TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Dwa filmy o gwiazdach w kinach

2014-11-07 18:31:16

Dziś na nasze ekrany wchodzą dwa kolejne filmy z ludźmi ze Starwarsówka. Pierwszy z nich to „Mapy Gwiazd” (Maps to the Stars) Davida Cronenberga, który ma kilka powiązań z sagą. Po pierwsze sam Cronenberg był jednym z kandydatów do fotela reżyserskiego „Powrotu Jedi”. Jednak nie to jest najbardziej interesujące. Za zdjęcia odpowiada Peter Suschitzky, czyli operator „Imperium kontratakuje”, zaś w jednej z epizodycznych ról wystąpiła Carrie Fisher.

Za scenariusz odpowiada Bruce Wagner, muzykę Howard Shore, zaś w filmie główne role grają Jullianne Moore, Mia Wasikowska, John Cusak, Evan Bird, Olivia Williams i Robert Pattinson.

Opis dystrybutora: Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki?Drugi film to „Interstellar” Christophera Nolana, w którym jedną z ról gra David Oyelowo, czyli głos agenta Kallusa z „Rebeliantów”. Poza nim w filmie występują Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine, Casey Affleck i John Lithgow. Scenariusz napisał Chris Nolan wraz z bratem Jonathanem, za muzykę odpowiada Hans Zimmer.

Czas ludzi na Ziemi dobiega końca. Zespół naukowców zostaje wysłany w najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Podróżując poza krańce galaktyki muszą się przekonać, czy rasa ludzi będzie mogła przetrwać pośród gwiazd...

TAGI: Carrie Fisher (371) David Oyelowo (24) Peter Suschitzky (7)

KOMENTARZE (4)

 • strzewka2014-11-09 01:34:50

  Właśnie wróciłem z Interstellar naprawdę dobry film, warto zobaczyć go w kinie.

 • Freed2014-11-07 23:31:35

  Oba filmy dobre można z całą pewnością kupować bilety, ale ten Agent Fallus to w "Interstellar" pojawia się dosłownie na jakąś minutę, więc nie warte newsa.

 • Donmaślanoz142014-11-07 23:15:09

  Osoba która grała jednego z trooperów w Holiday Special gra przechodnia w następnym odcinku Breaking Bad!!1!1!11!11! NAPISZMY O TYM POST I TEMAT NA FORUM!!!!!!!!!!

 • epizozeur2014-11-07 19:41:53

  Wybieram się na Interstellar :>

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..