TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #3 w USA

2014-10-27 09:28:59 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Rebelianci", zatytułowany "Rise of the Old Masters". Można go oglądać już od tygodnia w aplikacji WATCH Disney XD, a jutro naszego czasu prawdopodobnie zostanie udostępniony kolejny epizod, "Breaking Ranks". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć reklamę epizodu. Zaś w zeszłotygodniowym "Rebels Recon" padło pytanie o srebrną nogę C-3PO. Hidalgo nie udzielił konkretnej odpowiedzi, ale zauważył, że droid tak wygląda w Oryginalnej Trylogii. Swoją drogą, to pytanie pojawiło się w bastionowym cyklu "Zapytaj Radę Jedi".

Rebelianci rozpoczynają śmiałą misję ratunkową tylko po to, by dać się złapać potężnemu przeciwnikowi.

A wczoraj premierę miała"Iskra rebelii" z dodatkową sceną z lordem Vaderem. Trwa niecałą minutę i została dodana na samym początku filmu. Można ją zobaczyć poniżej (choć w słabej jakości), a osoby zainteresowane transkrypcją i analizą mogą kliknąć tu. Przed nami również ostatni już z "Sekretów Rebeliantów", czyli filmik traktujący o mieczu Kanana.

Przy okazji pojawiły się dwie dość spore plotki dzięki serwisowi Making Star Wars. Po pierwsze, ich źródła twierdzą, że do ekipy dołączą dwaj znani aktorzy: Andrew Kishino i Sam Witwer. Na razie nie wiadomo kogo mieliby grać (redaktor przypuszcza, że kogoś nowego), ale tu warto przypomnieć słowa twórców serialu, którzy wielokrotnie powtarzali, że nie chcą za bardzo angażować starych głosów z "The Clone Wars", by widzowie nie mieli wrażenia, że cały czas słyszą te same osoby. Ponadto podkreślano też, że gdy powraca jakaś postać, ekipa stara się, by przemawiała głosem swojego aktora, jak widać to choćby w powyższym filmiku z Vaderem, w którego wciela się James Earl Jones. Biorąc to pod uwagę, można przypuszczać, że Kishino powróci jako Saw Gerrera - rebeliant z Onderonu z piątego sezonu "The Clone Wars" (w czasie emisji odcinków z jego udziałem wielokrotnie mówiono, że na tej planecie powstanie zalążek rebelii). Sam Witwer ma o wiele bogatszy dorobek w świecie "Gwiezdnych Wojen", bowiem w TCW wcielił się między innymi w Syna i Dartha Maula; nie można też zapominać o jego roli Starkillera w "The Force Unleashed". Z jednej strony wątek zabrackiego Sitha nadal jest otwarty, mimo ukazania się komiksu "Son of Dathomir". Z drugiej, pojawiła się plotka o możliwym udziale Galena Marka, ale było to jeszcze przed dekanonizacją Expanded Universe. Musimy zatem czekać na oficjalne potwierdzenie.

Druga część newsa skupia się na przyszłej fabule. Wydaje się prawdopodobna, bo zgadza się z tym, co widać na krótkim zwiastunie. Oczywiście uwaga na spoilery.

(Spoiler):Kanan i Hera są w kontakcie z osobą o pseudonimie Fulcrum. Ekipa "Ducha" nie wie o nim za wiele, dlatego prowadzi to do problemów z zaufaniem wśród załogi. Fulcrum jest w kontakcie z różnymi komórkami rebelii, którym dostarcza zaopatrzenia i informacji. Redaktor podejrzewa, że może nim być Bail Organa, ale oczywiście jest jeszcze za wcześnie, by to stwierdzić. Rebelianci wyruszają na niebezpieczną wyprawę, z której dowiadują się o imperialnym planie pięcioletnim dla Zewnętrznych Rubieży. Ekipa wyciąga informacje od Rodianina, który ma na głowie to samo urządzenie, co Lobot - znajdują się tam też wieści o rodzicach Ezry. Rebelianci ponadto będą prowadzić dochodzenie, a ostatecznie próbować powstrzymać produkcję broni, której pierwotna wersja została pokazana w "The Clone Wars" - redaktor tego nie pisze, ale jeśli spojrzycie na zwiastun, możecie zobaczyć tam coś podobnego do charakterystycznego pola energii z "Malevolence".(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Andrew Kishino (10) Darth Maul: Son of Dathomir (2014) (22) James Earl Jones (95) Sam Witwer (76) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374) The Force Unleashed (152)

