TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Powstanie nowy serial animowany?

2014-11-25 21:35:39 SlashfilmW serwisie Slashfilm, który ostatnio jest źródłem całkiem sporej ilości plotek, pojawiła się całkiem nowa. Redaktorzy strony twierdzą, że dostali ekskluzywne informacje of Lucasfilmu: pierwszą z nich jest wieść kiedy zakończą się "Rebelianci". Miałoby to się stać po "trzech, czterech sezonach". W chwili obecnej wiemy, że powstanie seria druga, pojawiła się też pogłoska o trzeciej. Na obecnym etapie z całą pewnością ciężko jednoznacznie to stwierdzić: "Wojny klonów" miały mieć sto odcinków, a wyemitowano ich ponad 120 (byłoby więcej, gdyby nie decyzja o skasowaniu). Z drugiej strony nie wiadomo czy w tak relatywnie krótkim czasie (jeśli kolejne sezony, tak jak ten, liczyłyby po 13 epizodów) twórcy spełniliby swój zamysł, jakim jest doprowadzenie "Rebeliantów" do czasów "Nowej nadziei" i pokazanie rozbudowy Sojuszu.

Druga plotka wydaje się ważniejsza: redaktorzy twierdzą, że po zakończeniu "Rebels", miałby wystartować nowy serial animowany, umieszczony w czasach trylogii sequeli. Występowaliby w nim "nowi bohaterowie", choć nie wiadomo czy nowi w stosunku do filmów wypuszczonych obecne (czyli na przykład z bohaterami z przyszłych filmów), czy też w stosunku do sequeli (a więc z kimś zupełnie nieznanym, tak jak to było w przypadku załogi "Ghosta").

Choć nic nie wyklucza powstania nowej serii, zwłaszcza w erze, która z całą pewnością zdominuje kilka najbliższych lat, to redaktorzy zaznaczają, że to tylko pogłoska. Przypomnieli przy tym dość sporą plotkę, wedle której nowy serial umieszczony w tych czasach miał mieć tytuł "Star Wars: Reclamation". Wszystko okazało się jednak jedną wielką bzdurą - zatem, jak w przypadku każdej takiej wieści, musimy czekać na oficjalne potwierdzenie.
TAGI: Lucasfilm (681) Plotki (1202) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606)

KOMENTARZE (19)

 • Szeldon2014-11-26 18:27:50

  Nom tu się zgodzę, disney zarabia krocie na dzieciach :, to najlepszy rynek, jeżeli chodzi o seriale Sherlock, Wikingowie, Pacyfik zgodzę się, że są świetne ale serial aktorski star wars kosztowałby wiele więcej od tych seriali. No chyba , że chcemy oglądać star wars w jakości seriali typu i tu bez urazy dla fanów: star treki, gwiezdne wrota, battlestar galactica itp.

 • Darth Zabrak2014-11-26 18:10:42

  Cóż, powiedzmy że się zgodzę, ale wg mnie to już bardziej zależy od podejścia. Disney po prostu leci na łatwą kasę, o wiele łatwiej jest zrobić serial z prostym scenariuszem, zrozumiałym dla każdego. Na szczęście nie wszyscy tak robią.

 • hackeradyn2014-11-26 16:24:57

  Darth Zabrak - Oczywiście to nie jest tak, że wymienione przez Ciebie seriale fabularne zanikną. Przecież nie tylko firmy sprzedające / produkujące zabawki chcą się reklamować. Jest popyt - produkt musi być.

  Nie zmienia to faktu, że najlepszym źródłem dochodu firm tego typu są dzieci. To nie jest przypadek, że najlepiej sprzedaje się literatura dziecięca (na świecie - ale także w kraju, zwanym Polską, gdzie większość społeczeństwa nie pamięta zapachu książki). Firmy z zabawkami mimo kryzysu mają się dobrze. A kina najwięcej biletów sprzedają na animacje.

  Zresztą popytaj przedstawicieli wydawnictw, kin... etc. Lub ekonomistów. Powiedzą Ci dokładnie to samo.

