie wiem czy, jak i gdzie można u nas oglądać ABC, ale z niecierpliwością czekam, aż nowy fragment z oryginalnym głosem Vadera wyląduje przypadkiem gdzieś na YT!

"Rebelsi" z Edycją Specjalną w mniej niż miesiąc. Rekord!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.