KOMENTARZE (12)

 • SW-Yogurt2014-10-28 21:20:06

  Ponoć nie można tykać Luka, no to kontaktem będzie Lea. Idzie mrok...

 • darth sheldon hiszpański inkwi2014-10-28 15:40:55

  Bardzo dziękuje Dexterowi_28 , R2-r i slavek_8 za tłumaczenie i transkrypcję.

 • Nestor2014-10-28 09:49:39

  No i serialik zaczyna się rozkręcać. Jeszcze gdyby nie ta losowość w oglądaniu odcinków, to bym czekał jak piesek na nie.

 • Slavek_82014-10-27 22:45:44

  @JackDanielsGD - `all but destroyed` znaczy mniej-więcej "prawie całkiem zniszczeni" :)

 • Arasuum2014-10-27 20:57:49

  Ten głos i ten wygląd! :D Dobre

 • JackDanielsGD2014-10-27 17:55:48

  "Wszyscy Jedi zostali zniszczeni" "wyelimijuj ich, razem z każdym ocalałym Jedi" . Vader sie mota ;)

 • Slavek_82014-10-27 17:19:16

  @R2-r - Szyyyyt wyprzedziłeś mnie o minutkę, właśnie pisałem prawie słowo w słowo to samo. :D Nie będę powtarzał, więc tylko dla koneserów wstawię transkrypcję w oryginalnym języku jeśli ktoś nie wierzy w tłumaczenia ale ma słabe słuchawki/głośniki. ;P

  `The Jedi Knights are all but destroyed, yet your task is not complete, Inquisitor. The Emperor has forseen a new threat rising against him - the Children of the Force. They must not become Jedi.`
  `Yes, Lord Vader.`
  `Hunt down this new enemy, and if they will not serve the Empire, eliminate them along with any surviving Jedi who will train them. This is my Master`s command.`
  `And so it will be done.`

 • R2-r2014-10-27 17:10:44

  Dokładnie to leci tak:
  Vader: Wszyscy rycerze Jedi zostali zniszczeni, lecz mimo to, twoje zadanie nie jest jeszcze zakończone. Imperator przewidział nowe zagrożenie. Dzieci Mocy. Nie mogą zostać Jedi.
  Inkwizytor: Tak lordzie Vader.
  V:Odszukaj tych nowych przeciwników i jeśli nie będą chcieli służyć Imperium, wyelimijuj ich, razem z każdym ocalałym Jedi, który będzie ich trenował. To rozkaz mojego Mistrza.
  I:Tak się stanie

 • Dexter_282014-10-27 16:27:31

  @darth sheldon

  Wszyscy rycerze jedi zostali zniszczenie ale twój test nie dobiegł końca inkwizytorze.Imperator ma dla ciebie nowe zadanie.Dziecko z mocą które nie może stać się Jedi.Pokonaj swojego nowego przeciwnika i jeśłi nie będzie chciał służyć imperium wyeleminuj go i każdego jedi który go trenuje.Taka jest woja mojego mistrza.

  Chyba jakoś tak,bo Vader niewyraznie mówi ;p

 • darth sheldon hiszpański inkwi2014-10-27 16:03:05

  Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć co mówią w tym klipie z Vaderem ?

 • Dexter_282014-10-27 11:55:40

  No proszę czyżby TFU nigdy za wiele?

 • Rif_2014-10-27 10:20:03

  Vader jest bombowy. Gdyby choć jedna taka scena była w ROTS, to już by film urósł w moich oczach. A tak pozostanie mi jedynie w pamięci mizerny dialog nastolatka przebranego w zbroję Vadera na temat losów jego panienki. Noooooooo!!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..