  I ostatnia sprawa. W wieku XX uważano, że baza fanów danej serii jest wartością, którą należy pielęgnować. Szybko zorientowano się, że fan to nie tylko nie jest wartość, a czasami jest to wręcz problem. Gwoździem to trumny tej tezy było zorientowanie się na dzieci.

 • Darth Zabrak2014-11-26 14:04:08

  hackeradyn >> Pff, nie zgodzę się. Mało to jest wytwórni filmowych i stacji telewizyjnych tworzących świetne seriale? Sherlock, Wikingowie, Pacyfik, wymieniać dalej? Wiem, zaraz wszyscy powiedzą że SW nie pasuje do takiego wzorca jak te seriale. Hmm, no nie wiem, wg mnie to kwestia przyzwyczajenia. Na ale żeby nawet nie szukać aż tak daleko, nawet Trekkerzy mają swój serial aktorski, a my nie, wstyd.

 • hackeradyn2014-11-26 13:15:35

  -. Darth Zabrak
  "zastanawiam się, kiedy Lucasfilm wyjdzie z tego błędnego koła? W kółko seriale dla dzieci. Dlaczego w końcu po latach nie zrobić serialu aktorskiego?"

  Bo mamy XXI wiek. Już w XX-stym rozkminiono, że zarabia się krocie na dzieciach (ewentualnie nastolatkach). Cała reszta to tylko dodatek.

 • Nestor2014-11-26 09:54:44

  Ja dzisiaj płakałem sobie w drodze do pracy nad Detours, szkoda tego projektu. A z tego co tu można przeczytać, to główkują nad czymś nowym, a stare i nieużywane mają w piwnicy.

 • Darth Zabrak2014-11-26 08:39:46

  No dobrze, skoro tyle tu zdań poparcia to dla równowagi teraz trochę hejtu, mogę Vos? :P
  A zatem, zgadzam się słowo w słowo z Mariobarylą. Tak, to zdecydowanie zależy od podejścia, ale jedno zasadnicze pytanie. Po co widz miałby zmieniać swoje gusta, dla jednego serialu? Co takiego wartościowego miałoby w nim być, co pozwalałoby na przymknięcie oka na różne niedorzeczności w tym serialu obecne? Mi to wygląda na idiotyczną zasadę, oglądam wszystko, nawet serial dla dzieci bo inaczej nie będę miał/miała wszystkiego zaliczonego. Zastanawiam się, kiedy Lucasfilm wyjdzie z tego błędnego koła? W kółko seriale dla dzieci. Dlaczego w końcu po latach nie zrobić serialu aktorskiego? Ja wiem, to są raz mniejsze koszta, dwa łatwiejsze w produkcji, tym bardziej mają no niema co wykwalifikowanego reżysera D. Filoniego :P. Jak dla mnie ta plotka niesię ze sobą dwie zasadnicze wiadomości, dobrą i nie wiadomo jaką, czy dobrą czy złą, to się za jakiś czas dopiero okaże. Bo o tym serialu niestety nie można wiele powiedzieć, właściwie to nic. Natomiast tą dobrą wiadomością jest (zakładając że jest prawdziwa) że serial którym tak cieszy się prawie cała bastionowa społeczność, przy dobrych wiatrach, po trzecim sezonie pójdzie do piachu. Nareszcie z forum zniknie wszechobecny temat Rebeliantów. xD

 • Vos2014-11-25 23:59:58

  Wow, spodziewałem się hejtu na skalę globalną, a tu proszę, dominują głosy poparcia... o.O
  Shaak - dziękuję. :D
  Mariobaryla - wydaje mi się, że bardzo wiele zależy od podejścia do serialu dla dzieci, jakim było TCW. Z nudów obejrzałem większość odcinków w wakacje, traktując to jako totalne "guilty pleasure" i nie powiem, wciągnąłem się. W okolicach czwartego sezonu nawet Ahsoka przestała mnie irytować, ale mniejsza z tym.
  Nigdy nie traktowałem TCW poważnie, ma od groma dziur logicznych (brak jakiegokolwiek związku z poprzednim kanonem pominę wymownym milczeniem). Odcinki polityczne, jasne, były niesamowicie naiwne, ale zapewniały mi świetną rozrywkę, poznaliśmy lepiej bohaterów, o których nie wiedzieliśmy praktycznie nic (Przewodniczący Papanoida). Wątpię, żeby ktoś się spodziewał czegoś na miarę wątku Królewskiej Przystani z Gry o Tron w 20-minutowej produkcji animowanej?

