Gry komputerowe

X-Wing i TIE-Fighter powracają! [UPDATE]Czekaliśmy na to wiele lat, ale w końcu się udało. Najlepsze symulatory myśliwców w świecie Gwiezdnych Wojen powracają na nasze komputery.
W ofercie sklepu Good Old Games (GOG) pojawią się wkrótce TIE-Fighter i X-Wing. Obie gry udostępnione zostaną w wersjach grywalnych na najnowszych systemach operacyjnych, ponadto poprawiona zostanie rozdzielczość i jakość dźwięku. Każdy tytuł kosztować będzie 10 dolarów.
W skład edycji specjalnej TIE-Fighter-a wchodzi wydana w 1994 roku podstawka jak i dodatek TIE Fighter - Defender of the Empire z 1998 roku. Podobnie w przypadku X-Winga, oprócz gry dostaniemy dodatki Imperial Pursuit i B-Wing.

Niepotwierdzone plotki z forum GOG mówią także o udostępnieniu w najbliższym czasie innych gier LucasArts takich jak Fate of Atlantis, KOTOR czy Sam & Max, które jednak od dłuższego czasu dostępne są już w serwisie Steam.

---------------------
Z ostatniej chwili. Gry są już dostępne w serwisie GOG.com w cenie $9,99 każda.
A zatem: Załogi do Maszyn - i Niech Moc Będzie z Wami.Tagi: TIE Fighter (22) X-Wing (65)

Komentarze (24)

Wypadałoby poprawić newsa, bo jest kilka niedociągnięć.
Nie ma żadnych zmian w stosunku do wcześniejszych wersji. Po prostu można obie gry pobrać cyfrowo i bez problemu odpalić na współczesnych sprzętach. Zawierają wszystkie dodatki, czyli dodatkowe kampanie dla X-winga: Imperial Pursuit (Tour of Duty 4) i B-wing (TOD5), dla TIE Fightera: Defender of the Empire (bitwy 7-9) i Enemies of the Empire (bitwy 10-12 - wydarzenia z Wielkim Admirałem Thrawnem rozgrywające się równolegle do Powrotu Jedi), a także wszystkie papierkowe dodatki w tym poradniki (nie jestem pewien czy X-wing posiada Farlander Papers).

Hmmm, coś mi nie bangla. Jakoś nie widzę tej poprawionej grafiki i dźwięku.
Jak dla mnie, to za 10$ dostanie się wersję DOSową (pewnie opakowaną DOSBoxem) i Windzianą (pewnie normalny instalator plus łatka dająca zgodność z w2k i późniejszymi), z misjami dodatkowymi i pdfami papierów. IMHO to samo, co można było kupić lata temu, w najlepszym razie oszczędzające trochę klikania przy uruchomieniu. Bo oryginały też działają np. w 7 x64.
No, ale jeśli ktoś nie ma, to koniecznie, bo to klasyka klasyki. ~;)

Jak dla mnie to jest najlepszy Starwarsowy news od kilku lat. Czekam z niecierpliwością na powodzenie tej akcji i na remastery X-Wing Alliance, serii Jedi Knight, gamecubeowskich Rogue Squadronów no i oczywiście KOTORa (!!!) .... Racer będzie soczystą wisienką na torcie spełnionych marzeń ;)

Szkoda że nie mam Joysticka, bo bym kupił :P

Wszystko fajnie, ale nie mam za co kupić tych gier.. :D

Próbowałem grać kiedyś w X-winga, jednak nie da się grać w niego na klawiaturze, ale z tego co pamiętam gra sprawiała wrażenie bardzo dobrej.

@Krych -pamiątka po dobrych czasach, kiedy żeby wyciągnąć od gracza dodatkowe pieniądze, trzeba było dostarczyć mu coś nowego, a nie wycinać zawartość z gry.

Co to są te dodatki?

Kupię! Acz przydałby się nowy symulator z prawdziwego zdarzenia, taki żeby chociaż podstawowa fizyka działała jak powinna - brakuje mi tego w X-Wingu i TIE. :)

jak dla mnie jak się da uruchomić jak to
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=310845914
jak człowiek to... oczywiście, że tak.

Bardzo mily gest. Jedi-Lord approves!

Zamiast pracować nad nowymi tytułami to dostaniemy stare gow*o...

Czekam na gry kanoniczne, w tym kanoniczny symulator kosmiczny

Jak zobaczę to będę wiedział czy lepsze jest lepsze od dobrego

@Bazy Sssh dla nich wszystko powyzej 1 dolara/euro to juz ogromna suma :P.

Ale po polsku nie będzie? :(

Rif-> Grałem na padzie + klawiatura. Wygodnie : ) Liczyłem że dostaniemy wersję ostro poprawioną, ale pewnie dostaniemy podobne rozczaowanie jak odświeżona wersja Baldura.

Doczytałem z angielskiej informacji. To będą wersje TIE Fightera z 1994 i 1998 r. Różnicą była np. muzyka, ale i rozdzielczość, tekstury (a raczej ich brak w wersji z 94r).
Ciekawe jak rozwiążą kwestię joysticka bez którego nie można było pograć. Granie na padzie odpada, bo klawiszologia jest za duża.

Dobry news.

A Enemies of the Empire będzie? (dodatek dołączony do Collector`s Edition w 1995).
Defender of the Empire był z 1994 a nie 1998 r.

Ale fajnie :)

jaram się

to około 30zł, wcale nie tak dużo

chyba że wolisz ściągać rosyjsko-rumuński syf z odmętów internetu, to powodzenia

10 dolców za jeden tytuł? Ktoś sobie chyba żarty robi...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.