 • Mariobaryla2014-11-25 23:30:13

  Vos -> pomysł niezły, ale te odcinki w Wojnach klonów były (dla mnie) nieoglądalne (nie żeby inne były). Nie dlatego, że były o polityce, po prostu cała ta "polityka" (podobnie jak w filmach zresztą) została sprowadzona do robiącej wielkie oczy Padme walczącej sobie o jakieś tam swoje radosne wizje i utopie w senacie. Nie można zrobić dobrze odcinka politycznego w konwencji serialu dla dzieci, bo to do siebie nie przystaje. Albo robimy to dobrze i na poważnie albo bawimy się w jakieś naiwne historyjki o maślanych oczach. Jej wystąpienia przypominały mi zawsze jakiś dzień dziecka, gdy do sejmu wpuszcza się dzieciaki z podstawówki, które znoszą ubóstwo ustawą i takie tam. Jakby to dobrze zrobili, ja mógłbym obejrzeć nawet cały spin off, gdzie przez dwie godziny siedzą w senacie i w kuluarach, tylko raz, że nikt tego nie zrobi dobrze, dwa, nikt tego nie obejrzy.

  A co do newsa - dobrze, że po zakończeniu Rebels, już się bałem, że chcą robić dwa na raz i w Rebeliantach zostaną trzy modele postaci robione przez studentów za miskę ryżu :D Ale coś czuję, że za te "3, 4 sezony" to już mnie to nawet nie będzie specjalnie ruszało. I tak wszystkie obecnie plany to czyste gdybanie, wszystko zależy od wyników finansowych kolejnych filmów, stopnia zainteresowania... Nie chce mi się wierzyć w jakieś konkretne plany na tyle lat do przodu. Disney musi się najpierw trochę odkuć na tej inwestycji. Nie takie rzeczy okazywały się klapami finansowymi.

 • Zakrza2014-11-25 23:19:57

  Niech już dadzą spokój :(

 • epizozeur2014-11-25 23:14:47

  Też bym taki chciał i właśnie dlatego że chcemy taki serial to takiego nie będzie.

 • Alex Wolf2014-11-25 23:10:19

  Vos--> Tez bym taki serial z miłą chęcią zobaczył, w którym pokazane by było wszystko od Imperatora po dolne struktury Imperium, jak to działało i jak wszystko się pozmieniało względem Starej Republiki :)

 • epizozeur2014-11-25 23:05:52

  No nie wiem...

 • Xalkigo2014-11-25 23:05:34

  Vos-> Mi też podobały się te odcinki i chciałbym żeby w Rebels były też jakieś odcinki o polityce.
  Shaak-> Chyba nawet 2 sezony, ale dla Di$ney`a liczy się tylko jak dla mnie $. I pewnie nie chcą przykładać ręki do tego czego sami nie wyprodukowali chociaż serial zapowiadał się genialnie.

 • ShaakTi11382014-11-25 22:23:54

  Vos->
  Podziwiam i szanuję :D

 • Vos2014-11-25 22:15:58

  Wiem, jestem kosmitą, ale odcinki polityczne TCW należały do moich ulubionych i serial animowany w tym klimacie bym zobaczył, tylko umiejscowiony w czasach Impreium. Bardzo mało wiemy o tym okresie z tego punktu widzenia (nawet w starym kanonie nie było wiele informacji np. o urzędzie Wielkiego Wezyra, albo organizacji Senatu Imperialnego).
  Ale jak mówię, pewnie byłbym jedynym widzem. :D

 • ShaakTi11382014-11-25 22:08:43

  Marcin->
  Mogliby. Zwłaszcza, że jest gotowe.

 • Xalkigo2014-11-25 22:06:46

  Mogliby wyemitować Detours :(

 • ShaakTi11382014-11-25 21:39:40

  Dla mnie spoko, ale ledwo zdążyłam się przyzwyczaić do "Rebelsów"! Poza tym, czy nie mogłyby być dwa jednocześnie?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..